NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ NEWS | Archives | Články ]

 hl-ZONE je zpátky Pondělí 01. 10. 2007
Zdravím Vás po 3 a půl měsíční dovolené. Ano. Prázdniny skončily a opět začínají povinnosti a škola. A hlavně hl-ZONE. Jak jsem psal v půlce června tak se také stalo, jsem zpět a opět se to tu začne hýbat. Informacím o tom, že bych snad o prázdninách stránky aktualizoval, stejně nikdo nevěřil a tak se za to ani omlouvat nebude. Prostě to nedopadlo.

A jak jsem již psal v editoriálu, nový vzhled také není a jen tak nebude. Tedy bude, je hotov téměř z poloviny (možná méně) ale jak jsem sliboval, pokusím se to do konce října (nebo tohoto roku) dodělat a zprovoznit.

A jak jste se také mohli v editoriálu dočíst, vše co se událo za poslední 3,5 měsíce většina z Vás stejně ví, takže se k tomu také vracet nebudu, nicméně od zítřka se tu opět začnou objevovat novinky ze světa Half-Life a opět se vše vrátí do starých kolejí. To je asi zatím vše.

Pozn.: A ještě malá poznámka. Nevím jestli si toho dotyční všimli, ale komentáře k tutoriálům, které poslední dobou poslaly se jaksi neobjevily na svém místě. Já je sice mám všechny na emailu a všech za ně děkuji, ale bohužel nemám čas je dát na net, proto Vás žádám, byste další komentáře a dotazy nepsali a vyčkali na nový engine, kde se vše bude provádět automaticky.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Prázdniny 2007 Čtvrtek 15. 06. 2007
To čeho sem se obával skutečně nastalo a stránky sem neatualizoval déle jak měsíc. K tomu všemu se za celý květen na webu objevila pouze jediná novinka. Mohlo by se zdát, že hl-ZONE končí, ale tak tomu skutečně nebylo a není!

Jak jistě většina z vás ví, jsem i já školou povinný student a měsíc květen byl měsícem zkoušek a tak prostě na nic jinýho nebyl čas (chtěl sem je mít co nejdřív zkrku a proto sem se raději soustředil na školu). Zkoušky se povedly a ročník mám úspěšně za sebou. To je ale vedlejší.

Hlavní věcí, kterou se snažím sdělit je fakt, že s koncem školního roku končí i můj pobyt na kolejích a podobně (vlastně úplně stejně) jako vloni o prázdninách se toho na hl-ZONE moc nestane. To hlavně proto, že budu opět bez internetu.

Přesto není nad čím truchlit, jelikož 3 měsíce je opravdu dlouhá doba a nyní bude skutečně mnoho času na tvorbu nového enginu, na kterém po delší přestávce opět pracuji. V říjnu snad bude vše připraveno a odzkoušeno a spuštění nového webu nebude nic bránit.

Pro hl-ZONE to tedy znamená tři měsíce prázdnin s občasnými aktualizacemi (snad se na net občas dostanu) a doufám, že vy, návštěvníci, po dobu mé nečinnosti na stránky nezanevřete a budete je stále hojně navštěvovat, tak jako doposud.

Prozatím všem přeji pěkné prožití prázdnin a dovolených a v září (snad i s Episode Two) nashledanou!
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 EP2 a TF2 Preview Čtvrtek 15. 06. 2007
A taky se nemohu odpustit ještě jednu zprávičku, která prolétla internetem minulý týden. Jde o další z mnoha preview na blížící se hry Team Fortress 2 a hlavně na očekávané pokračování ságy Episode Two.

A co se v preview dočtete? Ti informovaní zde naleznou určitě mnoho známých věcí okolo příběhu, ale i pár novinek. Ale hezky popořadě. Jelikož je EP2 jakýmsi mostem mezi začátkem a koncem trilogie bylo nutné vymyslet vhodný příběh, aby hra neupadla do stereotypu. Takže něco k příběhu.

Po výbuchu Citadely je City 17 zničeno, ale nad ruinami zustává portál, kterým se Combine pokouší informovat domovskou planetu a požádat o posily. Pokud by se jim to povedlo, znamenalo by to opět nastolení diktatury a tentokrát i jasné vyhlazení lidské rasy. Alyx naštěstí před výbuchem Citadely ukradla tajné kódy, které je třeba doručit skrze Bílý Les (ano, tak se jmenuje okolí City 17, v originále pochopitelně White Forrest) do tajné laboratoře Eli Vance a Dr. Magnussona (opět ANO, nová postava).

A to vše skrze různé lokace počínaje známým jeskynním komplexem, kde žijí Ant-Lions přes louky, mýtiny a lesy až opuštěné osady a staré bunkry nebo železniční koridory. A k tomu všemu bychom se měli konečně něco dozvědět o tajemném G-Manovi, vůdci Combine, tzv. Combine Advisorovi a také nějaké novinky o tom, co se dělo v době, když byl Freeman v pomaločasovém skoku.

Všechny novinky, které je z přeview možné vyčíst jsou jistě skvělé, ale obrázky, jenž vyšli společně s preview jsou také velmi kvalitní. Zvlášť ten druhý s G-Manem, že by jeho kancelář??? Uvidíme, snad již brzy, snad do čtvrt roku... Prozatím si můžete celé preview přelouskat z angličtiny.
zdroj: Halflife2.net Nahoru...
 Black Mesa Media update Čtvrtek 15. 06. 2007
Je to už sice poměrně dávno, co se na oficiálních stránkách připravované a velmi očekávané modifikace Black Mesa, objevil nový media update. A jelikož tento mód sleduji a velmi se na něj těším, nemohu si odpustit vás i když se zpožděním o této události neinformovat.

A co je tedy nového? Tak hlavně přibylo několik nových obrázků a to z levelu Residue Processing a i multiplayerové mapy Rapidcore. A co jiného se dočtete v updatu? Tvůrci děkuji novým členům týmu, kteří zapůjčili hlas postavám ve hře. Dále se nyní zaměřují hlavně na dabování postav, animace a tvorbu textur a pro tyto odvětví hledají další schopné lidi. A také se rozjela aukce o nový PC v luxusní skříni na motivy právě BM: Source.

Obrázky vypadají jako vždy úchvatně a jsem velmi zvědavý, kdy se nakonec tento mód objeví na internetu ke stažení. Snad se do konce roku dočkáme. A abych nezapomněl, na stránkách se kromě tohoto obrázku objevilo i nové video, které se tentokrát zaměřuje na animace příšerky Bull Squid. Ostatně vše podstatné naleznete na oficiálních stránkách.
zdroj: Black Mesa Nahoru...
 EP2: nové concept arty Sobota 05. 05. 2007
Na Steamu se objevili nové informace o Episode Two. Přesněji řečeno, že se právě pracuje na poslední části hry a tudíž je hra téměř hotová. Při jejím vývoji vznikla řada concept artů, kterých se tvůrci drželi. A Valve si řeklo, proč tyto krásné obrázky nezveřejnit. Posuďte sami. Vybrány byly tři, zřejmě nejlepší a opravdu stojí za to.

Na závěr se ještě ve zprávě píše o nových hrách, které je možno zakoupit přes Steam. Zejména se jedná o hry od společnosti 2K jako například Sid Meier's Railroads, dost retro hra X-Com: Terror from the Deep (ta do 8. května stojí jen $2.45) a konečně Build & Destroy Pack (který zahrnuje hry CivIV, CivIV: Warlords, CivCity: Rome a Shattered Union - to vše za krásných $79.95).
zdroj: Steam Nahoru...
 Portal - nové preview Neděle 29. 04. 2007
Na herní serveru GameSpy se objevilo zbrusu nové preview na hru Portal. Podle všeho bychom měli hrát za ženskou postavu kdesi v laboratořích (těžko říct, zda půjde o Black Mesa, ale spíše ne). Jak budeme procházet hrou, úkoly a logické hádanky budou stále těžší a těžší. Doufejme, že hra neklesne ke klišé se stále se opakujícími rébusy. Nicméně dva nové obrázky, které byly zveřejněny spolu s preview vypadají velmi pěkně. A nezapomeňte si celé preview přečíst.

zdroj: HL - Fallout Nahoru...
 DoD: Source - Map Pack Neděle 29. 04. 2007
O hře Day of Defeat: Source jsme toho poslední dobou slyšeli velmi málo. Natož aby se někde objevily nové mapy, do této kvalitní akce z Druhé světové války. Avšak zdání klame. Díky hráčské komunitě a Source SDK vzniká nepřeberné množství více či méně kvalitních map. A právě nyní vyšla v pořadí první kolekce těch nejlepší. Balík nese označení CAMP 1 PACK (Community Assebled Map Project). Naleznete na něm známé mapy jako dod_coire, dod_strand nebo dod_vigilance.

Obrázky nevypadají špatně a jelikož je to výběr opravdu z toho nejlepšího, půjde jistě o kvalitní mapy. Map PACK si můžete stáhnout. Uvidíme, zda další podobné počiny budou následovat.
zdroj: HL - Fallout Nahoru...
 EP2: Nové obrázky! Pondělí 23. 04. 2007
Po dost dlouhé době se opět hlásím s novinkou ze světa Half-Life. A po dost dlouhé době je to o Episode Two. Přesněji řečeno o dvou zbrusu nových obrázcích, které se objevily na serveru Gamespot. Obrázky vypadají skutečně fantasticky. Co víc k tomu dodat? Asi jen to, že je škoda, že jsou pouze dva! Posuďte sami.

A aby toho nebylo málo, na stejném serveru se objevil i rozhovor o připravované Episode Two s Erikem Johnsonem. Rozhovor je zaměřen na samotný příběh hry a také na její zpracování a použité technologie.

Gamespot: Co nám můžete prozradit o důležitých postavách, jako Alyx, Dog a G-Man? Jak na tom jsou? A potkáme nějaké nové důležité postavy v EP2?

Erik Johnson: Většina známých postav se opět objeví i v EP2, včetně G-Mana. Od doby, co Vortigonauti přebrali nad Freemanem moc se G-Man vrací zpět, aby Gordonovi poskytl několik náhledů do jeho myšlení. V tom budou nové pikantnosti v příběhu.
zdroj: Gamespot.com Nahoru...
 Střípky z modifikací Úterý 10. 04. 2007
Na poli modifikací došlo za poslední týden opět k několika důležitým událostem a to jak k vydání oznámení, media updatů tak i k vydání samotných modifikací. Pojďme se na střípky podívat podrobněji.

První modifikace, která určitě stojí za zmínku nese jméno The Trenches 2. Půjde o totální konverzi HL2 tentokrát do prostředí první světové války. Osobně se na to docela těším, jelikož je toto historické období nějak opomíjeno a s možnostmi Source enginu to bude skutečně nářez! Modifikace je v počátcích vývoje a o jeho průběhu vás budu pravidelně informovat.

Tou druhou modifikací, o které se dneska zmíním je právě vydaná sigleplayerový mód nazvaný Zombie Stress. Z obrázků lze soudit, že mód bude víceméně primitivní, ale troufám si říci, že velmi zábavný. Vašimi nepřáteli budou pochopitelně známí zombíci s HL2 a bude jich skutečně mnoho. Že by příprava na Left 4 Dead? Modifikaci si můžete stáhnout. Pro více informací o módu navštivte oficiální stránky.

Na závěr bych se ještě zmínil o připravovaném titulu Left 4 Dead. Lidé z FAN stránek o této hře (www.left4dead411.com) byl nedávno pozvaný do Valve, kde ho přivítali někteří z tvůrců hry, jako Michael Booth, Chris Ashton nebo Brandon Idol. Netrvalo dlouho a na zmiňovaných FAN stránkách se objevil rozsáhlý, dlouhý a detailní preview, kde znalost hry je hlavním tahounem článku.

zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 S.T.A.L.K.E.R. vykrádá HL2? Úterý 10. 04. 2007
Před několika dny vyšla tak moc očekávaná hra S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl a problémy, které doprovázely její vývoj i samotné vydání, jakoby nechtěly přestat. Několik lidí začalo totiž diskutovat o tom, že se ve hře objevují textury používané v Half-Life 2 a Doom 3.

Tento týden se začaly objevovat posty na světových fórem s důkazy o tom, že nedávno vydaná hra S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl používá mnoho grafických textur ukradených přímo z komerčních titulů jako Half-Life 2 (Valve) nebo Doom 3 (id Software). Na fórech se také spekuluje o tom, že textury jsou používány neoprávněně a jde skutečně o krádež.

Na hru se osobně velmi těžším a videa, která jsme měli možnost shlédnout během vývoje vypadaly velmi pěkně. Nicméně obrázky jsou neméně přesvědčivé a pokud by se skutečně prokázalo, že tvůrci rabovali v jiných hrách, byla by to při nejmenším pořádná ostuda. Uvidíme co přinese čas. Prozatím si můžete přečíst recenzi, která nedávno vyšla na CG.
zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 Týden na Steamu Úterý 10. 04. 2007
Začátkem roku se na Steamu objevila nová možnost tzv. Guest Passes, tedy jakýchsi propustek pro hráče k hrám, které vlastníte. Hned po spuštění této implementace do Steam klienta byla k zapůjčení pouze hra Day of Defeat: Source a od té doby se o propustkách nemluvilo.

Tomu tak již není a konečně se na řadu dostávají i další hry. Nyní Counter-Strike: Source, který můžete "pronajmout" svým přátelům po dobu 3 dnů aniž by se hráči nějak zavazovali k budou koupi hry. Nabídka je bohužel časově omezená a trvá pouze do 08. května 2007, takže neváhejte.

Další událost, která se udála přímo ve Valve, byla poměrně veliká návštěva od novinářů, kteří Valve vyzpovídali především ohledně připravované hry Team Fortress 2. O hře byly napsány tři nové články. První se zabývá historií, druhý pak samotným vývojem hry a konečně třetí článek je malým preview, kde se můžete dočíst o pocitech novinářů při hraní.
zdroj: Steam Nahoru...
 Nuclear Down Čtvrtek 05. 04. 2007
Opět po dlouhé době ticha se ozvali tvůrci modifikace Nucleard Down, aby nás nadchli novým Wallpaperem na plochu, na němž je postava ze hry zvaná Stealth.

Více informací o modifikaci naleznete na jejích oficiálních stránkách. Jen dodávám, že mód se už testuje, takže pokud se chcete k této bohulibé činnosti připojit, stačí vyplnit formulář a můžete být Beta tester.
zdroj: Nuclear Down Nahoru...
 Insurgency Media Update Čtvrtek 05. 04. 2007
Po dlouhé době relativního klidu a ticha, tým stojící a stále pracující na modifikaci Insurgency, velmi očekávaného bojového módu ne nepodobnému Couter-Strike (půjde především o pozemní boje pěchoty na Blízkém východě), nám nadělil několik obrázků vypovídajících vše o tom, že tvůrci skutečně nezaháleli. Jeden ze členů týmu se vyjádřil následovně:

Jak víte, od posledního uvolnění informací o našem módu uplynula celkem dlouhá doba, ale mohu Vás ujistit, že práce na Insurgency postupují jako po másle, ale za zavřenými dveřmi. Jako ukázka dobré víry pro všechny čekající, jsme společně sestavili pár krátkých videí z naší modifikace, ukazující několik vybraných zbraní v akci. A to jak ze strany US Marine tak Insurgent sides (vzbouřenci). Jmenovitě to jsou zbraně M-249, M4, Marakov a RPG7. A pochopitelně si neodpustím připomenout, že stále hledáme talentované lidi, kteří by chtěli s námi spolupracovat.

Mějte na paměti, že toto je pouze malá ukázka. Jsme si vědomi toho, že zoufalí a chcete hru v akci, ale in-game videa přijdou na řadu až budeme cítit, že jsme na to (a hra pochopitelně taky) připraveni.

Všechny ukázky zmiňovaných zbraní naleznete na fóru modifikace stejné jako nové ale skvělé panoramatické obrázky map ze hry. Oficiální stránky bohužel stále nejsou dokončeny, takže tam moc informací nenajdete.
zdroj: Insurgency Nahoru...
 Nightfall Media Update Čtvrtek 05. 04. 2007
Po několika dnech se opět dostávám k aktualizaci stránek. Dneska to bude především o modifikacích a media updatech. A nebude toho málo. Hned tou první modifikací je Nightfall, ve kterém se ocitáte v roli člena odporu Johna Daltona. Příběh zatím moc známí není, ale měl by navazovat na samotný Half-Life 2. Vývoj podle všeho pokračuje bez větších komplikací, nový vývojáři přicházejí a pracují na plné obrátky a výsledky jejich práce jsou poznat z následujících obrázků.

Obrázky vypadají opravdu skvěle, uvidíme jak se to bude dále vyvíjet a další nové informace vám pochopitelně přineseme. Zatím vás pouze odkáži na oficiální stránky, kde naleznete další informace.
zdroj: Nightfall Nahoru...
 Střípky z modifikací Čtvrtek 29. 03. 2007
Uteklo pár dní a ve světě modifikací do Half-Life 2 se zase událo spousta věcí. Já se zaměřím na dvě. Tou první je nejlepší modifikace tohoto roku ve svém žánru (podle ankety na ModDB.com) s názvem Empires a ta druhá je novinka na poli modifikací s názvem Dreamscape: Pin Point Blank. Ale hezky popořadě.

Je tomu už celkem dlouho co jsme naposledy slyšeli nějaké novinky ohledně modifikace Epires. Ale již tomu tak není. Autoři slibují veliký update, který bude mimo jiné obsahovat nové modely, ale především vylepšení zbraní. Těch bude hned několik. Třeba přibude míření pomocí zaměřovače (ala CoD nebo Red Orchestra), nové animace, sekundární útok nebo možnost někoho udeřit pažbou (známí bash opět třeba z CoD).

Několik vylepšení a změn by se měli dočkat i samotné strany, za které hrajete. A to je právě problém, který brání vydání updatu. Jmenovitě se to týká strany Brenodi Empire, kde se ještě dodělávají nějaké kosmetické úpravy. Autoři však slibují, že bychom se rozšíření měli dočkat během několika příštích týdnů. Zatím si čekání můžeme ukrátit pohledem na několik animací zbraní.

Dreamscape: Pin Point Blank je singleplayerová akční modifikace s prvky RPG ne nepodobná třeba hře Splinter Cell. Hra (resp. mód) bude obsahovat 12 levelů, ve kterých se podíváte třeba do opuštěného skladiště, či pečovatelského centra. A o co půjde? Tak především o únosy, krádeže a když nebude vyhnutí i jiné způsoby likvidace. Příběh je celkem prostý, hrajete za bývalého bodyguarda z podsvětí jménem Virgil Coltreese, který se bude muset vrátit ke své práci, aby zachránil svého mladšího bratra (nevím proč, ale trochu mi to připomíná 60 sekund:-).

Datum vydání zatím známo bohužel není, ale co je jisté, již brzy (nejspíš v dubnu) bychom se měli dočkat traileru, kde uvidíme několik zajímavých herních prvků, či nástin příběhu. Zatím se musíme spokojit pouze s několika obrázky.

Více informací o této modifikaci, jejíž vývoj budu pochopitelně sledovat a informovat vás o novinkách, naleznete na oficiálních stránkách.
zdroj: Dreamscape.com Nahoru...
 Kreedz Climbing Beta 2 Čtvrtek 29. 03. 2007
Pamatujete si ještě na velmi populární a hlavně originální modifikaci Kreedz Climbing, kde vaším cílem bylo překonávat různé překážky a vyšplhat nebo vyskákat na určité místo? Tak právě dneska vyšlo jeho "pokračování", respektive nová verze, která opravuje některé chyby a hlavně přináší spoustu nových map, kde můžete opět dokazovat svoje horolezecké schopnosti.

Uvedené obrázky pocházejí z mapy kz_mix_sickness. Z dalších map pak jmenujme třeba kz_surfcrazy, kz_cityswingers, kz_quadrathon nebo kz_cube a pochopitelně další. Pro více informací o módu a pochopitelně i nové verzi navštivte oficiální stránky, kde si také novou verzi můžete stáhnout.
zdroj: KZMod.com Nahoru...
 Steam update Úterý 27. 03. 2007
Na Steamu se objevil nový update, který se tentokrát týká převážně samotného klienta, kde přidává nové ovládací prvky a zjednodušuje manipulaci s nainstalovanými hrami, videi a nástroji. A malý update vyšel i pro Source engine. Co se všechno mění naleznete níže.

 • Source engine:
  • opravena chyba při běhu v offline módu
 • Steam klient:
  • přidána volba odinstalování her ze Steamu do ovládacích panelů ve Windows
  • opraveno nezobrazování se hry The Ship v seznamu her
  • opraveno odstraňování položek z My Media a Tools
  • optimalizováno zálohování a reinstalace her
  • sníženo využití paměti při zálohování a záloze her

Více informací o novém updatu naleznete pochopitelně na Steamu včetně kompletního přehledu změn.
zdroj: Steam Nahoru...
 Rok na TOPlist.cz Pátek 23. 03. 2007
Tato novinka není svým obsahem nikterak důležitá a ani se nijak netýká světa Half-Life. A vlastní ani dnešní datum není nikterak významné. A proč se zde objevila? Důvody jsou dva. Prvním důvodem je fakt, že tato novinka nese číslo 200, takže takové malé jubileum.

A ten druhy je zřejmý už z titulku. Ano, dneska o půlnoci to byl přesně rok, co jsem umístil stránky na server TOPlist.cz. A jak se stránkám za ten rok dařilo? Celkem solidně! Bylo zaznamenáno 41 029 unikátních návštěv což je průměrně 144.71 UIP/denně. Více na obrázku.

Za to Vám všech návštěvníkům velmi děkuji a doufám, že nám zachováte svou přízeň i nadále. Budu dělat vše pro to, aby stránky byly vždy aktuální a aby jste zde nalezli přesně to co hledáte (a pochopitelně se dočkáte i nového enginu stránek).
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 EP1/Garry's update Čtvrtek 22. 03. 2007
Po nezvykle krátké době je tu nový, malý update pro Episode One. Opraveny byly animace NPC postav a chyby při načítání starých uložených pozic.

 • Episode One:
  • opraveno trhání animací NPC postav
  • opraveny chyby při načítání starých uložených her

A ještě jeden update, který spatřil světlo světa. Ten je pro modifikaci Garry's Mod a jak Garry na svých stránkách sliboval, jde skutečně o celkem rozsáhlý update. Ten se zaměřuje na jazyk Lua, opravuje spoustu chyb, obsahuje několik málo změn i nových přídavků. Je toho opravdu dost, takže se máme na co těšit. Zde je krátký výtah:

 • Garry's Mod:
  • přidaná volba pro umístění ikony na plochu
  • přidán efekt při zrození
  • přidána možnost zdvojení NPC postav
  • změněny rozměry výsledkové tabule
  • přidán zoom kamery u klienta
  • kliknutí mimo menu ho nyní uzavře
  • opravena vzácná chyba při zastrkávání zbraně do pouzdra
  • opraveno zobrazování modelů trav a plevele v DoD: Source mapách
  • optimalizováno vyhodnocování skriptů
  • přidáno pořizování fotek při zoomování
  • opraven výběr zvuku pro kulometnou věž

A to je vše. Celý přehled změn tohoto updatu naleznete pochopitelně na Steamu nebo na oficiálních stránkách modifikace.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode Two - nové info Středa 21. 03. 2007
Světe div se, jsou tu nové informace o bedlivě sledovaném vydání Episode Two, ale nejen o něm. Takže pěkně po pořádku. Tak nejprve to nejdůležitější: podle německého internetového magazínu by se celá kolekce her (EP2, Portal, TF2) měla objevit již v září 2007 a ne až v říjnu!

Další skvělá novinka je, že EP2 bude plně podporována nejnovějšími grafický kartami s DX10 a měla by běhat i na nových Vistách. Ono je to celé s tím DirectX trochu komplikovanější. Hra (nebo hry, chcete-li) by měli být kompatibilní i s DX8 a možná (zatím to není potvrzeno i s DX7).

A co ještě o hře říci? Pokud to ještě nevíte, hrací doba by měla být zhruba dvojnásobná oproti EP1, čili nějakých 8 hodin čistého hraní. Nutno však brát tento údaj s rezervou, ale i tak je to dobrá zpráva. A konečně ještě jedna neoficiální informace o nových postavách ve hře. Kromě již dobře známého Combine Huntera by se na scéně měl objevit i nový, větší Ant-Lion Guard (asi tatínek:-) a také jedovatí Ant-Lioni. Tyto dvě nové postavy však nejsou potvrzeny a nakonec se ve hře objevit nemusí. O zbraních žádné nové info zatím nemáme. A to je prozatím vše.
zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 Fortress Forever update Středa 21. 03. 2007
Vydání Episode Two a tím i TF2 bylo podle očekávání odloženo na podzim 2007 (jak jsem již psal) a tak není divu, že se tvůrci multiplayerové modifikace Fortress Forever, která spojuje vše nejlepší z TFC a původního konceptu TF2 (ano, původně to měla být úplné jinak laděná hra, ale nakonec se Valve rozhodl, udělat pouze remake TFC), činní, aby ji stihli vypustit mezi hráče dříve než se na Steamu objeví TF2 od Valve (podle některých internetových magazínů zvítězí ta hra, která dříve spatří světlo světa). A tak si pro nás připravili malý media update.

Pro více informací o modifikaci navštivte její oficiální stránky.
zdroj: Fortress Forever Nahoru...
 Eidos/Steam, NEXON/Source Středa 21. 03. 2007
Systém Steam se skutečně stává silným nástrojem na poli online distribuce her a přední herní vývojáři si toho jsou dobře vědomi. A tak není divu, že se jeho služby rozhodl využívat další kolos - Eidos Interactive.

V první vlně licencovaných produktů se nám představí hry jako Tomb Raider, Commandos nebo Hitman. A aby toho nebylo málo, Eidos slíbil distribuci přes Steam i takových her jako Tomb Raider: Aniversary, nebo Championship Manager 2007.

Takže se máme skutečně na co těšit. A jak je z titulku patrné, nezůstalo pouze u Eidosu. Další gigant na poli především online her NEXON, oznámil, že se pro svůj nově připravovaný titul rozhodl využít enginu Source. O připravované hře toho není moc známo, snad jen to, že půjde o fantasy akční hru z pohledu třetí osoby.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode One update Čtvrtek 15. 03. 2007
Po dost dlouhé době tu je i jeden malý update na Episode One. Změny jsou pouze dvě, takže rychle k nim:

 • Episode One:
  • opraveno trhání animací v demo nahrávkách
  • opraveno povolení přístupu k obsahu EP1 v SDK

Jak jsem říkal, změn je méně než dost, ale to nevadí. Episode One si nějaký byť malý update zasloužila.

Je tu ještě jedna radostná zpráva. Garry's Mod opět žije. Autor módu se vrátil ze zaměstnání a opět začal pracovat. Nyní se zmiňuje o tom, že se podařilo opravit chybu LuaStringTable, která se vyskytla při posledním updatu Source enginu. Dále pak začíná pracovat na nové verzi a konečně se můžete pobavit několika obrázky od hráčů modifikace. Vše na oficiálních stránkách.
zdroj: Steam Nahoru...
 Source update Úterý 13. 03. 2007
Jak jsem se včera zmínil o blížícím se updatu Steam klienta a Source enginu, už je to tady. Dnes se na Steamu objevily informace o tomto malém, leč důležitém updatu. Jak bylo slíbeno, změny se týkají převážně komunikace při multiplayerových hrách. A jaké že vlastně jsou?

 • Source Multiplayer:
  • vylepšena hlasová komunikace, nyní je použit lepší kodek
  • změněn chat ve hře, který nyní obsahuje historii zpráv a filtr důležitých zpráv
  • opravena neschopnost přehrávat zvuky a zobrazovat obtisky (decals) a modely, pokud byly stáhnuty ze serveru

Změn tedy nakonec není mnoho, ale vypadají velmi slibně a snad dopomohou zlepší komunikace ve hrách mezi hráči.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode 2 - delší než obvykle? Pondělí 12. 03. 2007
Asi jsme se smířili s tím, že délka druhé epizody nebude o mnoho delší než v Episode One. Tedy nějakých 4-6 hodin čistého herního času. Proto vás asi potěší zpráva, která se nedávno objevila na internetu. Autorem výroku není nikdo jiný než Doug Lombardi, ředitel marketingu ve Valve.

"Half-Life 2: Episode Two nám nabídne okolo 8 hodin herního času, takže ve hře strávíte zhruba o 3 hodiny více než v Episode One."

A to je zpráva skutečně pozitivní! Pro úplnost dodávám, že se zpráva objevila v rozhovoru s Dougem na CVG. Pokud se chcete dozvědět něco více, přečtěte si celý článek.
zdroj: CGV.com Nahoru...
 Portal - nová videa Pondělí 12. 03. 2007
O hře Portal jsme toho poslední dobou mnoho neslyšeli, ale není to zase tak pravda. Nedávno se na internetu objevili dvě nové videa z demo ukázky, kde můžeme vidět několik úrovní ze hry a jak velmi jednoduše tyto úrovně překonat pomocí jedinečné zbraně na portály. Ve videích jsou také zřetelně ukázány některé paradoxy, kterých lze rozmisťováním portálů dosáhnout. Například nekonečná smyčka letu ze stropu do podlahy a podobně. A to vše ze skvělým komentářem v angličtině. Co dodat? Snad jen to, že si to musíte vidět!

Videa vypadají skutečně skvěle, už aby byl podzim. Jen mám trochu pocit takové jednotvárnosti průběhu hry. Snad příběh, prostředí a plnění jednotlivých úkolů (tedy překonávání překážek) nesklouzne ke stereotypu. Nezbývá než počkat.
zdroj: GB.com Nahoru...
 Střípky z modifikací Pondělí 12. 03. 2007
I když jsem já trochu zahálel, tvůrci modifikací skutečně nezaháleli a připravili pro nás řadu zajímavých media updatů nebo vydání nových patchů pro své drobečky. To nejzásadnější se pokusím shrnout v následujících odstavcích.

Iron Grip: The Oppression Beta 1.31
Modifikace Iron Grip se dočkala nového patche. Ten nese označení 1.31. Beta a stahovat můžete z oficiálních stránek.

Hostile Intent: Phoenix Rising
Nově připravovaná modifikace s trochu krkolomným názvem. A co o ní říci? Půjde o velmi realistickou akční hru ze současnosti, jejíž hlavní náplní je plnění různých úkolů. Na první pohled je zřejmé, že mód bude založen na podobných principech jako Operace Flashpoint nebo Rainbow Six. Poslední media update ukazuje několik záběrů z právě připravované mapy. Modifikace vypadá slibně a určitě o ní ještě uslyšíme. Zatím jen přikládám odkaz na oficiální stránky.

Garry's Mod
A jako poslední věc co zmíním, je několik informací o stále populárním Garry's Mod. Podle nejnovějších zpráv bychom se brzy měli dočkat vydání nové verze, takže se máme skutečně na co těšit. Na oficiálních stránkách, které mimo jiné přesídlily na nový, stabilnější server naleznete jedno pěkné video, teda spíš hodně povedený klip RonaldTheCock.

A ještě jedna zprávička týkající se přímo autora Garry's Módu. Ten se nechal slyšet, že jako velký fanda hry Fallout se rozhodl vytvořit Vault 15 v Source enginu. Mě bohužel nepřísluší dílo soudit, ale mezi vámi se jistě najde spoustu fanoušků této hry, takže koukněte na video.
zdroj: Steam Nahoru...
 Steam Updates Pondělí 12. 03. 2007
Opět se hlásím po trochu delší době, ale měl jsem krátké prázdniny a pochopitelně, že jsem se věnoval i novému enginu stránek. Nicméně o Half-Life se opět začíná psát a nás čeká připomenutí těch nejdůležitějších novinek, které jsem nestihl uveřejnit úplně včas. Ale hezky popořadě.

Tak nejprve několik updatů, kterých se dočkaly hry od samotného Valve. Především potom Half-Life, Counter-Strike a trochu dětská hra Full Pipe, která je od firmy PipeStudio a je již delší dobu dostupná na Steamu.

 • Half-Life 1:
  • opraveno načítání starých (a neplatných) klientských dlls
  • podporované rozlišení zvýšeno na 2560x1600
  • opraveno zobrazování jmen hráčů s širokými znaky ve Score Boardu
 • Counter-Strike:
  • přidána reklama do hry
 • Full Pipe:
  • opravena rychlost animací na noteboocích
  • opraveno občasné padání hry
  • přidána zkratka Alt+Enter pro přepínání mezi oknem a celou obrazovkou

Podle informací bychom se měli v nebližší době dočkat dalšího většího updatu samotného Steam klienta. Mělo by především jít o zlepšení komunikace v multiplayerových hrách. Masivní vylepšení potká hlasovou komunikaci přes mikrofon. Ta by měla být rychlejší a kvalitnější a měla by se tedy začít více používat. Vylepšení ale neminou i textové zprávy ve hře. Perličkou by měla být možnost nahlédnout do historie chatu při hře.

Další pěknou novinkou je možnost zakoupit přes Steam Half-Life 2 z 25% slevou. Cena tedy nyní činí $22.45 (necelých 500 Kč). Nabídka je bohužel časově omezená a končí již dnes (12. března - pozdě Bycha honit). Takže ti, co HL2 stále ještě nemají a naopak mají nějaký ten peníz k dobru, je skutečně nejvyšší čas o koupi.

A abych byl opravdu důsledný, je třeba zmínit i vydání nového preview na očekávanou hru Left 4 Dead, která nedávno vyšla na stránkách webového magazínu 1UP.com, kde si můžete přečíst i samotné preview.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode Two: bugina Úterý 20. 02. 2007
O víkendu se na internetu objevila opravdová lahůdka v podání nových obrázků buginy, ve které se budeme prohánět po lesích v připravované a opět odložené Episode Two. Podle obrázků můžeme soudit, že se nemusí jednat o finální podobu vozidla, ale i sama předloha vypadá velmi zajímavě. Hoši z lesů v okolí City 17 (kteří podle jiných informací mají tuto buginu sestavit) si dali opravdu záležet.

A ještě něco málo k oficiální zprávě. Právě teď probíhá ve Valve testování části hry, kde se právě s tímto vozidlem setkáte. A podle testerů hry, je tato část hnací silou celé epizody a hře skutečně dodává tu správnou atmosféru. No uvidíme, jen aby to skutečně vyšlo na podzim...
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 Střípky z modifikací Úterý 20. 02. 2007
Poslední dobou jsem se trochu novinkám přestal věnovat, tak se to pokusím dohnat. Objevilo se totiž několik informací k připravovaným modifikacím do Half-Life 2. Tak se pojďme podívat o co se jedná:

Pro modifikaci Dystopia bylo zveřejněno oficiální datum vydání. Mód by měl vyjít ve finální verzi označené 'complete' 1.0 version 24. února 2007 ve 13:00. Pro více informací se koukněte na stránky módu.

Další dokončená modifikace nese název Jailbreak a byla vydána teprve včera. A o co v této modifikaci půjde? O tom úryvek od samotných autorů:

Vašim cílem je uvěznit všechny členy nepřátelského týmu. Při bojích ale ztratíte mnoho členů svého týmu a ty pak musíte vysvobodit z vězení. Pokud jsou zajati všichni členové nepřátelského týmu, začíná nové kolo.

Podle obrázků, mód vypadá slibně a podle toho, co k tomu řekli sami autoři by mohlo jít o něco nového. Instalační soubor zabírá okolo 20MB a více informací, obrázků a pochopitelně i odkazy na stažení hry naleznete na oficiálních stránkách.
zdroj: hl - Fallout.net Nahoru...
 The Ship zadarmo Čtvrtek 08. 02. 2007
Po delší době než bylo poslední dobou zvyklé je před námi další volný víkend na Steamu. A opět (již po několikáté) si budeme moci vyzkoušet hru The Ship. Trial verzi si můžete stáhnout už nyní a hrát ji můžete od 9. - 11. února.

NOVÉ MAPY & NOVÉ MÓDY
Zahrajte si úplně novou mapu "Raifucu Maru" a vyzkoušejte nové herní týmové módy "Team VIP" a "Team Elimination".

Více informací o hře naleznete na Steamu. Abyste hru mohli o víkendu hrát, musíte si ji stáhnout.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode Two už na podzim!!! Čtvrtek 08. 02. 2007
Po včerejší ne moc příznivé zprávě o posunutí data vydání Episode Two až na Vánoce 2007 je tu hned další změna termínu. A o mnoho příznivější. Hra by měla vyjít už na podzim tohoto roku. Přesněji se začátkem roku školního. Doug Lombardi, marketingový ředitel Valve, se vyjádřil takto:

"Mohl by to být podzim 2007 - nyní se zaměřujeme na začátek školní roku."

Což také sice není moc povzbudivé, když vezmeme v úvahu, že hra měla vyjít na Vánoce 2006 (první oficiální datum), pak bylo vydaní odsunuto až na léto 2007. Na druhou stranu je to přeci jen trochu příjemnější termín, než zima 2007. Ale je také třeba si uvědomit, že Valve současně vyvíjí tři hry (na Portal a TF2 bychom neměli zapomínat) a také pracuje na Episode Three a asi to rychleji nejde. Nezbývá než doufat, že se termín vydání už moc měnit nebude. A že to bude pecka!
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 Episode Two opět odložena!!! Středa 07. 02. 2007
Už ani nevím, kdy jsem naposledy o Episode Two, ale bylo to hodně dlouho. A myslím, že důvodem příspěvku bylo odložení jejího vydání. A dnes, po několika měsících, musím opět napsat velmi nemilou zprávu.

Podle serveru CVG.com bychom se vydání druhého pokračování Half-Life 2 měli dočkat až na Vánoce 2007. Což je dalších šest měsíců navíc od posledně uvedeného data.

Očekávali jsme vydání v létě, ale jak to tak vypadá, dočkáme se nejspíš až v zimě 2007.

Zprávy o novém datu vydání Episode Two hovoří opět o posunutí termínu po zveřejnění tiskové zprávy, ze které jsme se dozvěděli detaily ohledně připravovaných krabicových verzí hry. Ty by měly být dvě: Orange Box pro PC, PS3 a Xbox a Black Box pouze pro PC.

Celou zprávu si můžete přečíst. Ve zprávě je také zmínka o tom, že se jedná především o krabicové verze hry, takže je ještě malá naděje, že prostřednictvím Steamu si hru budeme moci stáhnout o něco dříve. Ale známe Valve...
zdroj: CVG.com Nahoru...
 Střípky z modifikací Středa 07. 02. 2007
Konečně se na internetu objevilo několik novinek, které nejsou úplně aktuální, a proto vám je přináším pouze jako jejich výčet. Pojďme se tedy podívat co se za minulý týden odehrálo důležitého na poli modifikací.

 • K modifikaci Insects Infestation byl vydán nový patch, který nese označení 1.0.6.
 • Byl uvolněn nový update pro The Ship, který mimo jiného přináší novou výbavu a hlavně mapu.
 • Byla vydána nová modifikace, Gutter Runners. Pro více informací navštivte oficiální stránky.
 • Na IGN.con se objevilo preview pro dlouho očekávanou hru od Turtle Rock Studios nazvanou Left 4 Dead.
 • Pro modifikaci Battle Grounds 2 byl uvolněn nový patch s označením 1.0b
 • Tvůrci modifikace Get a Life zveřejnili nový media update, který přináší novinky ohledně testování módu.
 • CVG.com vyzpovídalo Douga Lombardiho ohledně kladů a záporů platformy Steam.
 • Planet Half-Life nedávno vyspovídalo tvůrce módu World at War ohledně různých aspektů jejich modifikace.
 • Modifikace NeoTokyo se dočkalo nového media updatu. Pro více informací o módu navštivte jeho oficiální stránky.

Tak, to byl bleskový přehled střípků modifikací, které nám minulý týden utekly. Pro informace o jednotlivých módech navštivte jejich oficiální stránky.
zdroj: HL - Fallout.net Nahoru...
 Eternal Silence Beta 2.0 Pondělí 05. 02. 2007
Poslední dobou je o novinky skutečná nouze a tak docela přišla vhod zpráva, že sci-fi modifikace Eternal Silence vyšla ve verzi 2.0 Beta. Modifikace je nyní plně vyvíjena na Half-Life 2, i když dříve byla určena pro hru Battlefield 1942. Díky této změně bylo možno pozměnit i herní systém. Hra se pochopitelně odvíjí hluboko ve vesmíru buď na vesmírných korábech nebo malých bojových stíhačkách, které je možné ovládat.

I když obrázky nevypadají špatně, vřele doporučuji tento teaser, kde je pěkně vidět jak se to všechno hýbe. A to už je přeci jenom zajímavější. A abych nezapomněl, novou verzi stahujte z oficiálních stránek.
zdroj: Eternal Silence Nahoru...
 Black Mesa Teaser Pátek 26. 01. 2007
Výsledky soutěže o nejlepší modifikaci roku 2006 byly zveřejněny a stejně tak jsme se mohli dočíst, že nejočekávanějším módem letošního roku bude bezpochyby Black Mesa. Tedy kompletní konverze Half-Life 1 do Source enginu. To jistě všichni víme a také jsme za poslední rok mohli zhlédnout spoustu obrázků ať už přímo ze hry nebo jen renderů postav či zbraní.

Oč ale vlastně jde? A proč se o tom všem zmiňuji? Po vyhlášení výsledků se na stránkách Black Mesa objevil zbrusu nový teaser, vytvořený právě pro účely právě ukončené soutěže. Teaser si můžete stáhnout (42.91 MB) nebo zhlédnou přes Stream.

A co že nám nový teaser nabízí? Průlet kamery nás zavede nejprve do testovací komory, dále se podíváme na silo v levelu Blast Pit a také na chvíli zavítáme do skalních soutěsek v Recidue Procesing a do hal v Lambda Core. Celý minutový (!!!) filmeček končí záběr na přehradu ze shora z levelu Surface Tension. Jak jsem řekl, vše to trvá 59 vteřin, hraje do toho chytlavá instrumentální hudba a hlavně to nemá chybu!
zdroj: Black Mesa Nahoru...
 Mod roku 2006 - výsledky Čtvrtek 25. 01. 2007
Dnes v dopoledních hodinách byly oznámeny oficiální výsledky soutěže o nejlepší modifikaci roku 2006, která probíhala na serveru ModDb.com. Soutěž trvala 70 dní a bylo do ní přihlášeno 4 000 modifikací. Hlasů bylo uděleno celkem okolo 80 000 a na stránky se za tu dobu podívalo přes 5 000 000 lidí. Soutěž byla rozdělena do tři kategorií. Tou první je pochopitelně Modifikace roku 2006, dále pak Nejočekávanější mód roku 2007 a konečně třetí kategorií byla Modifikace podle žánru.

My se pochopitelně budeme soustředit na modifikace HL2 a HL1, která se umístily na předních místech a dost velikém počtu. Pojďme si tedy představit vítěze a ukázat výsledky.

 • Mod of the Year:
  1. místo: Point of Existence 2 (Battlefield 2)
  2. místo: Project Reality (Battlefield 2)
  3. místo: Goldeneye Source (Half-Life 2)
  4. místo: Hidden Source (Half-Life 2)
  5. místo: Minerva (Half-Life 2)

Ještě je nutné poznamenat, že čestné uznání si vysloužili modifikace: Garry's Mod, Dystopia (obě pro Half-Life 2), Natural Selection (Half-Life 1) a konečně i Forgotten Hope (Battlefield 1942).
 • Nejočekávanější mód:
  1. místo: Black Mesa (Half-Life 2)
  2. místo: Forgotten Hope (Battlefield 2)
  3. místo: First Strike (Battlefield 2142)
  4. místo: Insurgency (Half-Life 2)
  5. místo: Project Revolution (Warcraft III)
A opět čestné uznání si vysloužili modifikace: Perfect Dark Source (Half-Life 2) a Infinity: The quest for Earth (Standalone Games).
 • Modifikace podle žánrů:
  • Akce: SourceForts (Half-Life 2)
  • Adventura: Afraid of Monsters (Half-Life 1)
  • Závody: UnWheel (UT2004)
  • Puzzle: BlockStorm (Half-Life)
  • Více-žánrový: Empires (Half-Life 2)
  • RPG: Battle for Elements (Diablo 2)
  • Simulace: Discovery Freelancer (Freelancer)
  • Sport: International Online Soccer (Half-Life 1)
  • Strategie: Red Alert 3 (C&C: Generals Zero Hour)

Jak je z výsledků soutěže patrné, modifikace pro Half-Life 1 a Half-Life 2 skutečně posbíraly mnoho pěkných umístění a my můžeme jen doufat, že nejočekávanější modifikace pro tento rok, skutečně vyjde a bude to pecka!
zdroj: ModDb.com Nahoru...
 Updaty modifikací Čtvrtek 25. 01. 2007
V poslední době je o novinky celkem nouze, ale přesto došlo alespoň k updatům dvou modifikací. Tou první je známí Garry's Mod, který se dočkal několika drobných úprav a hlavně nové výsledkové tabule a tou druhou modifikací je Pirates, Vikings and Knights II., která vychází ve verzi Beta 1.1. Co všechno updaty přináší naleznete níže.

 • Garry's Mod:
  • přidána a vylepšena zastaralá výsledková tabule
  • ragdoly se již nenatahují
  • respawn se provádí stisknutí klávesy pro skok nebo střelbu
  • přidána volba pro vypnutí thruster zvuků (motory)
  • opraveny VGUI/Lua chyby
  • opraveno používání Alyxiiny zbraně
  • zrychleno připojování do hry
  • efekty při střelbě NPC postav se zobrazují správně
 • Pirates, Vikings and Knights II.:
  • optimalizován výkon
  • přidán Auto Team Balancing
  • redukováno poškození a rozsah výbuchu u sudu s prachem
  • odstraněna klávesa pro sekundární útok u sudu s prachem
  • sudy s prachem se pokladají klávesou "USE"

Změn je o trochu více a pokud tedy máte zájem si je přečíst všechny, nebo se o módech dozvědět více, navštivte oficiální stránky Garry's Mod nebo PVK II..
zdroj: Steam Nahoru...
 Update Steam klienta Čtvrtek 18. 01. 2007
Dnes vyšel nový update Steam klienta. Update je celkem malý a přináší pouze několik oprav. Jmenujme třeba vylepšení seznamu oblíbených her nebo opravu řazení podle IP adresy. Celý seznam změn naleznete níže.

 • Změny/přídavky:
  • zlepšena reakce při manipulaci s velkými seznamy her a přidávání her do oblíbených
 • Opravy chyb:
  • opraveno náhodné spadnutí při startu
  • opraveno řazení serverů podle IP adresy
  • opravena příliš vysoká odezva serverů, když Steam běží déle jak den
  • opraveno občasné ztracení oblíbených her
  • opraven sloupec "Guess pass", který se zobrazoval špatně v záložkách Tools a Media
zdroj: Steam Nahoru...
 Cena EP2 stanovena! Středa 17. 01. 2007
Po nekonečném čekání na nějakou další novinku o Episode Two se na IGN.com konečně objevila informace o způsobu vydání a cenách balíků obsahujících EP2.

Hra bude vydána ve dvou balících. První balení ponese název Black Box a bude dostupné pouze pro platformu PC. Kromě Episode Two bude samozřejmě obsahovat i Portal a Team Fortress 2. Cena tohoto balíku je stanovena $39.99, což je zhruba 900 Kč a to není zase tak málo. Ale je třeba si uvědomit že se jedná o tři zbrusu nové hry.

Druhá krabice ponese označení Orange Box a bude dostupná jak pro PC, tak pro X360 a PS3. Balení bude obsahovat kromě EP2, Portal a TF2 i Half-Life 2 a také Episode One. Cena bude pochopitelně ještě vyšší, rovných $59.99, což je zhruba 1200 Kč a to je skutečně cena více než lákavá.

Je také důležité dodat, že kromě těchto krabicových verzí, které jsou určený do kamenných obchodů, budou hry k dostání i přes Steam a to buď samostatně nebo v rámci zatím blíže nespecifikovaných edic. Kdy hra vlastně vyjde jsme se bohužel nedozvěděli, takže snad stále platí zatím poslední uvedené datum: léto 2007.
zdroj: IGN.com Nahoru...
 RACE zadarmo Středa 17. 01. 2007
Je tomu už docela dlouho, co se na Steamu objevila možnost si vyzkoušet nějakou hru přes víkend úplně zadarmo, a tak nás jistě potěší zpráva, že si tento víkend, počínaje zítřkem 22. hodinou a konče nedělím večerem, budete moci zahrát závodní simulátor Race - The WTCC.

Hru si nyní na Steamu můžete zakoupit za $29.95. Pokud se pro koupi simulátoru rozhodnete přes víkend ušetříte celých 10% z ceny. A co nám hra nabízí?

Race - The WTCC přináší přes 60 rozdílných a realistických modelů závodních aut a 10 oficiálních, licencovaných tratí ze čtyř kontinentů. To vše si můžeme vychutnat v buď single módu nebo na síti na multiplayeru s dalšími 23 oponenty.

Docela se na tuto hru těším. Z obrázků (které se tu již objevily) vypadala celkem slibně a po N4S a Trackmanii to bude jistě příjemná změna. Pokud i vy máte chuť si za závodit, stahujte!
zdroj: Steam Nahoru...
 Týden na Steamu Pondělí 15. 01. 2007

Uběhl další týden a na Steamu se pochopitelně objevilo něco nového. Tak především jde o teaser na hru Left 4 Dead, který zde byl již prezentován. Nyní si ho však prostřednictvím Steamu můžete uložit do složky "My media". Hra se také dočkala dalšího preview, tentokrát na CVG. Preview obsahuje popis herních kampaní, úkoly misí a pár pěkných obrázků ze hry. Výtah z článku je níže, celé preview najdete na CVG.

... První vydání Left 4 Dead bude obsahovat 4 velké kampaně (každá se bude skládat zhruba z 5 map), které se budou odehrávat v temných ulicích, tunelech, rozbořených staveních a v ostatních městských urbanistických místech - vše bez živé duše, ale plné nakažených zombií. Základní pravidlo hry je velmi jednoduché: nedělejte blbosti, spolupracujte v týmu a co nejrychleji utečte. ...

Další, co jsme se mohli na Steamu dozvědět, byly informace o updatu klienta, který vyšel minulý týden. Zvláště pak tzv. Guest Passes (tedy poskytnutí her, které vlastníte vašim přátelům). Ta podle lidí z Valve slavilo nevídané úspěchy a již od tohoto týdne bychom se měli dočkat přidání dalších her. Prozatím byla funkce aktivní pouze pro Day of Defeat: Source.

A poslední informace, která se nás až tak netýká říká, že byla přidána podpora dalších pěti evropských jazyků pro Steam klienta, CS:S a Day of Defeat: Source. Jazyky jsou norština, švédština, holandština, dánština a finština. A další evropské jazyky by měli následovat. Tak se snad dočkáme i lokalizace do češtiny.
zdroj: Steam Nahoru...
 Left 4 Dead - preview Čtvrtek 11. 01. 2007
Jistě jste už o této hře slyšeli. Jde o společný počin firmy Turtle Rock Studio a Valve a několikrát jste se o něm zde mohli dočíst. V listopadu nám tvůrci slíbili, že po novém roce se o hře dozvíme konečně něco víc. A to také splnili. Na Gamespot.com vyšel rozhovor s Michaelem Boothem z TRS. Zde je jeho kousek.

GameSpot: Co přesně můžeme očekávat od Left 4 Dead? My víme, že to bude hra na přežití s hororovými prvky, ale co dál? Jak byste to popsal?

Michael Booth: Left 4 Dead je hlavně kooperativní hororová hra, kde cílem je, aby 4 přeživší společně opustili město plné nemrtvých zombíků. Pokud budete spolupracovat, máte šanci na přežití. Pokud bude hrát každý sám za sebe, zemře.

No obrázky vypadají celkem slušně. Všechny jsou však vytípány z právě vydaného oficiálního traileru, který je děsně krátký, ale přeci jen trochu napoví o atmosféře hry... Už se těším...
zdroj: GameSpot.com Nahoru...
 Update The Ship Čtvrtek 11. 01. 2007
Stále populárnější (alespoň ve Spojených státech) multiplayerová hra trochu nestandardního ražení The Ship se dočkala dalšího updatu. Jde spíše o návrat od vánoční verze zpět ke klasické. Dále proběhl i malý update u enginu Half-Life 1. Přehled změn naleznete níže.

 • The Ship:
  • přidán nový sloupec "Humans" v prohlížeči serverů; ukazuje počet lidí (ne botů) ve hře
  • změněno pozadí zpět na normální (nevánoční)
  • zamezena možnost, aby se hráč respawnul v Santa čepici
  • polská a ruská lokalizace byla opravena
 • Half-Life 1 engine:
  • opraveno padání hry při obdržení příliž dlouhé zprávy od přátel
zdroj: Steam Nahoru...
 Update Steam klienta Úterý 09. 01. 2007
Jak bylo již upozorněno, tak se také stalo. Včera došlo ke slibovanému velkému updatu Steam klienta. Změny jsou vesměs takové, jaké jsem tu popisoval. Takže si je pojďme zrekapitulovat:

 • Steam klient:
  • přidána funkce Guest Passes - umožní majiteli her jejich půjčení svým přátelům na určitou domu
  • změna updatu Steamu - nyní se aktualizace provádí na pozadí, po jejím skončení jste vyzváni k restartu klienta
  • přidána funkce oblíbených her v záložce "My Games"
  • přidáno pět barevných skinů klienta - Default, Ice, Sand, Obsidian a Grey
  • přidáno tlačítko "next" v záložce News zobrazující více novinek na jednom místě
  • opravena chyba při pokusu aktualizovat hry, které hráč nevlastní (mohl ji ale hrát během Free Weekend)
  • opraveno nakupování her přes systém PayPal, které nefungovaly v offline módu

Jak vidíte, není toho málo a změny jsou celkem zásadní (jak které). Pokud vás zajímá více o tomto updatu, podrobný popis všech změn naleznete na Steamu.
zdroj: Steam Nahoru...
 Half-Life 2 za 97 minut Úterý 09. 01. 2007
A je to tady! Po dlouhé době byl opět překonán rekord v projití Half-Life 2. Nový rekord je 97 minut, tedy něco málo přes hodinu a půl a to na obtížnost Hard. Pořízený video-záznam jasně ukazuje nějaké chyby hry a Source enginu, kterých lze při procházení hrou využívat. Od skákání po předmětech počínaje a přeskakováním animací postav konče. Celé video je na videogameblogger.com.
zdroj: Tiscali Games Nahoru...
 Operation Black Mesa Úterý 09. 01. 2007
A je tu další velmi slibně vypadající modifikace do HL2. Nese název Operation Black Mesa. Nenechte se zmýlit názvem, který je podobný jinému módu, Black Mesa: Source jehož tým se snaží převést původní Half-Life do Source enginu. Operation Black Mesa bude velmi podobným počinem. Avšak nepůjde o remake původní hry, ale o kompletní předělávku datadisku Opposing Force, který vyšel v listopadu 1999 a zasloužila se o něj firmička Gearbox Software.

Operation Black Mesa se tedy ponese ve stejném duchu. Budete hrát za Adriana Sheparda, stejně jako v původním OF a proti vám budou stát i stejní nepřátelé. Opět předělaní. A čekají vás stejné pasáže, ovšem se vším co Source engine nabízí. Takže po Black Mesa: Source (původní Half-Life) a Blue-Shift: Source (datadisk Blue Shift) se jedná o remake posledního zbývajícího datadisku.

Soudě z obrázků bude hra vypadat velmi slibně. Bohužel informace o datu vydání nebo distribuci zatím známi nejsou. Nezbývá než doufat, že tvůrci své plány dokážou zrealizovat a my se tak budeme moci vracet do starého známého zařízení v Arizoně (myslím pochopitelně Black Mesa Research Facality) stále znovu a znovu. Více informací o modifikaci naleznete na oficiálních stránkách. Jen dodávám, že dění okolo tohoto módu budu sledovat a pravidelně vás informovat o jeho vývoji.
zdroj: Operation Black Mesa Nahoru...
 Full Pipe Úterý 09. 01. 2007
O Vánocích se do rodiny her na Steamu přidala velmi zajímavě vypadající hra se jménem Full Pipe. O co jde? Full Pipe je logická a velmi zábavná hra. Jste postavička, která prochází úrovněmi v potrubích a plní různé zapeklité hlavolamy, aby mohla ve své pouti pokračovat. K tomu jí pomáhají nejrůznější předměty, které daruje nebo vyměňuje s dalšími obyvateli trubek. Hra stojí $9.95 a veškeré informace včetně (video) návodů, popisů postav a tipů naleznete na Steamu. Pokud si hru chcete vyzkoušet, není nic jednoduššího, než si zahrát demo, které obsahuje 2. podlaží a část podlaží 3. (kdo zahraje, pochopí).

zdroj: Steam Nahoru...
 Updaty her na Steamu Úterý 09. 01. 2007
I když se toho na Steamu zase tolik nestalo, přeci jsme byli svědky několika menších či větších updatů her, které si může koupit přes Steam. A to populární modifikace do Half-Life 2, která je od své 10 verze dostupná za poplatek právě přes Steam. Řeč je pochopitelně o Garry's Mod. Dále proběhla drobná úprava u HL Deathmatch: Source a v neposlední řadě také u hry Defcon. Výčet těch nejdůležitějších změn naleznete níže. Kompletní seznam pak na Steamu.

 • Garry's Mod:
  • zrychlené stahování
  • opraven chybný/špatný text pro příkazy undo, cleanup a limits
  • opraveno krvácení Manhacků
  • opravena chyba při rozmrazování soch
  • opraveny některé chyby modelů
 • HL Deathmatch: Source:
  • opravena chyba při načítání v polštině
 • Defcon:
  • spojenci nyní mohou sdílet bojový plán při tažení na mapě
  • restart zvuků a hudby při spuštění módu
  • nyní není možné spustit hru bez vyplněného jména
  • právě nabízená verze se nezobrazí, pokud je současná verze vyšší
zdroj: Steam Nahoru...
 Střípky z modifikací Úterý 09. 01. 2007
I když se toho přes svátky neudálo mnoho, přesto se objevilo pár media updatů modifikací a i něco málo dalšího. Pojďme se tedy na to v rychlosti podívat a připomenout to nejdůležitější.

Fortress Forever:
Po Vánocích se objevil nový media update modifikace do HL2 nazvané Fortress Forever. Update kromě několika nových obrázků ze hry přináší i nové zvuky a videa, která naleznete na oficiálních stránkách módu.

Nuclear Dawn:
Už je to docela dlouho, co jsme naposledy slyšeli nějaké info o modifikace Nuclear Dawn. A důvodem byly problémy v samotném týmu. Nicméně je vše v pořádku. Tým udělal potřebné změny a nová reorganizace by měla prospět k rychlejšímu vývoji modifikace. A jako malý bonus nám přináší malý update. Více na stránkách módu.

Pirates Vikings and Knights II:
Přiznám se, že jsem této modifikaci nevěnoval mnoho pozornosti, ale jelikož 1. ledna 2007 vyšla, pokusím se trochu nastínit o co půjde. Jedná se o multiplayerovou akci ze středověku, kde proti sobě stojí tři týmy - piráti, Vikingové a rytíři. Bojuje se na rozličných mapách (od hradů po písečné ostrovy) a s klasickými zbraněmi té doby (meče, palcáty, ale i muškety a staré pušky). Podle ohlasů je mód velmi povedený a zábavný. A pro zájemce přikládám odkaz na oficiální stránky a také na samotný download modifikace.

Event Horizont:
A jako poslední update, který není zase tak aktuální je o modifikaci Event Horizont. Koncem listopadu jsem se o ní zmínil. Podle všeho by se měla odehrávat během Sedmihodinové války, tedy mezi HL1 a HL2 a budete v ní hrát za Barneyeho Calhouna. To jsem již psal minule. Nyní jsou již funkční i oficiální stránky módu, kde naleznete potřebné informace a několik obrázků.

Uf... Tak to je asi snad vše... Alespoň co se modifikací týče. Koukněte na obrázky a oficiální stránky módu, kde pochopitelně naleznete podrobnější informace (ale v angličtině). A brzy se můžeme těšit na další updaty...
zdroj: HL - Fallout Nahoru...
 Větší update Steam klienta Pondělí 08. 01. 2007
Po dlouhé době bez aktualizace Vám opět přináším čerstvé novinky ze světa Half-Life a Steamu. A to poprvé v novém roce. Vítejte!

A hned úvodem roku 2007 nás čeká větší update Steam klienta. Update se ponese ve čtyřech rovinách a kromě novinek v aktualizaci her, nových vzhledů a barev samotného klienta nebo seznamu oblíbených her, nám přinese tzv. Guest Passes. O této funkci jsem se zmiňoval ještě před Vánoci a půjde o jakousi "propustku" pro vaše známé ke hrám, které máte zakoupeny. Více o všech inovacích níže.

 • Uživatelské rozhraní:
  • po dlouhé době se trochu změní samotný vzhled klienta, update přinese i několik barevných variant
 • Seznam oblíbených her:
  • jelikož se počet her dostupných na Steamu rapidně zvýšil, v záložce My Games se objeví seznam vašich oblíbených her, který si budete moci upravovat podle vašich potřeb
 • Aktualizace Steamu:
  • zatímco doposud se aktualizace prováděla vždy před spuštěním klienta, po updatu se budou provádět skrytě na pozadí a klient se spustí hned; po dokončení updatů budete vyzvání k restartu Steamu a zobrazí se vám přehled co nový update obsahuje
 • Guest Passes:
  • "propustka" pro vaše přátele, kterým zpřístupníte na určitý čas hry, které máte zakoupeny a oni je tak budou moci vyzkoušet; jako zkušební hra je vybraná Day of Defeat: Source, ale časem se má počet her rozšířit

To byl krátký přehled toho, co by nás tento týden mělo na Steamu potkat, nicméně toho může být víc. Přes svátky se toho totiž mnoho neudálo, takže se můžeme těšit i na další updaty modifikací a her.
zdroj: Steam Nahoru...
 Volný víkend s The Ship Středa 20. 12. 2006
Před nedávnem jsme si mohli zahrát Red Orchestra úplně zdarma a to díky akci, která proběhla na Steamu. Pokud si vzpomínáte, tak tomu není tak dlouho, co jste mohli využít volného víkendu i se hrou The Ship. A právě tento sváteční víkend bude vyhrazen i této hře. Takže pokud jste to minule prošvihli, nebo se vám hra zalíbila, může od pátku 22. 12. pařit až do úterý 26.12.. A ještě jedna informace. Pokud se rozhodnete hru zakoupit během příštích dnů (resp. do konce roku) dostanete 5% slevu.
zdroj: Steam Nahoru...
 Další update Black Mesa Středa 20. 12. 2006
Není to tak dávno, co se opět rozjely stránky modifikace Black Mesa a s tím i příděl několika nových vynikajících obrázků ze hry, renderů zbraní a postav a dalších modelů.

Jak je vidět, vývoj modifikace se dostává do druhé fáze. Podle neoficiálních informací by hra měla vyjít v létě 2007 a je možné, že media updatů bude čím dál víc. Několik obrázků z posledního jsou níže a je to opět nářez.

Nezbývá než doufat, že tvůrci dodrží slovo a modifikace vyjde tak jak je plánovaná (pochopitelně na Steamu, ale gratis) a pokud ano, troufám si tvrdit, že má našlápnuto překonat i komerční projekty jako třeba Blue Shift nebo Opposign Force. A kdo ví, možná i samotné Half-Life 1.

Pokud se vám modifikace líbí, můžete pro ni hlasovat v soutěži o Mód roku 2006 na stránkách ModDB. A pokud si myslíte, že máte kvality na to, podílet se na vývoji hry, stačí se stát členem vývojářského týmu.
zdroj: Black Mesa Nahoru...
 Střípky z aktualizací Úterý 12. 12. 2006
Po docela dlouhé odmlce je tu opravdu veliká várka updatů pro hry, které si na Steamu můžeme zakoupit. A jedná se hned o tři hry. Malinkých updatů se dočkaly Defcon a Uplink a po delší době se opravy chyb ve velkém měřítku dočkal i Dark Messiah. Některé se změn naleznete níže. Kompletní seznam pak na Steamu.

 • Defcon
  • přidána podpora nového systému modifikací, módy jsou nyní načítány v novém okně modifikací
  • přidán nový sloupec do prohlížeče serverů, který ukazuje aktivní mód
 • Uplink
  • opravena možnost uložit do banky záporný finanční obnos
  • opraven problém s výběrem mapy světa
  • opraveny chyby spojení s IRC
  • přidána položka 'Retire Agent' do přihlašovací obrazovky
 • Dark Messiah
  • obtížnost 'Hard' je nyní ještě těžší, pozn.: tato úprava se nevztahuje na uložené hry, před aplikací patche
  • přidán nová 'Hardcore' obtížnost
  • vyvážena síla a zdraví NPC postav ve druhé polovině hry pro všechny obtížnosti
  • přidána položka pro nastavení kvality textur mezi možnosti 'Medium' a 'High'
  • opravena chyba při useknutí hlavy NPC postavě
  • opraveno snížení FPS na GeForce 6800
zdroj: Steam Nahoru...
 Steam Guest Passes Úterý 12. 12. 2006
Podle informací by jsme se měli koncem týdne dočkat inovace do Steamu klienta. Přesněji řečeno přibude nová volba - Guest Pass (tedy volňásek pro hosty). A o co půjde? O poskytnutím zakoupených her na Steamu vašim přátelům na určitou dobu. Takže budou moci hry i ti, kteří je nevlastní.

Nová funkce zatím bude probíhat pouze testování, při němž se toto nastavení objeví u všech účtů, ale zůstane neaktivní. Po skončení betatestingu se plánuje rozšířit volňásek pouze na Day of Defeat: Source. Ale her by mělo postupem času přibývat.
zdroj: Steam Nahoru...
 CS: Source Update Úterý 12. 12. 2006
Na Steamu se objevil nový update pro Counter-Strike: Source. Update mimo jiné zvyšuje účinnost některých zbraní nebo počet vyhozených zbraní v mapě. Změny se projeví po restartu klienta. A jaké že jsou?

 • Counter-Strike: Source
  • zvýšená účinnost u ES57, Compact 228, Dual Elites o 25%
  • snížen počet vyhozených zbraní, aby se předešlo spammingu
  • vylepšena kvalita listí v cs_militia
zdroj: Steam Nahoru...
 Rozhovor s Lombardim Středa 9. 12. 2006
Nedávno jsme si mohli přečíst rozhovor s Dougem Lombardim, ředitelem marketingu ve Valve, který byl zaměřen hlavně na chystanou Episode Two a další tituly, které mají společně s ní vyjít. Tento rozhovor, který se objevil na serveru csnation.net se zabývá pochopitelně Couter-Strike.

CS-Nation: Proč jste se rozhodli přidat reklamu do CS 1.6? Proč ne třeba do CS: S, Condition Zero nebo jiných novějších titulů od Valve?

Doug Lombardi: Pro CS 1.6 jsme se rozhodli proto, jelikož je pro případné inzerenty nejdůležitější počet lidí (hráčů), kteří jejich reklamu uvidí. A protože je Counter-Strike nejhranější online hrou na světě, rozhodli jsme se pravě pro ni. Přidávání reklam do her je pro nás nová věc. Když testujeme něco nového, pokusíme se implementovat věci tak, abychom jasně viděli, zda přináší úspěch nebo pokus selhal. I proto jsme zvolili pouze jediný titul.

To je pouze útržek z rozsáhlého rozhovoru, který kompletně v angličtině naleznete na internetových stránkách csnation.net.

A teď trochu z jiného soudku. Na Steamu se objevil rozsáhlý článek o tom, že právě probíhá víkend s Druhou světovou válkou. To s sebou přineslo i možnost zahrát si Red Orchestra úplně zadarmo. Tato možnost končí zítra ve 22:00 našeho času, takže pokud chcete okusit atmosféru východní fronty v letech 1941-44 máte nejvyšší čas začít stahovat. Já jsem pochopitelně nezahálel a pokusím se o této hře napsat takovou malou retro-recenzi.

A na závěr ještě poznámečka ke hře Shadowgrounds. Nyní byla zlevněna o celých 25%, takže ji pořídíte za $19.95. Nabídka platí do 31. prosince (tedy do konce roku).
zdroj: Steam Nahoru...
 Red Orchestra zadarmo! Středa 6. 12. 2006
Není to tak dávno, co jsme měli možnost si zahrát The Ship zcela zdarma, i když to bylo jen na jeden víkend. Pro velkou popularitu těchto volných víkendů se Valve rozhodlo opět hráčům poskytnout to potěšení si zahrát nějakou hru zcela zdarma. A tento víkend to nebude nic menšího než Red Orchestra.

Hru si můžete stáhnout již nyní přímo ze Steamu, spustit půjde od zítřka 7. 12. do neděle 10. 12. Takže neváhejte a využijte možnosti si vychutnat atmosféru východní Evropy za druhé světové války.

Také byl uvolněn malý update Source enginu, který mimo jiné povoluje přátele v seznamu hráčů ve hře. Celý seznam změn je níže.

 • Source engine:
  • odstraněn příkaz revert, který byl používán ke změně cvars
  • povoleni přátelé v sezname hráčů ve hře
  • opraven prohlížeč serverů, který povoloval BANnutým hráčům v CS 1.6 hrát Garry's Mod po síti
zdroj: Steam Nahoru...
 Vánoční kalendář Středa 6. 12. 2006
Měsíc se s měsícem opět sešel a jak je dobrým zvykem, na serveru HL - Fallout.net se objevil nový, tentokrát vánoční kalendář (což je celkem pochopitelný). Škoda, že je pouze jeden, ale za to je velmi povedený.

zdroj: HL - Fallout Nahoru...
 G-Mod za peníze Středa 29. 11. 2006
Jistě znáte modifikaci do HL2 se jménem Garry's Mod od nezávislého vývojáře Garry Newmana. Na scéně se objevil chvilku po vydání HL2 v podstatě ani o normální modifikaci nejde. Mód vzniknul jako testování Source enginu a hledání jeho chyb, také jsme nesčetněkrát zažili nejrůznější hrátky s fyzikou, závody aut a mnoho dalšího.

V neposlední řadě přinesl skriptovací jazyk LUA, který umožnil hráčům tvorbu nových zbraní či vlastních herních módu. Okolo módu se vytvořila dost silná základna a tak není divu, že s původně malého projektu se stává velmi silný nástroj jak vydělat peníze.

A toho si je vědom i sám autor. Po dohodě s Valve je jasné, že další verze hry (modifikace) budou vycházet přes Steam za $9.95 a to již od verze 10, která má vyjít dneska, tedy 29. listopadu. Pr více informací o módu samotném mrkněte na internetová stránky.
zdroj: HL - Fallout Nahoru...
 Black Mesa medie update Úterý 28. 11. 2006
Konečně. Po měsících čekání a nefunkčních stránek se objevily nové zprávy o "modifikaci" Black Mesa. Jak jistě víte půjde o kompletní konverzi HL1 do Source enginu a zatím všechny zveřejněné obrázky byly prostě úžasné... A nejinak tomu je i teď.

Toto je pouze nepatrný zlomek toho, co najdete na jejich internetových stránkách. Řekl jsem stránkách? Ano! Sajtny jsou opět v provozu a to v novém, lepším kabátě. A novinek je velmi mnoho. Takže koho jsem nenaladil těmito obrázky, vězte, že tam najdete mnoho dalších. Jmenujme třeba mapy Blast Pit, Residue Processing nebo Lambda Core. A pochopitelně i několik nových modelů zbraní a postav... Ještě uvádím, že by hra měla vyjít v létě 2007. Snad nedojde k odkladu.
zdroj: Black Mesa Nahoru...
 Race - The WTCC Úterý 28. 11. 2006
Na Steamu se objevil update závodního simulátoru Race - The WTCC, který si můžete přes Steam stáhnout za $44.95. Update opravuje drobné chyby při tureckém mistrovství nebo špatnou pozici garáže. Kompletní seznam změn naleznete níže. Dále se malého updatu dočkal i Soure engine. Změny se pochopitelně projeví po restartu klienta.

 • Race - The WTCC:
  • opravena chyba při mistrovství v Istanbulu
  • opravena špatná pozice garáže
  • přizpůsobení "věcičky" pro španěly a němce
  • opravena kalkulace točivého momentu v multiplayeru
 • Source engine:
  • opraven systém Friends, když Steam neběží
zdroj: Steam Nahoru...
 Další update The Ship Sobota 25. 11. 2006
Na začátku týdne se objevil sigle-player trochu zvláštní, ale celkem zábavné i úspěšné hry The Ship. A spolu s ním i rozsáhlý update hry. Je vidět, že autoři Outerlight Ltd. skutečně nezahálejí a dneska tu máme další opět velmi rozsáhlý update ke hře. A co přináší?

 • Nové rysy:
  • opraven pohled při sedání se skrčením
  • opraveny zvuky chůze, které se po respawnu nepřehrávaly
  • přepínání zbraní je znemožněno při otevřeném scoreboardu
  • zvuky u mrtvol byly změněny
  • hráči jsou uzdraveni mezi jednotlivými koly, jestliže byli otráveni nebo popáleni
  • upálení je nyní právoplatné zabití
  • opraveny vlastnosti povrchů modelů
  • opravena podpora polštiny

Seznam změn není kompletní. Pokud po něm přesto toužíte naleznete ho na Steamu v angličtině.
zdroj: Steam Nahoru...
 Rozhovor s Dougem Lombardim new Čtvrtek 23. 11. 2006
Před pár dny se na serveru FiringSquad objevil rozhovor s ředitelem marketingu Valve Dougem Lombardim. Jeho část (resp. zmínka o ceně EP2) se objevila i v novinkách. Přesto mi to nedalo a pokusil jsem se přeložit celý rozhovor.
zdroj: FiringSquad
 Nová hra na Steamu Čtvrtek 23. 11. 2006
Ano! Už zase! Steam nás v poslední době zásobuje jednou peckou za druhou... I když ne z vlastní dílny. Po úspěšných hrách Dark Messiah MaM a Medieval II. přichází další velmi slibná strategie s prvky RPG (nebo obráceně?) Heroes of Annihilated Empires od společnosti GSC Game World.

Jak bylo řečeno, hra v sobě kombinuje prvky RTS s RPG (těžko soudit čeho je víc) a běží na novém 3D motoru. Podobně jako datadisky k HL, nebo hra SiN Episodes, tak i HoAE vycházejí jako třídílná epizodická kolekce. A tohle je první díl.

První epizoda se odehrává na ostrově Atlans, domovské zemi Elfů. Svět ve hře žije vlastní životem, je ohromný, plný magie, mýtických příšer a hrdinů. Budete moci hrát za jednoho z hrdinů (je jich celkem 12) a pod svým vedením bude stát obrovská armáda čítající tisíce mužů. Budete moci využívat kouzel a dovedností a postupně si svého hrdinu zdokonalovat vylepšováním jeho schopností.

Pokud patříte mezi příznivce podobně ražených her, více informací naleznete na Steamu nebo z traileru, který je právě k dispozici. Hra vyšla už včera (22. 11. 2006) a je k dostání za $39.95.
zdroj: Steam Nahoru...
 Střípky z modifikací Čtvrtek 23. 11. 2006
Na internetu se objevily informace o dvou modifikacích, o kterých jsem se zde ještě nezmiňoval. Tak si je pojďme trochu přiblížit.

První modifikace je už chvíli ve vývoji a ponese jméno Golgen Eye: Source. Tvůrci právě uvolnili několik nových screenů z map a renderů zbraní. A o čem hra bude? Jde o předělávku původní multiplayerové FPS GoldenEye64 do Source enginu. Tvůrci slibují, že nepůjde o pouhou kopii, ale o mnohem víc. Zda se jim to povede, si budeme muset počkat. Více informací o módu naleznete na oficiálních stránkách.

Druhá modifikace je v začátcích vývoje. Co je zatím známo? Tak zaprvé: tým stále hledá nové členy. Za druhé: mód se bude jmenovat HL Event Horizon a za třetí: měli bychom se ocitnout o pár let před příběhem HL2 během Sedmihodinové války a hrát budeme za Barneyeho Calhouna Více o módu zatím známo není. Jeho internetové stránky jsou momentálně v rekonstrukci. Takže si budeme muset ještě počkat.
zdroj: HL - Fallout.net Nahoru...
 Rozhovor s Dougem Lombardim Středa 22. 11. 2006
Doug Lombardi, ředitel marketingu ve Valve byl vyzpovídán herním serverem FiringSquad ohledně připravovaných her Episode Two, Portal a Team Fortress 2, které mají společně v létě příštího roku.

Z rozhovoru vyplývá to, že hry vyjdou jak pro PC, tak pro XBOX360 i PS3 ve dvou verzích. První, známá jako Half-Life 2 Orange Box by měla stát skutečně slibovaných $19.95 a měla by obsahovat pouze Episode Two. Druhá krabice se bude jmenovat Half-Life 2 Black Box a bude obsahovat všechny tři hry. Cena však zatím nebyla stanovena, takže je patrné, že bude stát více.

Pokud se chcete dozvědět víc o plánech Valve, přečtěte si celý rozhovor.
zdroj: FiringSquad Nahoru...
 Update Steam klienta Středa 22. 11. 2006
Valve vydalo zbrusu nový update Steam klienta. Opraveno bylo pár drobností a přibyla možnost nového způsobu placení. Změny se projeví po jeho restartu.

 • Steam klient:
  • přidána podpora PayPal systému; hráči mohou na Steamu nakupovat a pro platbu použít PayPal systém
  • opravena chyba, kdy módy na Source enginu neběhaly správně na 64 bitových strojích
  • opraven případ, kdy Steam mohl běžet současně ve více instancích na jednom PC
  • opravena chyba, kdy klient neukazoval správně status instalace her, pokud jich bylo mnoho nainstalováno

Také se na Steamu připravuje vydání další hry. Tentokrát půjde o závodní simulátor (ano, po střílečkách a strategiích už i auta) nazvaný RACE - The WTCC Game. Soudě z obrázků, hra nevypadá špatně a koho auta baví, může si ji nyní předobjednat s 10% slevou za $40.45 (normální cena je $44.95). Hra má vyjít v pátek <>24. listopadu.

zdroj: Steam Nahoru...
 Nový projekt - Left 4 Dead Úterý 21. 11. 2006
Už je to hodně dávno (17. 03. 2006 - Turtle rock oznámilo nový projekt) co jsme se poprvé dozvěděli o chystaném projektu od Turtle Rock Studios a Valve. Tato firma založená v roce 2002 se podílí spolu s Valve na vývoji Counter-Strike a jak její zakladatel před půl rokem slíbil, tak také plní a my se konečně dozvídáme o co ve zmiňovaném projektu půjde.

Hra se bude jmenovat Left 4 Dead a půjde o multiplayerovou střílečku založenou hlavně na kooperaci jednotlivých hráčů. Hra však bude úplně z jiného soudku, než původní CS. V L4D půjde o boj vás a vašich kamarádu proti hordě zmutovaných zombíků v post-apokalyptickém městě. Takže něco jako Resident Evil.

Více informací ani obrázků se zatím bohužel nikde neobjevilo, takže těžko soudit jak vše dopadne. Na první pohled to velice připomíná modifikaci No More Room in Hell, které jsem se zde také před nedávnem zmiňoval. No uvidíme, zda se tvůrcům podaří s projektem prorazit jako kdysi s Counter-Strike. Jisté je jen to, že pojede na Source enginu a měla by vyjít někdy v příštím roce.
zdroj: Halflife2.net Nahoru...
 The Ship Sigleplayer Úterý 21. 11. 2006
Nedávno jsme měli možnost si na Steamu vyzkoušet hru The Ship zcela zadarmo. Ale jen jako multiplayerovou. A to se právě změnilo. Na Steamu je k dispozici její sigleplayer.

Také se na Steamu objevil rozsáhlý update na multiplayerovou verzi hry. Zde je malá ochutnávka z toho, co vás čeká.

 • Nové rysy:
  • přidán nový model hráče, modely výbavy a klobouků
  • přidán přehled statistik na konci kola
  • hráči mohou sbírat věci z mrtvol
  • přidány nové visuální efekty
  • uspávací injekce a krátký meč jsou také zbraně
  • přidán efekt záblesku při výstřelu
  • přidány animace koupání
  • přidána podpora pro polské a japonské jazyky
 • Opravy:
  • odstraněny pokusy Botů otevírat zamčené dveře
  • opraveny tlačítka výtahů
  • opravena chyba, kdy hráči mohli propadnout mimo mapu
  • upraveny efekty zvracení a vykonávání potřeby
  • předělány plány všech palub
  • vylepšeny portréty postav na HUDu
 • Audio:
  • utlumení některých zvuků mezi palubami
  • vyvážení zvuků zbraní
  • zlepšení zvuků explozí
  • vylepšeny hodnoty různých zvuků

Toto je pouze část dosti vyčerpávajícího updatu pro hru. Více naleznete na Steamu bohužel v angličtině.
zdroj: Steam Nahoru...
 Uptade CS: Source a Source enginu Úterý 21. 11. 2006
Na Steamu se objevily nové updaty pro Source engine a hru Counter-Strike: Source, který opravuje chybu při stahování nového ceníku zbraní. Seznam všech změn naleznete níže.

 • Counter-Strike: Source:
  • opravena chyba při stahování nového ceníku zbraní
 • Source engine:
  • přidán nový příkaz cl_restrict_server_commands, aby bylo možno předejít nechtěným příkazům spuštěných na klientovi; implicitně je nastavena hodnota 1
   • 0 = povoluje všechny příkazy
   • 1 = omezí příkazy pro server ve hrách od Valve
   • 2 = omezí příkazy pro server ve všech hrách
  • snížen startovní čas v některých případech pomocí "balíčků" posílaných klientovi při loginu
  • zlepšena citlivost při vstupování do oblastí v mapě, kde je mnoho entit

A jako vždy, změny se projeví po restartu klienta.
zdroj: Steam Nahoru...
 Medieval II. na Steamu Čtvrtek 16. 11. 2006
A přehled novinek na Steamu nekončí. Před nedávnem bylo oznámeno, že by na Steamu měla vyjít nová hra Medieval II.: Total War od The Creative Assembly. A ta je právě na Steamu k dispozici. I když cena je trochu vyšší, rovných $49.95.

A o co se jedná? Název napovídá, že půjde o přírůstek do rodiny her Total War, což jsou geniální RT Strategie. Obrovská armáda vojáků dobývá hrad a útočí proti ještě větší armádě. Vzpomeňte na předchozí díl nazvaný Rome. Medieval II. se vrací do středověku, takže budeme svědky vynikajících a hlavně realistických bitev, které se skutečně staly a utvářeli dějiny 2. tisíciletí.

Soudě z obrázků, videí a dema půjde o skvělou strategii, která tu dlouho chyběla. Takže zaujměte místo vojevůdce, vezměte si armádu a pusťte se do vraždění protivníků.
zdroj: Steam Nahoru...
 Steam Update Čtvrtek 16. 11. 2006
Po dlouhé době, co se na Steamu nic nedělo, vyšel alespoň malý update klienta, který (podle mě) skutečně funguje. Hlavní inovací tohoto updatu je zvýšení rychlosti při startu nebo vypínání klienta. A je fakt, že jsem si toho všimnul. Celý přehled změn naleznete níže.

 • Steam klient:
  • zrychlení načítání při spuštění nebo vypínání klienta
  • nový přehled používaného hardwaru
zdroj: Steam Nahoru...
 Insurgency Mod - již brzy Středa 15. 11. 2006
Už delší dobu se ve světě Half-Life nebo Steamu nestalo nic zásadního ani bezvýznamnýho a tak zprávička o nově chystaném módu, respektive kompletní konverzi Half-Life 2 jistě potěší. A o to víc, když vše nasvědčuje tomu, že půjde o skvostné dílko.

Modifikace ponese název Insurgency Mod a děj bude zasazen do současnosti na bojiště na blízkém východě. Takže na první pohled se hra ponese v duchu Counter-Strike. Nutné je však dodat, že v Insurgency Mod bude brán hlavní důraz na týmovou hru, udělování rozkazů a především na realistiku prostředí a chování zbraní. A to vše na Source enginu s HDR. No obrázky vypadají velmi slibně. Uvidíme, co nám autoři modifikace přinesou příště.

 • Hlavní rysy:
  • totální konverze Half-Life 2 na Source enginu
  • velitelé budou mít plnou kontrolu nad svými jednotkami
  • systém morálky hráčů zaručí plnou hodnotu týmové hry
  • možnost rychlého přeskupení jednotek
  • realistika: volné míření, odrazy a průrazy kulek, váha zbraní, a další
  • žádný HUD: hráči uvidí jen to co mají nebo co je právě důležité

Bohužel si na více informací budeme muset ještě chvíli počkat. Stránky módu jsou zatím v přípravě a jediné co na oficiální stránce najdete, je pár obrázků a výčet hlavních rysů modifikace. Pokud přesto po nějakých informacích toužíte, můžete navštívit fórum hry nebo si přečíst rozhovor s Jeremy Blumem, vedoucím projektu, který naleznete na Half-Life2.net.
zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 Episode Two posunuta!!! Pátek 10. 11. 2006
Tak a je to tady! Nejčernější noční můry všech, kteří se druhé epizody nemůžou dočkat se naplnily! Server Eurogamer zveřejnil článek podle něhož samotný Doug Lombardi z Valve prozradil, že se vydání Episode Two odkládá. A teď se podržte. Vydání se odkládá na léto 2007! Takže dohady o tom, že Valve nebude stíhat se skutečně naplnily. Další smutnou zprávou je také posunutí vydání her Team Fortress 2 a Portal, které mají (a podle všeho i vyjdou) vyjít společně s EP2.

Nezbývá než se zamyslet nad tím, jestli volba epizodického vývoje her skutečně přináší to pravé ořechové, jelikož úspěch úzce souvisí s včasným vydáním dalšího pokračování, což se Valve zjevně nedaří. No, uvidíme zda se můžeme těšit i na další odklady nebo se jedná konečný termín. Nicméně si budeme muset počkat déle než je nám milé.
zdroj: Eurogamer Nahoru...
 Source SDK Update Čtvrtek 09. 11. 2006
Po docela dlouhé době je tu update, který se týká Source SDK a který ocení všichni tvůrci map a modifikací do Half-Life 2. A co se opravilo a změnilo? No není toho tolik, ale některé přídavku jsou skvělé.

 • Nové rysy:
  • Visual Studio 2005 podporuje SDK kód
  • režim Spektátora byl přidán do HL2: Deatchmatch

 • Opravy chyb:
  • opravena chyba, kdy Faceposer padal při pokusu Extract/Add z/do .txt souboru
  • vyrovnání lagování vráceno zpět do HL2: Deatchmatch

Největším kladem tohoto malého updatu pro Source SDK bude jistě podpora Visual Studia 2005. Nechť nová éra codingu v HL2 započne...
zdroj: Steam Nahoru...
 Roboblitz na Steamu Čtvrtek 09. 11. 2006
Další hra, která je nyní dostupná na Steamu je Roboblitz, zábavná akce založená na fyzických hádankách od společnosti Naked Sky Entertainment. Hra je postavená na motoru Unreal 3. Na Steamu bude ke stažení za $14.95. Pro více informací navštivte Steam.

zdroj: Steam Nahoru...
 Dark Messiah MaM Update Čtvrtek 09. 11. 2006
Před dvěmi týdny jsme si mohli přes Steam začít stahovat zbrusu novou hru Dark Messiah Might and Magic ze Steamu. A Jak je dobrým zvykem, vyšel první update, který se soustředí na singleplayer hry a opravuje několik chyb. Seznam změn (ovšem zdaleka ne kompletní) je níže.

 • Dark Messiah MaM:
  • nastavení výkonu na "Medium" je nyní správně a hodí se pro slabší počítače
  • opravena chyba při ukládání/načítání (save/load) hry, když hráč drží v ruce předmět
  • všechna herní menu jsou skrytá, když se spouští video
  • nerozbitné štíty jsou nyní opravdu nerozbitné
  • opravena chyba, kdy hráč přepíná mezi kouzlem Fireball a sebráním předmětu
  • písma DM jsou podporovány všemi východoevropskými jazyky
  • ukládání hry je nyní zakázáno během titulků v závěru hry
  • kouzla jako Magic Protection, Heal, Wizard Eye nepřeruší jiná kouzla (třeba Firetrap)
  • opravena chyba, kdy hráč používá kouzlo proti Aratrokovi, jeho stráže nyní reagují

Jak jsem, nejedná se kompletní seznam změn, ale pokud po něm toužíte, naleznete ho v angličtině na Steamu.
zdroj: Steam Nahoru...
 They Hunger: Lost Souls již brzy Středa 08. 11. 2006
Jistě si většina z vás vzpomene na legendární modifikaci do původního Half-Life nazvanou They Hunger, která se stala jednou z nejúspěšnějších a dočkala se dvou pokračování. A právě z ní má vycházet remake na Source engine, který ponese přízvisko Lost Souls.

Na její tvorbě pracuje tým Black Widow Games, jehož zakladatel se podílel i na původním dílku, který na svých internetových stránkách zveřejnil, že dokončení vydání módu se nezadržitelně blíží, což dokazují i zveřejněné obrázky. Také je třeba poznamenat, že hra bude distribuovaná přes Steam, ale narozdíl od původní modifikace se bude jednat o komerční projekt.
zdroj: Black Widow Games Nahoru...
 Iron Grip Beta 1.2 Patch Pondělí 06. 11. 2006
Na multiplayerou modifikaci do Half-Life nazvanou Iron Grip: The Oppression vyšel nový patch, který nese označení Beta 1.2. Patch přináší následující změny:

 • Iron Grip Beta 1.2:
  • přidán těžký MG tank
  • přidány obrázky mapy po jejím načtení
  • přidáno několik nových animací
  • jména hráčů se nyní zobrazují, když na ně zamíříte
  • opraveno tlačítko HT na ovládací panelu RTS
  • opraveno přepínání poslední použité zbraně (Q) pro Rahmos
  • opraveny exploze Molotova koktejlu u zdí
  • opraveny zvuky při umírání hráčů
  • opraveny animace při MELEE ATTACK
  • optimalizovány některé materiály/textury

Pochopitelně, že seznam změn není úplný a pokud po kompletní výčtu novinek ve hře toužíte, podívejte se na Change log, kde si také nový patch můžete stáhnout.
zdroj: HL-Falout.net Nahoru...
 Reálný dům v Source enginu Neděle 05. 11. 2006
Děláte mapy do Half-Life 2? A umíte to dobře? A napadlo vás někdy si zkusit vytvořit vlastní školu, nebo dokonce dům, ve kterém žijete? Mě ano, ale nějak jsem to nezrealizoval. Narozdíl od studenta architektury, který si říká Kasperg. Vytvořil přesnou kopii skutečného domu postaveného roku 1935, který naleznete poblíž Pittsburgu v Pensylvánii. Dům nese jméno Falling Water a jeho autorem je slavný architekt Frank Lloyd Wright.

Samotný dům je velmi zajímavý a i přes své stáří se hodí do dnešní moderní doby. Okolí doplňuje listnatý les a šum vodopádu, který je hned pod domem. Otázkou je, jestli bych v tom dokázal přežít (no, asi ne). Pokud se chcete po domě porozhlédnou sami, můžete si ho stáhnout.

Mapa to je velmi zajímavá, i když v ní nejsou zbraně ani monstra a nádherně demonstruje, jak lze využít Source engine (ale i jiný motor) k úplně odlišné činnosti, než pro který byl vyvinut. No, uvidíme jestli se dočkáme i dalších podobných výtvorů. Pokud by jste na něco narazili, dejte vědět.
zdroj: Play Forever Nahoru...
 Nové Desktop kalendáře Neděle 05. 11. 2006
Jak již bývá zvykem, na serveru HL - Fallout.net se s příchodem nového měsíce objevují kalendáře na plochu vašich Woken s tématikou Half-Life. A ani v listopadu tomu není jinak. I když s malým zpožděním, přesto si můžem stáhnout hned 4 wallpapery tentokrát s postavami z Team Fortress 2.

zdroj: HL - Falout.net Nahoru...
 Media updaty modifikací Čtvrtek 02. 11. 2006
První modifikací, o které se zmíním je nám již známý mód z druhé světové války Resistance and Liberation. Update přináší několik pěkných obrázků včetně modelu nového letadla, Junkers Ju 87 (Štuka) a několik obrázků z map s nově implementovaným HDR. Více na oficiálních stránkách.

Druhá modifikace nese jméno No More Room in Hell. Podle obrázků je jasné, že půjde o klasickou hororovou akci, kde proti vám bude stát horda Zombií. Hra bude mít tři herní režimy. První je Extermination. Ten spočívá v likvidaci všech zombíků a následně odtažení jejich těl (ať už ručně nebo vanem) k táboráku a jejich exhumaci. Proti sobě budou stát dva týmy a vyhrává pochopitelně ten, který zlikviduje více neživých lidí.

Druhý režim se jmenuje Escape a již z jeho názvu je patrné, že půjde o útěk před zombíky, proto budou muset hráči spolupracovat, aby byly vždy o krok vpřed. Poslední režim nese jméno Barricade. Cíl je jednoduchý, zabarikádovat se na nějakém místě a zůstat naživu po určitý čas. Poté se přemístit k určitému místu v mapě (třeba k helikoptéře).

Uvidíme co nám tato modifikace nabídne příště. Nicméně to vypadá na velmi zajímavou hru, která do světa módů snad přinese opět něco nového, neokoukaného. Pro více informací a obrázků mrkněte na oficiální stránky.
zdroj: Halflife2.net Nahoru...
 CS: Source Update Čtvrtek 02. 11. 2006
Tak a je to tady. Dlouho zmiňovaný systém dynamických cen zbraní v Counter-Strike: Source byl již dva týdny v provozu jako verze Beta. A to se včera změnilo. Včera byl implementován do CS:S. Jen dodejme, že opět došlo k vracení cen u zbraní na původní hodnoty a pojede se od začátku. První změnu tedy očekávejte 6. listopadu.

 • Counter-Strike: Source:
  • implementován systém dynamických cen u zbraní

Další věc, která se včera na Steamu objevila je možnost si vyzkoušet hru The Ship přes tento víkend (teda přesněji počínaje dneškem a konče nedělí) úplně zadarmo. Pokud si vzpomínáte, podobných marketingový tah byl i s Day of Defeat: Source. Nicméně se pokusím hru stáhnout a napsat o ní pár řádků. Pokud i vy si ji chcete zadarmo zahrát, jednoduše stahujte.
zdroj: Steam Nahoru...
 Red Orchestra Update Středa 01. 11. 2006
Vyšel nový update na multiplayerovou řežbu z druhé světové války Red Orchestra. Do hry byla kromě několika oprav přidána nová mapa jménem Danzig a dva nové dopravní prostředky. Obrázky jsou níže stejně jako seznam změn.

 • Red Orchestra:
  • přidána nová mapa, Danzig, kde prožijete intenzivní boj pěchoty ve vybombardovaném městě
  • přidána nová vozidla, střední německý tank Panzer IV H
  • a ruský obrněný transportér pro přepravu vojska
  • přidána podpora pro klávesnice Logitech G15
  • přidána ROTV
  • vylepšena situace při pohledu na velkou vzdálenost
  • nové kamufláže pro všechny německé tanky a vylepšené kamufláže pro ruské tanky do sněhu
  • opravena "prázdná střelba" tanků při lagování hry
  • opraveno nekonečné nabíjení sniperky, když ji hráč zvedl bez nábojů a pokusil se ji přebít

Co dodat? Snad jen to jako vždy. Změny se projeví po restartu klienta.
zdroj: Steam Nahoru...
 hl-ZONE slaví první narozky Středa 01. 11. 2006
Ano, je tomu přesně rok, co hl-ZONE začaly oficiálně fungovat jako internetové stránky zabývající se převážně Half-Life. Od 1. listopadu se na stránkách začaly pravidelně objevovat novinky, články a později i tutoriály na tvorbu map do původní hry.

Co se všechno za tento rok na stránkách událo podstatného? Tak za prvé se zde objevilo 130 novinek, 16 tutoriálů a 6 článků. Také stránky přesídlily z původní domény http://hlzone.wz.cz na novou, http://hlzone.czechgamer.com, kde setrvávají do dneška.

Za těch 12 měsíců se mi povedlo více či méně zprovoznit většinu sekcí včetně jejich rubrik, které jsem měl v plánu a jelikož se blíží vydání Episode Two, sprovozuji zatím poslední sekci, která se bude věnovat této epizodě. Pochopitelně, že více informací doplním po jejím vydání.

A co se chystá do budoucna? Popravdě řečeno zatím pouze nový vzhled (teda v podstatě úplně nové stránky). A přesto, že to slibuji už pomalu půl roku, zatím prostě není čas, takže si budeme muset ještě všichni počkat.

A co říci na závěr? Nezbývá než hl-ZONE popřát další úspěšný rok (za ten první bylo zaznamenáno 26 500 UIP a podle serveru TOPlist.cz máme 100 UIP za den) a Vám návštěvníkům poděkovat za podporu a náklonnost a doufat, že tomu tak bude i nadále.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Dark Messiah MaM na Steamu Čtvrtek 26. 10. 2006
Jak již bylo před časem avizováno, na Steamu se schylovalo k uvolnění hry Dark Messiah Might and Magic, což se dneska stalo a hra je tedy dostupná ke stažení přes klienta za $49.95. Podle recenzí na hru můžeme soudit, že půjde o kvalitní dílko, které má na svědomí známá firma Ubisoft Entertainment. Pro více informací o hře a pro stažení dema navštivte oficiální stránky hry.

Další zprávička se týká oznámení, že podobně jako vývojář Activision prezentuje hry přes Steam (např.: Call of Duty), tak tu máme další firmu a tou je 2K Games, která prostřednictvím Steamu nabízí hry: Sid Meier's Civilization® IV, Sid Meier's Civilization® III Complete, Sid Meier's Pirates! a Shattered Union. Více informací o hrách včetně jejich cen naleznete na Steamu v sekci věnované právě vydavateli 2K Games.
zdroj: Steam Nahoru...
 Half-Life 1 Engine Update Čtvrtek 26. 10. 2006
Na Steamu je k dispozici nový update pro engine Half-Life 1. Úpravy jsou minimální, pouze je přidána podpora nového IE 7.0 a oprava přehrávání demo nahrávek, které občas nefungovalo.

 • Half-Life 1 Engine:
  • opravena chyba při stahování obsahu hry, při nainstalovaném IE7.0
  • opraven příkaz viewdemo, který nepracoval dobře při přehrávání některých demo nahrávek
  • opraveno dostání duplikátní zprávy od přítele (Friends) při hře

Co dodat? Snad jen to jako vždy. Změny se projeví po restartu klienta.
zdroj: Steam Nahoru...
 Ro(c)k na webu Úterý 24. 10. 2006
Ani nevím jak jsem na to včera mohl zapomenout, ale prostě jsem si to vůbec neuvědomil. Včera 23. října to byl přesně rok, kdy se hl-ZONE objevilo poprvé na netu, původně na freehostigu Web Zdarma.

Možná by se mělo při narozeninách udělat nějaké okénko do minulosti a třeba resumé událostí ať už ze světa Half-Life nebo hl-ZONE. Ale já to tak neudělám a jen dodám, že pro mě je klíčové datum 1. 11. 2005, kdy se stránky vymanily z testovacího režimu a začaly normálně fungovat. Proto, pokud máte o historii našich stránek zájem, vše se dozvíte na začátku nového měsíce.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Nové módy Pondělí 23. 10. 2006
Na internetu se objevily informace o nových Media Updatech a to hned dvou modifikací. První z nich nese jméno Resistance and Liberation, jejíž děj je zasazen do II. světové války a bude popisovat dobrodružnou cestu vojáků 82 výsadku v Normandii po Dni D. Hra sebou přináší velmi realistický přístup: žádný HUD, žádný zaměřovač a výborná balistika zbraní.

Obrázky jsou z mapy Carentan Causeaway a na jednom je vidět model německého stíhacího letounu Me109g (Messerschmitt). Více informací o mody a pochopitelně i mnoho dalších obrázků naleznete na jeho oficiálních stránkách.

Další modifikací, na kterou se můžeme těšit je slibně vypadající počin Dystopia. Mód je obsazen do cyberpunkové budoucnosti a podle toho i vypadají následující obrázky. Jen podotýkám, že obrázky jsou z připravované mapy Assemble.

Také je na internetu zmínka o tom, že dva členové týmu budou vystupovat v herní show "Good Game", která bude vysílána přes Stream na internetu. A pokud se chcete dozvědět více infa i o tomto módu, opět navštivte jeho oficiální stránký.
zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 Příběh na Episode One Pondělí 23. 10. 2006
Konečně! Půl roku po vydání prvního datadisku k Half-Life 2 Episode One jsem upravil sekci o této hře do klasické podoby na kterou jste zvyklí a napsal Příběh a také jsem doplnil několik obrázků ze hry do sekce Gallery. Poslední nedokončenou část nazvanou Tipy & Triky se pokusím dokončit co nejdříve.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Postal III na Source engine Pondělí 23. 10. 2006
Jistě si většina z vás pamatuje hru Postal nebo jeho druhý díl. Oba v zásadě vycházeli z toho, že byly tak trochu kontroverzní. V obou hrách se objevila přemíra násilí, vražd, nechutností, zvracení, chcaní, fotbalu s něčí hlavou, atp... A tohle má teď vyjít na Source Enginu v podobě Postal III?

Bomba? Těžko říct. Přiznám se bez mučení, že jsem hru nikdy nehrál, pouze sem část viděl a musím sám za sebe říct, že ačkoliv mě to nikterak nenadchlo, tak mě to ani trochu nepohoršilo. Ale neumím si představit, jak to bude vypadat na tak geniálním motoru, jakým bezesporu Source je. Na to si budeme muset počkat ještě zhruba dva roky, jelikož je hra v samotných počátcích vývoje.
zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 První kniha o editaci v HL2 Středa 18. 10. 2006
Světe div se, vyšla první knížka o editaci a tvorbě modifikací do Half-Life 2. Kniha se jmenuje Mod Development for Half-Life 2 od italského spisovatele Ciro Borreliho za $36.64. Z toho vyplývá, že je celá v italštině, takže musíte umět italsky. Nicméně to je první vlašťovka na poli knih o tvorbě map do Half-Life a to je velké plus. Pokud se kniha uchytí, třeba se časem dočkáme i překladu do angličtiny či do češtiny.
zdroj: České Mody Nahoru...
 Nové hry na Steamu Neděle 15. 10. 2006
Jak to tak vypadá, nebude to dlouho trvat a přes Steam si možná koupíme i ponožky nebo snídani:-) Dnes se na Steamu objevily další 4 hry od Activision, které si touto cestou může koupit. A o jaké hry jde? O nic malého. Na Steamu jsou k dispozici Call of Duty® 2, Gun TM, Call of Duty® a Call of Duty® United Ofensive®. A pokud si jednu z her nyní koupíte, dostanete slevu 10% na ostatní produkty ze Steamu do 27. října. Více infa o těchto hrách i samotném vydavateli najdete na Steamu.
zdroj: Steam Nahoru...
 Velký update Steamu Čtvrtek 12. 10. 2006
Dnes byl uvolněn nový a celkem obsáhlý update Steamu, který kromě avizovaného systému v nakupování zbraní v Counter-Strike: Source (ceny jsou nyní aktuální v závislosti na jejich poptávce) přináší několik úprav pro Source Engine a SourceTV.

 • Counter-Strike: Source:
  • přidán systém dynamických změn do CS: Strike ve verzi beta
 • Source engine:
  • soubory .lua jsou vyloučeny ze stahování klientem
  • soubory addons/, gamemods/ a lua/ jsou vyloučeny z vnitřních stahovaných souborů (přidána podpora Garry's MOD)
  • optimalizace pro dedikované servery a SourceTV přenosy
 • SourceTV:
  • standardně povolen příkaz tv_deltacache a nastavení velikosti
  • odstraněno původní IP herního serveru pro Spectatora
 • VGUI:
  • správné renderování (vykreslování) podtržených textů

Pokud provozujete herní server a rádi byste vyzkoušeli novou inovaci v CS: Source, spusťte hldsupdatetool s parametrem cstrike_beta. Například:

 • Win32:
  • ./hldsupdatetool -command update -game cstrike_beta -dir .
 • Linux:
  • ./steam -command update -game cstrike_beta -dir .

A na závěr klasika, stáhněte update, restartujte klienta a zkuste si nové chování cen zbraní v CS: Source.
zdroj: Steam Nahoru...
 Nový patch pro Iron Grip Neděle 08. 10. 2006
Minulý týden jsem se zmiňoval o nové modifikaci nazvané Iron Grip: The Oppression, která v sobě nese prvky FPS strategie. Tento víkend vyšel nový patch z označením Beta 1.01. Změn je vcelku hodně a tady je krátký výčet:
 • Beta Patch 1.01:
  • přidána zbraň SMLS pro generála
  • nový hlas granátníka
  • přidáno více síly generálům
  • opraveny chyby při nastavení Friendly Fire na serveru
  • sníženo lagování serverů
  • protiletadlová zbraň 40RGE má větší účinek
Úplný přehled změn v angličtině naleznete na Hl-Fallout.net. A ještě malá zmínka o Counter-Strike: Source. Jistě víte o novém systému cen zbraní o kterém jsem již informoval. Systém vstoupí v platnost již 11. října, tedy tuto středu. Nutno však poznamenat, že půjde pouze o beta verzi a testování.
zdroj: Hl - Fallout.net Nahoru...
 ZHLT 34 vydáno Neděle 08. 10. 2006
Na internetu se po dlouhé době objevila nová verze nástrojů pro kompilaci map do Half-Life 1 nazvaná ZHLT (Zoner's Half-Life Tools) a to ve verzi 34. Takže pokud tvoříte mapy, neváhejte stahujte. K dispozici jsou dokonce i dvě verze a to x86 (pro normální počítače) a x64 (pro 64bitové počítače)
zdroj: Steam Nahoru...
 Týden na Steamu Pátek 06. 10. 2006
Během uplynulého týdne se Steamu nestalo nic moc zásadního, přesto stojí za zmínku malý update Steam klienta a Red Orchestry a především spuštění předobjednávky pro hru Dark Messiah Might and Magic, která je nyní k dispozici za $49.95. Také na Steamu naleznete demo této hry zcela zdarma. Více informací o hře samotné je na oficiální stránkách. A nyní k zmiňovaným updatům.
 • Steam Client:
  • opraveny problémy s přihlašováním na Steam
 • Red Orchestra:
  • přidána podpora klávesnic Logitech G15
zdroj: Steam Nahoru...
 Desktop kalendáře pro měsíc říjen Úterý 03. 10. 2006
Jak už to tak bývá, s novým měsícem se na webu Hl-Fallout.net objevují wallpapery na plochu s tématikou Half-Life 2 dělané jako kalendář. A měsíc říjen není výjimka. Připraveny jsou pro vás celkem 4 wallpapery a to 2 s Episode Two a 2 s Team Fortress 2. Pro zobrazení obrázku v plné velikosti je třeba se zaregistrovat.

Na výše zmiňovaném webu se také objevila zpráva o modifikaci GoldenEye: Source, ve které, jak již název napovídá, budete hrát za agenta 007 Jamese Bonda a podíváte se do lokací právě z tohoto filmu. Nicméně právě vyšel trailer, který ukazuje několik zajímavých lokací ze hry.
zdroj: Steam Nahoru...
 DEFCON vydán!!! Pondělí 02. 10. 2006
Před několika okamžiky se na Steamu objevila informace, že strategie s tématikou nukleární války DEFCON byla právě vydána a je možné si ji stáhnout přes Steam klienta. Cena je $14.95 jak jsem již uváděl. Tak hurá do bunkru a jdeme posílat atomovky na Moskvu:-)
zdroj: Steam Nahoru...
 Portal - nové gameplay video Pondělí 02. 10. 2006
S příchodem nového měsíce se také objevují nové obrázky a hlavně gameplay video do velmi slibně vypadající logické akce Portal, která by měla vyjít společně s Episode Two a Team Fortress 2 zřejmě na jaře roku 2007.

Přiznám se, že mi většina informací o Portalu uteklo, a proto se nyní odkážu pouze na obrázky a slibované video a časem o této hře napíšu daleko více.
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 DEFCON - Everybody dies! Pondělí 02. 10. 2006
Jistě si pamatuje na velmi kontroverzní strategii Darwinia, která přinesla rychlou akční řežbu v grafické retru z 80 let. Bohužel vše v rámci singleplayeru. Hra pro více hráčů nebyla dodělána a tak snad teď se všichni co toužili dočkají. Přichází DEFCON!

Jak jsem již naznačil půjde o multiplayerovou strategii z pohledu generála, který ovládá všechny svoje jednotky z podzemního bunkru a jehož cílem je eliminace nepřátelských civilistů a znemožnění nepřátelům o proti útok. Herní scéna vypadá na první pohled trochu stroze. Pohled na planetu Zemi, kde jsou vidět vaše jednotky pouze jako body s popisky může zpočátku odrazovat, ale když dojde k vypuštění prvních nukleárních hlavic z USA na Rusko, zamrazí vám v zádech...

Nyní probíhá na Steamu předobjednávka a také je zde k dispozici demo zcela zdarma. Takže pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je vyhladit jediným rozhodnutím půlku lidského druhu, je to skvělá volba pro vás. Jen dodám, že hra bude stát $14.95 + poštovné.
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 Novinky z modifikací Pondělí 02. 10. 2006
Incoming Source:
Na konci minulého týdne se na stránkách modifikace Incoming Source objevilo několik nových screenů z gametestingu. Jak je z nich patrné, hra je téměř hotová, kromě několika zbraní a vozidel. Takže vydání by mělo následovat již brzy.

Iron Grip: The Oppression:
Modifikace, která se však již svého vydání dočkala je FPS akce s mnoha prvky RTS strategie Iron Grip: The Oppression. Systém hraní je jednoduchý. Proti sobě stojí jak jinak než dvě strany, z nichž první strana, The Oppression, se snaží obsadit určité cíle na mapě. A druhá strana, Resistance, se jim v tom pokouší zabránit a svrhnout velitele opoziční strany.
Hra je teprve v počátcích své existence a proto je neuvěřitelně zabugovaná, má velmi omezený počet serverů a po nějakém čase vždy spadne. Uvidíme, zda si tvůrci dají záležet a postupně začnou chyby odstraňovat. Nicméně si ji můžete stáhnout (instalace má 350 MB).
zdroj: Half-Life 2.cz Nahoru...
 Revoluce v CS: Source? Čtvrtek 28. 09. 2006
Valve před několika dny vypustilo zprávu, že se chystá velká revoluce v systému cen zbraní v Counter-Strike: Source. Ceny zbraní se od jeho vydání prakticky nezměnily a tak po mnoha dlouhých letech si ve Valve řekli, že by nebyla od věci malá inovace.

A v čem bude změna spočívat? Půjde o to, že se během týdne budou shromažďovat statistiky nakupování jednotlivých zbraní a ty se vždy v neděli vyhodnotí a podle popularity zbraní se upraví i jejich ceny. To znamená, že nejoblíbenější zbraně budou stát více a ty méně populární půjdou s cenou dolů. Pro lepší pochopení a demonstraci jak to bude vypadat je na Steamu malá ukázka. Podle tvůrců by mělo jít v nastavení každého serveru možnost získávání aktuálních cen zbraní pochopitelně vypnout. Jak se k tomu postaví samotní hráči uvidíme časem. Nicméně inovace to je lákavá.

Dále se ve zprávě hovoří o módu Eternal Silence, který se v sobotu dočkal svého prvního vydání. Valve mělo možnost si zahrát zkušební verzi a bylo z ní nadšeno. Takže souboje vesmírných bitevních lodí jsou na dosah našich počítačů a stačí si je pouze stáhnout.
zdroj: Steam Nahoru...
 hl-ZONE opět jede!!! Úterý 26. 09. 2006
Je tomu již více než tři měsíce co se na hl-ZONE objevila poslední novinka. Přes všechny mé sliby se mi nepodařilo o prázdninách dostat k počítači (natož k internetu) a něco ze sebe vyprodukovat, takže se to tu nehýbalo.

Nicméně prázdniny jsou za námi a internet mám opět k dispozici, takže se tu opět všechno vrací do starých zaběhnutých kolejí a vy e opět můžete těšit na mnoho novinek ze světa Half-Life, nové články a tutoriály a především na nový vzhled.

Proto doufám, že jste na hl-ZONE nezapomněli nebo nezanevřeli a pokud ano, rychle si vzpomenete a vrátíte se k nám.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Nové sekce na hl-ZONE Pátek 23. 06. 2006
Minulý týden po napsání návodu na Episode One mi už nezbyl čas na dodělání dalších podsekcí k této hře a proto jsem sliboval, že je dokončím tento týden. A tak se skutečně stalo. Dnes spouštím dvě podsekce a to Postavy a Zbraně. Jde o klasické info o věcech, které ve hře potkáte nebo s nimiž budete střílet. Na to jste již zvyklí.

Zbývající tři podsekce Příběh, Tipy & Triky a Gallery by se zde měli objevit v týdnu následujícím. Předem podotýkám, že nevím jestli všechno stihnu, ale alespoň něco určitě.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Red Orchestra Update Čtvrtek 22. 06. 2006
Na Steamu se objevil nový celkem rozsáhlý update na multiplayerovou akci z východní fronty Red Orchestra. Update přináší kromě několika oprav i dvě nové zbraně a drobné úpravy vozidel a map. Po stažení klienta restartujte a update si užijte.
 • Red Orchestra:
  • přidány dvě nové zbraně: samopal MP41 pro němce a puška M44 s bajonetem pro sověty
  • přidána lokalizace do francouzštiny, aktualizována německá lokalizace (včetně německého manuálu)
  • optimalizovány mapy pro lepší výkon
  • upraveny štíty a průraznost střel pro tanky Tiger, T-60 a SU-76 a zvýšena síla kanónu u Tigra
  • optimalizace užívání paměti a snížena doba načítání
  • opravena chyba "Gray Sniper Scope"
  • opravena chyba, kdy vypršel čas připojení ke Steamu
  • opravena průraznost střel tanků
  • opravena chyba "Blank Firing" u zbraní
zdroj: Steam Nahoru...
 Blue-Shift Source Čtvrtek 22. 06. 2006
Jistě jste už slyšeli o Black Mesa: Source, modifikaci, která má být totální konverzí Half-Life 1 do Source Enginu. Aby toho nebylo málo, objevila se další partička nadšenců, kteří se rozhodli pro změnu o konverzi kritikou strhaného datadisku k Half-Life nazvaného Blue-Shift, kde se vžíváte do role Barneyho Calhouna.

Obrázky vypadají velmi pěkně. Těžko soudit jak daleko si tvůrci dovolí zajít a na kolik jim vyjdou jejich plány, nicméně už teď je jasné, že Black Mesa: Source zde má sobě rovného. Více informací naleznete na právě spuštěných stránkách módu.

A ještě si neodpustím osobní dodatek: jelikož se mi Blue Shift zase tak moc nelíbil, myslím, že Black Mesa jasně zvítězí... Alespoň u mě.
zdroj: Blue Shift Source Nahoru...
 První info o Episode Two Středa 21. 06. 2006
Episode One vyšla před třemi týdny a většina z nás ji už dohrála a po závěrečném videu se daleko více těšíme na pokračování této epizodické trilogie. Velmi mě proto potěšili informace, které jsem našel na Score.cz, kde se o Episode Two dozvídáme několik zásadních novinek.

 • Ze City 17 se přesuneme do lesů v jeho okolí
 • Podle všeho by měla být Alyx stále naživu, nebo vzkříšená Vortigaunty
 • Z nových lokalit, které navštívíte bych zmínil raketové silo, kde se opět shledáme s Eli Vancem a Dr. Issacem Kleinerem
 • Nové podrobnosti okolo tajemného G-Mana
 • Gravity Gun bude mít novou, zatím blíže nespecifikovanou funkci
 • Objeví se zbrusu nová zbraň Strider Buster
 • Budeme jezdit v novém vozidle
 • Rozdáme si to proti Mini Striderovi, který je k zahlédnutí v EP1 ve video rozhovoru s Dr. Mossmanovou
 • V bitvách by se mělo pochybovat mnoho postav (spojenci a nepřátelé) a hlavně se do přestřelek zapojí i Vortigaunti
 • Můžeme se těšit na nové, neokoukané, logické hádanky založené na fyzice
 • Spolu s Episode Two by měla vyjít i nová multiplayerová hra (zřejmě Team Fortress 2)
 • A to vše na Vánoce 2006!

Většinu informací již víme z teaseru na konci Episode One, ale mnohé jsou naprosté novinky. Dění okolo druhého datadisku budu pochopitelně sledovat a co nejrychleji vás informovat. Nezbývá než si přát, aby vše dopadlo jak má a aby tu už byly Vánoce!

Na závěr ještě dodám, že se o Episode Two dozvíme i něco málo z nového čísla magazínu PC Gameru.
zdroj: Score.cz Nahoru...
 Návod na Episode One!!! Pátek 16. 06. 2006
Před dvěma týdny touto dobou jsme si mohli poprvé vychutnat post-apokalyptickou atmosféru trosek City 17 v novém datadisku k Half-Life 2 nazvaného Episode One. Já jsem si hru poctivě prošel a jak jsem slíbil, přináším jeden z prvních návodů na EP1 v češtině! Ještě upozorním na vzhled návodu, který jsem pojal trochu jinak než jste byly zvyklý. Doufám, že se bude líbit.

Bohužel mi čas nedovolil dokončit i ostatní části menu Episode One, takže se pro začátek budete muset spokojit pouze s návodem. Nicméně slibuji, že to dám během příštího týdne do pořádku a většina podsekcí bude hotová.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 HL2: Deathmatch Update Čtvrtek 15. 06. 2006
Na Steamu se po celkem dlouhé době objevil nový update na Half-Life 2: Deathmatch. Update opravuje několik chyb a hlavně přidává do hry nesmrtelnost po respawnu, kdy jsou hráči snadno zranitelní a tím jim umožňuje snadněji se skrýt... Jinak se změny pochopitelně aktivují po restartu klienta.
 • Half-Life 2: Deathmatch:
  • po respawnu jsou hráči na chvíli nesmrtelní, aby se předešlo úmyslné střelbě do respawnu
  • bindování zbraní je možné konfigurovat z UI
  • přidán příkaz timeleft
  • přidán příkaz mp_restartgame [čas]
  • přidán příkaz sv_report_client_settings
  • opravena chyba s nabíjením brokovnice
  • opravena chyba Gravity Gunu při velmi rychlém pohybu s předměty
  • opravena chyba, kdy se někteří hráči mohli skrýt a střílet po ostatních přes objekty
zdroj: Steam Nahoru...
 Zloději Steam účtů Úterý 13. 06. 2006
Včera odpoledne mi přišel email z adresy vyhra@thelambda.sk. Ve zprávě se psalo o tom, že jsem byl náhodně vylosován v jakési soutěži a že vyhrávám Half-Life 2: Episode One. A aby se předešlo případným komplikacím, musím uvést přihlašovací údaje ke svému Steam účtu a přidělené ID na internetové stránce steam.g0g.net. Stránka vypadala celkem věrohodně a podobně Steamu, nicméně po vyplnění jakýchkoliv údajů to hodilo chybu.

Tímto vás upozorňuji, že se jedná o sprostý podvod, server TheLambda.sk s tím nemá nic společné a jde o pokus jak někomu ukrást Steam účet. Proto vás vyzívám, abyste nikde nic nevyplňovali, a pokud jste tak již učinili, co nejdříve si změňte heslo, jinak o svůj účet přijdete.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Rotační kulomet Pondělí 12. 06. 2006
Jistě si pamatuje na situace z původního Half-Life, kdy jste našli rotační kulomet, který jste mohli ovládat a trochu si pročistit cestu dále. V dnešním tutoriálu se proto podíváme na to, jak si takový kulomet vymodelovat a také na to, jak ho uvést do provozu. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Fortress Forever Media Update Sobota 10. 06. 2006
Uplynuly více jak dva měsíce od posledního updatu této velmi očekávané multiplayerové modifikace pro Half-Life 2, která vychází z původního Team Fortress Classic. Což je sice škoda, nicméně se na stránkách módu mnoho nových obrázků. Posuďte sami. Autoři nám stále však stále tají datum vydání, ale lze soudit, že by to mělo být velmi brzy.

zdroj: Fortress Forever.com Nahoru...
 Episode One update Sobota 10. 06. 2006
Přichází sobota a s ní pravidelný update. Ten dnešní se týká kromě strategie Earth 2160 pochopitelně i Episode One. Krom drobných oprav toho ale moc neobsahuje. Update stahujte ze Steamu.
 • Half-Life 2: Episode One:
  • opraveny některé chybné titulky ve hře
  • opravena chyba při zobrazování herních statistik
 • Earth 2160:
  • opravena výzva pro vložení CD klíče
zdroj: Steam Nahoru...
 Laser a elektřina Pátek 09. 06. 2006
Už je do dlouhá doba, kdy se zde objevil poslední tutoriál, ve kterém jsme si vytvořili teleport. Nic se zde neobjevilo z jediného prostého důvodu, že se přiblížil čas přijímaček a mě nezbylo nic jiného než se opět položit do učení. Nakonec vše dopadlo skvěle, přijímačky jsou úspěšně za mnou a proto se můžeme opět vydat na pouť skrze VHE. Dneska se zaměříme na efekty a tvorbu elektrických výbojů, které do Half-Life jednoznačně patří. [Celý článek...]
obtížnost: střední Nahoru...
 První recenze na Episode One Pátek 09. 06. 2006
Aby toho nebylo málo, na internetu se objevily první recenze na Episode One. Tu první naleznete na Half-Life2.cz, kde dostala 91%. Ta druhá je od Robina a nachází se na Czechgamer.com. A nutno poznamenat, že i robin byl hrou nadšen a hodnotil úctyhodnými 92% (celosvětově se EP1 hodnotí zhruba 89%). A ještě abych nezapomněl, u druhé recenze jsou ke stažení i tři úchvatná ingame videa, která mají dohromady přes 17 minut!
zdroj: Czechgamer.com Nahoru...
 Teaser na EP2 a Half-Life 3? Čtvrtek 08. 06. 2006
Je to již týden od vydání prvního z datadisků pro Half-Life 2 a mnozí ji už mají koupenou. Ti co ji dohráli vědí, že Episode One končí krátkým videem a malým přiblížení na Episode Two. Takže pokud hru nemáte a nebo jste ji nedohráli je pro vás tento minutový teaser jako dělaný. Je to právě on, který zhlédnete po dokončení první epizody. Jen dodávám, že teaser má 50MB.

Další zpráva, která se objevila na internetu, je rozhovor na Eurogameru se spoluzakladatelem Valve Gabem Newellem. Z mnoha otázek bych vybral tu, která se týkala změny názvu z původního Aftermath na Episode One. Gabe se na tuto otázku vyjádřil zhruba takto:

"Název Aftermath byl v podstatě dočasným označením hry. Už při začátcích tvorby mi bylo jasné, že to bude trilogie, a proto změna názvu na Episode One bude lepší hlavně pro hráče. Nicméně jsme celou trilogii mohli pojmenovat Half-Life 3: Episode One - Three, ale nakonec jsme zvolili název Half-Life 2."

A co z toho vyplívá? Asi nic podstatného, jen to, že je dost možné, že trilogie může být klidně označována jako Half-Life 3, přesto doufám, že se po dalších dvou epizodách objeví plnohodnotná hra s úplně novým enginem a možnostmi. Pokud byste si chtěli přečíst celý rozhovor, nalezete ho kde jinde než na Eurogameru.
zdroj: Eurogamer Nahoru...
 Episode One vydána!!! Středa 07. 06. 2006
A je to tady! Podle očekávání včera skončil odpočet na oficiálních stránkách a Half-Life 2: Episode One je k dispozici přes Steam. Takže můžete bez problémů stahovat. Cena je pochopitelně $19.95. Do kamenných obchodů by se hra měla dostat během následujících dnů.

S vydáním hry se pochopitelně objevily první recenze, které hovoří o 5 hodinách hraní, kooperativní akce s Alyx, o nových nepřátelích a krásných lokacích s HDR efekty.

A na závěr uvádím, že se koncem května, tedy 31. 5. na Steamu objevily nové dva teasery. V pořadí třetí a čtvrtý, které si po registraci na Steam můžete stáhnout.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode One na hl-ZONE Sobota 27. 05. 2006
Konečně se mi podařilo splnit slib a vytvořit dvě zbrusu nové sekce. První je o Episode One, kde prozatím naleznete ty nejzákladnější informace o chystaném datadisku. Další pochopitelně přibudou po jeho vydání.

Tou druhou sekcí je něco málo o Counter-Strike 1.6, nejpopulárnější multiplayerové akci všech dob. Bohužel jsem nestihl dokončit i sekci o CS: Source, takže si na ní budete muset nějaký týden ještě počkat.

Také bych vás rád upozornil na malé úpravy v designu stránek. Jde především o horní pruh, kde pochopitelně přibylo několik odkazů a hlavně zmizela reklama. Změnu také zažil pravý sloupec, kde jsem zrušil vyhledávač a na místo něho jsem umístil přehled nejnovějších tutoriálů.

A pokud srolujete ještě níž zjistíte, že jsem obrázkovou reklamu vyměnil za placenou kontextovou, takže bych vás touto cestou rád vyzval, abyste náš web (pokud se líbí) podpořili občasným kliknutím na některý z odkazů.

A na závěr, bych ještě rád zdůraznil, že se blíží přijímačky takže hl-ZONE půjde na nějaký čas stranou. Proto omluvte občasné pozdější aktualizace. Přesto by to nemělo trvat déle jak týden.
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Teaser 2 do EP1 Pátek 26. 05. 2006
Na Steamu se objevil ke stažení nový, v pořadí již druhý teaser z blížícího se datadisku Episode One. Teaser je opět velmi krátký (pouhých 37 vteřin), nicméně nám ukáže opět Alyx v akci. Tentokrát s brokovnicí skouší karate na dva zombíky. A pochopitelně, že vyhraje.

Další věc se týká přímo EP1. Pro ty z vás, co jste si ji přes Steam předobjednali, je k dispozici zakódovaná část hry. Podle dostupných informací se jedná o 14 map ze závěru datadiku.
zdroj: Steam Nahoru...
 Veliký Update Source enginu Čtvrtek 25. 05. 2006
Na Steamu je k dispozici veliký update samotného Source enginu. Přináší mnoho oprav, změn a vychytávek z nichž jmenujme například nové příkazy, opravy chyb v grafice, zvuku a hlavně nové možnosti v SourceTV. Pochopitelně, že po stažení klienta restartujte a update je hotov.
 • Grafika:
  • opraveny občasné problémy grafiky na kartách s čipem Nvidia 6800
  • opraven bumpmapping u některých povrchů s HDR efektem
  • oprava chyba, kdy mat_colorcorrection nebyl při prvním spuštění správně nastaven
  • aktualizováno základní nastavení pro novější grafické karty
  • opraveno třepotání, kdy se z Fullscreen obrazovky vyskakovalo ven pomocí Alt+Tab (zvláště při velkých rozlišeních)
 • Uživatelské rozhranní:
  • přidán panel umožňující tisk popisu při změně levelů
  • přidán odpojovací dialog při odpojovaní klienta od serveru
  • opraven anti-aliasing u fontů (písem)
  • opraveno podtečení paměti ve VGUI
  • opraveno video při spuštění hry, které se nezobrazovalo správně pokud rozlišení bylo menší nebo rovno 1024x768
  • opravena chyba, při niž hra spadne, pokud je pořízen obrázek při rozlišení širším než 2048 pixelů
 • Zvuk:
  • opravena inicializace zvuku při spuštění hry
  • optimalizován výkon zvukového enginu
  • opravena chyba, kdy hra padala na počítačích bez zvukové karty nebo správných ovladačů
 • SourceTV:
  • přidán SourceTV port a časová prodleva do stavového výstupu, pokud je SourceTV aktivní
  • přidán příkaz net_status, který ukazuje více detailních informací o odeslaných paketech, odezvě, paketů/sek a šířce pásma
  • přidán příkaz tv_autoretry 1, který se pokusí znovu připojit k serveru, pokud hra spadne, nebo vyprší čas spojení
  • přidán příkaz tv_timeout k bližšímu určení vypršení času spojení v sekundách
  • vylepšený režim spectatoru
  • opraveny přenosy, kdy nebylo možné se připojit k sv_lan 1 serverům
  • pravena chyba, kdy bylo možné připojit boty přesto, že byli vypnutí
  • opraveno mizení zbraní v SourceTV
  • opraven chat ve spectatorovi, kdy se zprávy nezobrazovaly správně
  • opraven pád SourceTV při změně map
  • opraven příkaz tv_record
  • zredukovány požadavky SourceTV na procesor
Pokud by někomu nestačil můj amatérský překlad změň, nech se podívá na Steam na oficiální zprávu.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode One již za 7 dnů!!! Čtvrtek 25. 05. 2006
Tak a je to tady. Jediný týden nás dělí od vydání nejvíce očekávaného datadisku současnosti. A to datadisku, který rozpoutá novou vlnu akce a příběhu. Ano, mluvím o Episode One. Valve včera oznámilo, že hra je kompletně hotová a získala označení GOLD. Na Steamu bude ke stažení od 1. června a u nás k dostání samostatně o den déle. Na konci června by také měla vyjít Platinová edice, která bude EP1 pochopitelně obsahovat.

Podle zprávy na Steamu je jasné, že Episode One je prvním dílem z trilogie datadisků. Druhý díl se plánuje na jaro 2007 a celá trilogie bude ukončena třetím dílem na Vánoce 2007. Mnohokrát jsem se tady rozepisoval jaké má epizodické vydávání her výhody a nevýhody jak pro nás, tak pro samotné výrobce a distributory. Výhody jsou zřejmé: vývoj trvá několik měsíců a ne mnoho let, mezi jednotlivými díly je možná zpětná odezva z reakcí hráčů a konečně více dílů = více peněz (což je podstatná nevýhoda pro nás - hráče).

Nicméně je jisté, že nás čeká 6-8 hodin skvělé zábavy a i když je 600 Kč trochu veliká cena na datadisk, přesto musím říct pouze jednu větu: "Vždyť je to Half-Life 2!!!".

A úplně na závěr ještě dvě důležité věci. Ta první je, že bylo vypuštěno i zbrusu nové video, které je velmi krátké a jde stáhnout pouze přes Steam a nic, kromě pár záběrů na Alyx v akci nám neukáže. A tou druhou věcí je oficiální zpráva na Steamu. Už aby byl červen...
zdroj: Steam Nahoru...
 Nový hosting Středa 24. 05. 2006
Jistě jste si všimli, že hl-ZONE za posledních několik dní nefungovalo a neustále mělo spoustu výpadků. Chyba nebyla ani na naší straně ani na straně CzechGamer.com, u kterých hostujeme, nýbrž na serveru banan.cz, kde hostoval samotný CzechGamer.com. Situace se postupně stávala neúprosnou a proto se lidé z CG rozhodli svůj web přemístit na nový hosting FlyWeb.cz, kde nám podobné výpadky hrozit nebudou.

Díky těmto událostem mohu již s čistým svědomím říci, že hl-ZONE opět pojede na 100% a bude vždy dostupné. Více o přesunu webu na nový hosting naleznete v oficiální zprávě na CzechGamer.com.
zdroj: CzechGamer.com Nahoru...
 Nuclear Down Media Update Neděle 21. 05. 2006
Nuclear Down je slibně vypadající multplayerovou akcí běžící na Source enginu. Příběh se odehrává v roce 2024 po nukleární válce, kdy byla Země téměř zničena, zemřelo milióny lidí a další milióny umírají každým následujícím dnem.

Proti sobě stojí dvě válčící strany: Asijský blok v čele s Ruskem a Čínou a Konsorcium svobodných národů reprezentované západní Evropou a USA. Hra se tedy bude odehrávat právě v těchto zemích, které budou poznamenané válkou. Samotný multiplayer vás uvrhá do taktické akční strategie z vlastního pohledu, kde si budete moc vybrat nejen zbraň, ale i úlohu ve vašem týmu.

Na modifikaci se stále pracuje a jak si můžete všimnout na obrázcích, mapy budou velmi propracované. Jen podotýkám, že obrázky jsou z map nd_russia a dn_japan, o které se zasloužili špičkový tvůrci map Robert Briscoe a sa74n.

Pro více informací o této modifikaci navštivte její oficiální stránky, kde se dozvíte mnoho informací o příběhu samotném, válčících stranách a pochopitelně zde naleznete i mnoho neméně působivých obrázků.
zdroj: HalfLife2.net Nahoru...
 Týden na Steamu Sobota 20. 05. 2006
Týden uběhl jako voda a na Steamu se objevilo několik málo informací o blížícím se datadisku pro Half-Life 2.

Vydání Episody One se blíží a 1. června bude k dostání přes Steam a o něco později i v kamenných obchodech po celém světě. Lidé z Valve slibují, že se v následujících deseti dnech budou na Steamu objevovat, krátké klipy zaměřené na koho jiného než Alyx (ostatně jako celá první epizoda). Tyto krátké videa naleznete na Steamu v sekci My Media.

Na závěr je ve zprávě zmínka i SiN Episodes: Emergence, která je od 10. května k dostání přes Steam i v kamenných obchodem v Severní Americe. Valve slibuje, že by se v příštím týdnu mohla objevit krabicová verze i v západní Evropě.
zdroj: HL - Fallout
 Teleport new Pátek 19. 05. 2006
Nedávno jsem obdržel tutoriál od člověka s přezdívkou vana_lager, ve kterém popisoval tvorbu teleportu. Tutoriál nebyl špatný, ale byl až moc stručný a když jsem usedl k počítači a začal si zkoušet vytvořit vlastní teleport ve VHE (pochopitelně, že to nebylo poprvé) hrozně se mi toto téma zalíbilo a tak jsem začal tvořit vlastní tutec na téma Teleport... vana_lager snad odpustí. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Sekce jsou kompletní!!! Čtvrtek 18. 05. 2006
Jak jsem naznačil v Editorialu, něco jsem vám stále dlužil a přísahal, že to tento týden dodělám. Byly to chybějící sekce k Opposing Force a Blue Shiftu. Přesněji řečeno, jednalo se o Galerii a Tipy & Triky. Svůj slib jsem dodržel a obě části jsou hotové!

Tím pádem jsem kompletně dokončil všechny sekce o Half-Life a jeho datadiscích, které jsem původně plánoval na hl-ZONE. Nezbývá tedy začít pracovat na nových. Začnu nejspíš hned zítra, ale těžko říct, jak dlouho to potrvá. Nicméně jen naznačím, na co se máte těšit. Tak především zbývají už pouhé dva týdny do vydání prvního datadisku k Half-Life 2, takže jedna ze sekcí bude zaměřena právě na Episode One. A ty další dvě? Budou o velmi populárních modifikacích... Více ze mě skutečně nedostanete. Ale myslím, že všichni už víte o čem mluvím.
zdroj: HL - Fallout
 Emergence Update Čtvrtek 18. 05. 2006
Už je to týden, co vyšla první epizoda k SiN Episodes a hned tu máme první update, který opravuje některé chyby ve hře. Stahovat můžete ze Steamu, kde také naleznete originální zprávu. A pochopitelně, že se změny objeví po restartu klienta.
 • SiN Episodes: Emergence:
  • opraven challenge system, který se někdy nepřizpůsoboval hráči
  • opraveny dialogy ve hře
  • opraveny statistiky hráče, které se nezobrazovaly v autě nebo v malých prostorech
  • opraveny rychlé statistiky, které ukazovaly 0
  • opravena textura, která způsobovala problémy na určitých typech grafických karet při načítání U4Labs
  • opraveny dialogy s Radekem na jeho velitelství tak, aby chránily příběh
  • redukována velikost fontu písma tak, aby se nadpisy nezalamovaly
zdroj: HL - Fallout
 Patche a updaty Úterý 16. 05. 2006
Nedávno jsem se zmiňoval o tom, že byla vydána verze 1.04 k modifikaci Empires Mod. Nyní je i tento update zastaralý a proto se koukněte na oficiální stránky modifikace, kde naleznete nový update označeny 1.05 Beta a také kompletní changelog. Jen doplním, že nová verze obsahuje i fungl novou mapu nazvanou District 402 a pochopitelně přikládám i obrázky z této mapy.

Pokud jste fanoušky Garry's Mod tak vězte, že práce na nové verzi s označením 10 jsou v plném proudu a pomalu ale jistě se blíží závěru. Pravdou zůstává, že jsem posledně o této modifikaci zmínil, že od verze 9.1 by měla být již komerčním projektem a na Steamu by měla stát okolo $10. Nicméně se na místo verze 9.1 objeví rovnou desítka a o zpoplatnění módu jsem žádné nové informace nenašel. Takže nezbývá než čekat.

A na závěr jeden čerství update týkající se Red Orchestry. Update obsahuje opravu chyby, při níž uživatelé s nainstalovaným SDK měli problém s připojením k hernímu serveru.
zdroj: HL - Fallout
 Týden na Steamu Pondělí 15. 05. 2006
V pátek se na Steamu objevily informace o chystaných přídavcích do Counter-Strike: Source a Day of Defeat: Source. Pro první jmenovanou jde především o přidání HDR technologie do dalších starých map (jako první byla obohacena mapa de_dust) a několik dalších blíže nespecifikovaných přídavků.

Ohledně DoD: Source se lidé z Valve vyjadřují ve smyslu velkého updatu a připravenosti na nový herní systém. S ním se setkáme ve zbrusu nové mapě Colmar (viz. obrázky) a systém v mapě se bude odehrávat okolo úkolů (že by něco jako Call of Duty v Multiplayeru?). Originální zprávu naleznete jak jinak než na Steamu.
zdroj: Sin Episodes
 Emergence v prodeji!!! Pondělí 15. 05. 2006
Jak již bylo mnohokrát zmíněno nejen na hl-ZONE, tak jsme se skutečně 10. května dočkali a první z epizod hry SiN Episodes nazvaná Emergence je volně dostupná na Steamu. Hru si můžete koupit za $19.95. V prodeji je i krabicová verze, která u nás stojí okolo 600 Kč.

Hra vyšla téměř před týdnem a první recenze na sebe nenechaly dlouho čekat. Takže pokud chcete nejaktuálnější zážitky z hraní mrkněte na Tiscali Games, kde naleznete úplně první českou recenzi.

Na závěr ještě upozorním na oficiální stránky hry, kde se kromě mnoha nových a pěkných obrázků objevila i upoutávka na blížící se E3 2006, kde bude hra prezentována.
zdroj: Steam
 Shadowgrounds spuštěn Úterý 09. 05. 2006
Před pár okamžiky se na Steamu objevila informace, že hra Shadowgrounds byla uvolněna k prodeji. Takže si jí můžete přes klienta zakoupit za zmiňovaných $24.95. Dále díky velikému zájmu o předprodej hry s 20% slevou byla tato možnost prodloužena do pátku 12. května. Takže pokud uvažujete o zakoupení této trošku old-schoolové střílečky máte ještě možnost ušetřit 20%.
zdroj: Steam
 Unikající pára Pondělí 08. 05. 2006
Tak jsem opět zde. Sice jsem nedodržel slib z minulého tutoriálu, ale myslím, že jsem se již omlouval dost, takže tím zdržovat nebudu a přejdeme rovnou k věci. Dnes se podíváme konečně na něco co není moc složité a pěkně to vypadá. Dneska si vytvoříme páru unikající ze zdi. [Celý článek...]
obtížnost: střední
 Od Velikonoc dál... Pondělí 08. 05. 2006
Jak jistě víte, od 13. dubna se po celé tři týdny na hl-ZONE neobjevila žádná novinka, jelikož jsem byl doma a přístup k internetu jsem měl velmi omezený. Nicméně jsem v pátek slíbil, že se o žádné podstatné novinky nepřijdete a proto jsem se rozhodl je umístit do tohoto článku, kde naleznete vše podstatné. Mnozí z vás se nic nového nedočtou, ale myslím, že se najde několik lidí, kteří něco nového naleznou. Proto neváhejte a čtěte dál. [Celý článek...]
zdroj: Steam
 Shadowgrounds na Steamu Sobota 06. 05. 2006
Shadowgrounds je nová hra, kterou si od včerejška můžete předobjednat na Steamu. Hra má oficiálně vyjít 8. května a stát bude $24.95. Předobjednáním ušetříte rovných 20%! A o co se jedná? Je to akční střílečka z budoucnosti odehrávající se na měsíci Ganymédes v prostorách výzkumných zařízení. Pochopitelně, že se něco zvrtne, všichni zemřou a chodbami se potulují divné zmutované organismy.

Styl hraní je poněkud nezvyklí a dlouho jsem ho u her už neviděl. Svoji postavu vidíte z ptačí perspektivy. Ale i přes počáteční skepsi mě demo (které si pochopitelně můžete stáhnout) vcelku bavilo. Grafika je solidní, ale nenáročná, obtížnost ucházející, ozvučení perfektní a zábavy si při likvidaci lehčích druhů monster (které se v demu objevily) užijete dost a dost.

Zbraní zřejmě bude také mnoho a velmi se mi líbila možnost upgradu. Po určitém množství zabitých nepřátel cosi ze země seberete a později to můžete investovat do vylepšení svých zbraní. A ještě jednou k demu. To obsahuje 3 mise (přesněji řečeno první, druhou a pátou) a zabere okolo hodinky hraní. Velikost je celkem slušných 370MB. Nemohu než doporučit a stáhnout a zkrátit si čas před příchodem Sin Episodes a Episode One!

Na závěr jen dodávám, že hra bude distribuovaná přes Steam a její hodnocení na Metascore je celkem ucházejících 81/100. No uvidíme, jestli se bude líbit i ostatním. Mě celkem zaujala!
zdroj: Steam
 Nové video ze Sin Episodes Pátek 05. 05. 2006
Sin Episodes: Emergence se nezadržitelně blíží. Má vyjít 10. května, tedy už příští středu. A pro všechny nedočkavce je tu něco přes minutu trvající video, které nám kromě dalších ukázek ze hry samotné nabídne i několik informací a samotném příběhu první epizody. Stahovat můžete z oficiálních stránek nebo z Filecloud.
zdroj: HL - Fallout
 Omluva Pátek 05. 05. 2006
Jak jste si jistě všimli, na stránkách se za poslední tři týdny nestalo vůbec nic a žádné novinky se neobjevily. A že jich bylo! Musím se vám všem za to omluvit, jelikož jsem se po Velikonocích trochu zapomněl doma, kde jsem se učil na přijímačky a na internet jsem se nedostal. Až dnes! Takže jsem opět online a vše se rapidně změní a o žádné novinky již nepřijdete. Ani o ty co mi v druhé polovině dubna utekly. Připravuji krátký souhrn toho všeho, co se ve světě Half-Life událo po dobu mé nepřítomnosti. A ještě jednou se všem návštěvníkům hl-ZONE omlouvám.
zdroj: hl - ZONE
 Counter-Strike: Source Update Čtvrtek 13. 04. 2006
Valve před pár okamžiky vypustilo nový update pro Counter-Strike: Source a novou hru, kterou si můžete od začátku týdne na Steamu zakoupit nazvanou Earth 2160. Nejprve něco málo o hře Earth 2160. Jde o pokračování série Earth 2140 a Earth 2150. Je to pochopitelně RT strategie z budoucnosti z roku 2160 (jak napovídá samotný název). Lidé co po roce 2150 přežili se musí znovu sjednotit a vynaleznout nové technologie, aby se znova mohli pustit do válčení a tím i konečného vítězství. Pro více informací a také obrázků navštivte oficiální stránky.

A nyní už o zmiňovaném updatu pro CS:S. Update přináší kromě několika oprav hlavně inovaci do mapy de_dust v podobě HDR osvětlení a hlavně dva zbrusu nové modely postav a to GSG9 pro CT a Arctic pro teroristy. Kompletní přehled aktualizací a pár obrázků nových modelů naleznete níže.

 • Counter-Strike: Source:
  • přidáno HDR osvětlení do mapy de_dust
  • přidány modely hráčů GSG9 pro CT a Arctic pro teroristy
  • upraveny velikosti krabic v mapě de_dust tak, aby přes ně mohli hráči vidět
  • vylepšená kompenzace lagování
  • sjednoceny klientské a serverové animace hráčů
  • navigační soubory pro boty na disku jsou nadřazeny .nav souborům vložených do bsps
  • boti mohou používat roletové žebříky
 • Earth 2160:
  • opraveno nesprávné ukládání hry na disk
zdroj: Steam
 Nový trailer pro Episode One Úterý 11. 04. 2006
Jistě už o tom víte. V pátek byl uvolněn nový trailer pro HL2: Episode One a je mojí povinností vás o tom informovat. Bohužel jsem neměl možnost učinit tak již dříve, takže to teď napravuji. Ano, nový trailer je na světě a se svojí délkou 1:06 minut je jisté, že nám toho moc nenabídne. Přesto se z něho dozvíme, že se část hry bude odehrávat v Citadele a také zavítáme do jejího okolí, které je zničeno výbuchem reaktoru ze závěru Half-Life 2. Dále nám trailer nabízí několik záběrů z akce, kde Alyx bravurně likviduje Ant Liony a to je zhruba vše. Pokud máte zájem, stáhněte si nový trailer z Tiscali.

 

Na závěr ještě uvádím, že Valve zprovoznilo novou stránku věnovanou právě Episode One, kde kromě traileru naleznete mnoho zajímavostí a obrázků a tomto datadisku. A ta stránka je: ep1.half-life2.com. A ještě jedna malá poznámka, na oficiálních stránkách Half-Life 2 se u Episody One objevilo vydání datum 1. června, takže možná malý odklad o pouhý jeden den?
zdroj: Steam
 They Hunger se blíží Čtvrtek 06. 04. 2006
Vzpomínáte na legendární modifikaci pro Half-Life 1 nazvanou They Hunger? O tuto legendu se zasloužil Neil Manke a stala se nejstrašidelnějších a jednou z nejlépe hodnocených modifikací pro HL. A také se dočkala dalších dvou pokračování. Jistě jste už slyšeli o dalším přírůstku do této rodiny nazvaného Lost Souls, který bude kompletně v Source enginu. Bohužel již nepůjde o freeware, ale o čistě komerční projekt, takže, pokud si ho budeme chtít zahrát, musíme šáhnout do děravých peněženek.

Nicméně se na stránkách modifikace objevili informace, že se práce na ní blíží k závěru a tým se soustřeďuje na dolaďování posledních úprav, tvorbu dialogů a animací. Také byly zveřejněny nové tři obrázky ze hry.

Tým však stále hledá nové členy, aby se mod dočkal svého místa na discích ještě dříve. Takže pokud máte zájem se připojit do týmu kontaktujte samotného šéfa projektu Neila Mankeho. Podmínkou je pochopitelně znalost Source enginu a tvorby map.
zdroj: Black Widow Games
 Otočný výtah Čtvrtek 06. 04. 2006
Tak. A je to tady. Máme před sebou jubilejní desátý tutoriál! Minule jsme si řekli něco o entitě func_train a vytvořili si jednoduchý výtah. A jak jsem na konci minulého dílu slíbil, dnes se na moment vrátíme k tvorbě výtahu a také se zaměříme na nový druh, tentokrát na otočný výtah. [Celý článek...]
obtížnost: střední
 SiN Episodes 9. května!!! Čtvrtek 06. 04. 2006
Včera se v pozdních večerních hodinách objevila na Steamu novinka, že připravovaná hra od společnosti Ritual Entertainment nazvaná SiN Episodes by měla oficiálně vyjít 9. května 2006. Což je o tři týdny dříve než HL2: Episode One.

O tom, že je datum nejspíš konečné, by nás měl utvrdit fakt, že se o několik hodin později na Steamu objevila další novinka, která říká, že Emergence je nyní na Steamu ve fázi předobjednávky. Pokud se pro ni rozhodnete, ušetříte 10% z původní ceny, která byla oficiálně stanovena na $19.95.

Další spekulací, která by mohla potěšit všechny, kteří nemají přístup k internetu (Sin Episodes mělo být k dispozici pouze přes Steam), je že by měli hoši z Ritualu přeci jen rozeslat několik krabicových balení do kamenných obchodů po celém světě. Jak se toto nakonec vyvrbí si budeme muset počkat. Jisté je však to, že za měsíc se už budeme moci vrátit do našich zatuchlých židlí u PC a ukrátit si tak úmorné čekání na Episodu 1.

Pro, kteří o SiN Episodes ještě neslyšeli, vřele doporučuji článek SiN Episodes pod drobnohledem, který se včera objevil na hl-ZONE.
zdroj: Steam
 Nový patch pro Red Orchestru Čtvrtek 06. 04. 2006
Lidé s Tripwire Interactive oznámili, že byl dokončen nový beta patch pro Red Orchestra: Ostfront 41-45, který je k dispozici na Steamu. Patch opravuje několik chyb a přidává pár optimalizací do hry. Pro připojení ke Steamu změňte vlastnosti ikony klienta na následující příkaz

"C:\Program Files\Steam\steam.exe" -beta ro

Podle názorů na fórech a reakcí od Tripwire se můžeme během následujících měsíců těšit na mnoho dalších patchů a kompletních updatů. Hlavní změny v této betě jsou:

 • Přídavky:
  • přidána volba Friendly Fire a uspořádání menu pro snadnější přístup
  • přidán mód pro psaní zpráv mrtvými hráči a nastavení ve webadminovi
  • přidána schopnost vidět unikátní ID hráčů ve hře; po zadání příkazu "ListPlayer" dostanete seznam hráčům s jejich ID (ID je totožné s ID Steam účtu)
 • Opravy:
  • opravena chyba, kdy webadmin přestane reagoval a server pign ukáže hodnotu "?" v prohlížeči serverů
  • opraven LEAK paměti působící jak na klienta tak na server; tento LEAK byl příčinou toho, že dvě mapy byly načteny do paměti ce stejném čase, což velmi zatěžovalo RAM a CPU
  • opravena chyba, kdy TK Banning nepracoval správně
  • aktualizace Linux serverů a zlepšena jejich stabilita
  • opraveno záhlaví prohlížeče serverů
  • opraveny případy, kdy hráči neměli efekty "motion blur" a "blackout" kvůli jejich ovladači a nastavení grafické karty
zdroj: HL - Fallout
 SiN Episodes pod drobnohledem Středa 05. 04. 2006
O hře SiN Episodes jsem se již zmiňoval minulý týden v souvislosti s jejím odloženým datem vydání. Dnes se k ní vracím a rozhodl jsem se jí věnovat celý článek, jelikož si myslím, že podobně jako s Red Orchestrou se i s děním okolo této hry budeme setkávat v následujících měsících velmi často. [Celý článek...]
zdroj: Sin Episodes
 Info o Episode One Útery 04. 04. 2006
Včera se na internetu objevil zajímavý článek vycházející z magazínu PC ZONE UK, ve kterém se píše mnoho zajímavých informací, které se týkají samotného příběhu Episody One a také nám částečně odpovídá na několik otázek spojených s koncem Half-Life 2 a samotným datadiskem.

Tak například je Freeman zpět povolán do akce z pomaločasového skoku, což se trochu rozchází s původními plány G-Mana.

Samotný děj epizody se bude odehrávat v bortících se sklepech Citadely a jejího blízkého okolí, které bude zaplaveno Antliony. Je dost možné že přeživší jednotky Combine se spojí s Hnutím odporu za cílem uprchnout z tohoto pekla. Kleiner se nabourá do propagační sítě Citadely a bude prostřednictvím velkoplošných obrazovek rozmístěných po City 17 tlumočit své vlastní teorie o Combine a událostech ve městě.

Děj epizody bude mít veliký vliv na budoucnost samotného Gordona Freemana a dozvíme se také pravdu o rase Combine a možné se s nimi setkáme tváří v tvář. Jelikož se hlavním představitelům Combine nelíbí výsledky práce, kterou odvedl Breen, je dosti možné, že se pokusí využít nové prostředky, aby opět získali převahu na svoji stranu.

Pochopitelně, že na zmar nepřijdou i staří známí z HL2 a to jak Barney Calhoun, který vám pomůže při pouličních bojích, tak i mechanický Dog, který ukáže svoji sílu hlavně v úvodu (někde jsem nalezl zprávu, že by ho měli zabít).

Pochopitelně, že se při tvorbě Half-Life 2 nepočítalo s epizodním vydáváním datadisku, takže je možné, že se příběh může trochu rozcházet. O tam nám Valve nemusí nic říct a může se to pokusit nějak zamaskovat. Uvidíme. Již brzy!
zdroj: Steam
 Mods Updates Úterý 04. 04. 2006
O víkendu se na internetu objevilo hned několik updatů k různým, nemálo zajímavým modifikacím. Takže tady je krátký přehled všeho podstatného:

Fortress Forever Media Update
Kdo by neznal původní multiplayer modifikaci Team Fortress? Asi nikdo. A její novější bratříček v Source enginu Fortress Forever se dočkal několika nových obrázků. Je vidět, že tým stojící za touto modifikací odvádí vskutku vynikající práci a nezbývá než se těšit na modifikaci samotnou. Více obrázků naleznete na stránkách modifikace.

 

Empires Mod V1.02 Beta
Již minulý týden jsem vás informoval o novém updatu pro modifikaci Empires Mod a to ve verzi 1.02. Update vyšel tak jak bylo slíbeno, takže nezbývá než navštívit stránky modifikace a jednoduše stáhnout. Upozornění: pokud nemáte plnou verzi 1.00 beta, budete ji pro úspěšnou potřebovat instalaci. A je dost velká.

Atharon: Armistice's End
Atharon: Armistice's End je nová modifikace jež je kompletní předělávkou Half-Life 2 zasazenou do fantasy světa podobného středověku. Hra se vzdaluje od klasické 1st Person akce do pohledu ze třetí osoby (Tomb Raider) a zaměřuje se na klasické rvačky a rytířské souboje známé například ze hry Rune. Tým stojící za touto modifikací včera zprovoznil internetové stránky, na kterých naleznete kromě informací o modu samotném i několik screenů ze hry nebo rendery postav a zbraní a také nové tech video.

Také by bylo dobré na závěr říci, že tým stále hledá nové lidi, takže pokud jste dobrý modelář charakterů, nebo tvůrce levelů a měli byste zájem se podílet na vývoji této modifikace, není nic jednoduššího než jim odeslat info o sobě.

Half-Life 2 kalendář pro měsíc duben
A i když se nejedná o žádnou modifikaci připomínám, že s příchodem nového měsíce se pochopitelně na stránkách HL - Fallout objevily nové wallpapery ve formě kalendáře s tematikou Half-Life 2. Připomínám, že pro zobrazení v plné velikosti musíte být na HL - Fallout registrovaný.

Tak to byl přehled všech důležitých updatů do modifikací pro Half-Life 2, které se objevili tento víkend. Bohužel se na hl-ZONE objevují až dnes, jelikož jsem neměl čas je sem umístit dříve, za což se velice omlouvám.
zdroj: Steam
 Týden na Steamu Útery 04. 04. 2006
Valve ve své týdenní zprávě vysvětluje několik zajímavých skutečností o dění na Steamu a okolo něj. Následující dva měsíce budou pro Steam opravdu rušné, jelikož má dojít k dvě hlavním událostem od vydání Half-Life 2. Zaprvé vyjde pokračovaní hry SiN, respektive její první epizody nazvané Emergence, o které jsem již informoval minulý týden. A pochopitelně, že na Steamu nemůže chybět předobjednávka. Hra samotná by měla podle všeho vyjít již v květnu.

Další hrou, která se stejně jako SiN bude držet epizodického vydávaní, je pochopitelně datadisk k Half-Life 2 a jeho první epizoda. Ta by se také měla objevit na Steamu koncem května a její předprodej by měl začít zhruba s měsíčním předstihem.

Další informace se týkají CS: Source a Day of Defeat: Source. U obou titulů se dočkáme nějakých nových inovací v rámci map. Pro CS:S to bude nově předělaná mapa de_dust s implementovanou HDR technologií a dvěma novými modely hráčů. U DoD:S bychom se měli dočkat nové mapy s úplně novým stylem hraní.

Nakonec se ve zprávě objevuje také informace o modifikacích. Valve především vyzdvihuje tým, který se do dějin Half-Life zapsal svou kyberpunkovou modifikací, jež získala ocenění Half-Life 2 Mod of the Year na 2006 IGF. Takže, gratulace i ode mě. Více se zprávě nepíše.
zdroj: Steam
 Episode One 31. května!!! Úterý 04. 04. 2006
Half-Life 2: Episode One měla být podle posledních zprav vydána až koncem června. Naštěstí se tyto spekulace nepotvrdily a první datadisk k Half-Life 2 vyjde skutečně již 31. května. Doug Lombardi k tomu řekl:

"Datum je stanoveno na 31. května 2006. Více času jsme potřebovali pro vstřebání nových zkušeností."

To je samozřejmě velmi pozitivní zpráva a nám se opět rozzářila tvář. Vždyť do vydání zbývá 57 dnů!
zdroj: Half-Life 2.net
 SiN Episode odložena? Středa 29. 03. 2006
SiN Episode: Emergence, pokračování slibně vypadající akční hry z roku 1998, které poběží na Source enginu a bude distribuováno přes Steam se dočkalo podle serveru 1up.com odkladu svého vydání, které se přesouvá z května na neurčito. Hlavním důvodem odleženého vydání hry od společnosti Ritual Entertainment by mělo být samotné odložení HL2: Episode One na 31. května. Nicméně manažer Ritualu se k celé věci vyjádřil dosti nejasně:

"Ve skutečnosti máme dobrý důvod vydat hru již v květnu. Nicméně nemám postavení, abych mohl ony důvody prozradit."

Tím pádem jsme se toho moc nedozvěděli. Nicméně přikládám pár obrázků a trailer, který se naleznete na oficiálních stránkách, abyste si mohli udělat obrázek o této hře.

A aby nebylo špatných zpráv málo, přibyla další, i když zatím nepotvrzená. Pro-G na svých stránkách uveřejnil informaci, že datum vydání HL2: Episode One, které bylo o víkendu stanoveno na 31. května již opět neplatí a nové datum by nyní mohlo být až 30. června. Nicméně jde jen útržkovité informace od EA (Electronic Arts), takže bychom je mělo brát s rezervou.

Jediná pozitivní zpráva se týká modifikace Empires Mod. Jeho nová verze s označením 1.02 by měla být uvolněna již tuto sobotu. Update opravuje některé chyby s velitelským přehledem a vylepšuje herní systém. Také se předpokládá optimalizace připojování se na server a načítaní mapy. Více informací o módu a updatu naleznete na Empires Mod.
zdroj: HL - Fallout
 Výtah Pondělí 27. 03. 2006
Minule jsme si vytvořili celkem kvalitní větrák, který jsme roztočili a jak jsem již naznačil, dneska se podíváme na další pohyblivé objekty, které se budou posouvat z jednoho místa do druhého. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Rotační objekty Pátek 10. 03. 2006
Jak jsem minule slíbil, dneska se podíváme na pohyblivé předměty. Ty se dají rozčlenit na dvě skupiny. Tou první jsou věci, které se pohybují ve svislém nebo vodorovném směru od jednoho bodu k druhému a tou druhou skupinou, na kterou se dneska zaměříme, jsou předměty rotující okolo své osy. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 100 unikátních IP za den Sobota 25. 03. 2006
Včera 24. 3. 2006 byla zaznamenána podle serveru Navrcholu rekordní návštěvnost těchto stránek, která přesáhla hranici 100. Nový rekord tedy zní 102 unikátních IP za den. Vím, že to ve srovnání s jinými stránkami o Half-Life je méně, ale vzhledem k historii těchto stránek mě to velmi těší a věřím, že i nadále zůstanete hl-ZONE věrni.
zdroj: hl-ZONE
 Metascore na Steamu Sobota 25. 03. 2006
Podle Valve je Steam velmi praktická věc, jelikož díky klientovy získáte nové hry velmi snadno. Stačí jen chvilku brouzdat po Steamu a stáhnout si co vás právě zajímá a během několika minut můžete jezdit v ruském tanku, nebo zahrnovat Darwiniany. Nyní se Steam rozhodl přidat ke každé hře Metascore® z metarcitic.com. Jde o číselné vyjádření kvality a obsahu jednotlivých her. U Half-Life 2 to je 96 a u Darwinie solidních 85 (mimochodem, právě tato modifikace vyhrála na letošním nezávislém herním festivalu).
zdroj: Steam
 HL2: Episode One opět odložena Sobota 25. 03. 2006
A je tu další zklamaní, které nám Valve uštědřuje. Skutečnost, že datadisk Episode One vyjde, jak bylo slíbeno, koncem dubna se rozplynula jak pára nad hrncem. Podle rozhovoru se zakladatelem a generálním ředitelem Gaben Newellem a marketingovým ředitelem Dougem Lombardim, který byl zveřejněn na Gameinformer Online má slibovaný a dlouho očekávaný datadisk vyjít až 31. května a cena by se měla pohybovat okolo $20.

V rozhovoru se také dočtete něco málo o samotném příběhu HL2:EO. Tak například se dozvíme něco nového o tajemném G-Manovi nebo proč někteří přežili pád Citadely a samotná hra by měla trvat okolo sedmi hodin (alespoň podle Gabe Newella). Jinak Episode Two je podle všeho již ve vývoji. Díky epizodickému přístupu k datadiskům Half-Life 2 je však nejasné jak to vypadá s Half-Life 3. Nicméně se můžeme těšit na podobné akce, podobné Day of Defeat: Source Free, kdy jste si měli možnost vyzkoušet tuto modifikaci celý víkend zadarmo.

Pokud chcete dozvědět se více informací, nezbývá než odkázat na originální verzi celého interview.
zdroj: HL - Fallout
 Source/Server Update Pondělí 21. 03. 2006
A je tu další malý update pro Source engine a Dedicated Server. A jako obvykle (už je mi to trapný furt psát), změny se projeví po restartu klienta.

 • Source Engine:
  • oprava selhání v Garry's Mod při objevení nových entit (který padal při změně příkazu "userinfo")
  • opraveno spouštění muziky na pozadí při připojování se ke hře, když se hra spouští přes ikonu na ploše
 • Source/Half-Life 1 Dedicated Server:
  • oprava chyby "Steam Validation Rejected" při připojování k hernímu serveru (win32)
zdroj: Steam
 Perný víkend na Steamu Pondělí 20. 03. 2006
Jsem opět zpátky na koleji a přináším několik novinek, které se stali o tomhle víkendu. A bylo jich opravdu hodně, proto jsem se rozhodl, je všechny vložit do jedné newsky. Takže hurá do toho...

Hidden 3 Trailer
S vydáním bety 3 k populární modifikaci Hidden: Source byl vypuštěn i nový trailer. Dvou minutové video, které má zhruba 30 MB, představuje několik nových rysů, které se ve třetí verzi objeví od nových hlášek, brýlí pro šero, laserových alarmů nebo samotného soundracku.

Empires Mod Beta 1.01
Další modifikace, která se o víkendu dočkala updatu ve formě patche 1.01 je RTS Empires Mod. Patch je vskutku povedený a přes několik oprav (např. u samostřelných děl u týmu Northern Faction), změn a přídavků výrazně snižuje lagování na serverech. Pro úspěšné nainstalování patche, který má jen 7 MB je třeba mít nainstalovanou verzi 1.00 Empires Modu (400 MB). Více informací o patchy i tak o módu samotném včetně downloadu naleznete na Empires Mod.

Kreedz Climbing Mod
A konečně se dostáváme k poslední modifikaci, která je ve své podstatě unikát. Jde o nenásilnou, logickou 3D akci, ve které je úkolem hráčů vylézt nebo vyskákat na vrchol nebo předem určený cíl v umělém prostředí a to rychleji než jejich soupeři. Ve hře nenajdete žádné klasické zbraně, pouze horolezecké náčiní, které je určeno pouze pro lezení.

Pokud se vám líbí nápad a obrázky výše, stačí se podívat na oficiální stránky, kde mimo spousty dalších obrázků naleznete i download.

Tak to byl krátký přehled toho nejdůležitějšího, co se událo o tomto víkendu, bohužel s malým časovým zpožděním, za které mi nezbývá nic jiného než se omluvit. Prozatím naschle.
zdroj: Steam
 Turtle rock oznámilo nový projekt Pátek 17. 03. 2006
Turtle Rock Studio, nezávislé studio, které se podílí spolu s Valve na vývoji modifikací Counter-Strike, včera oznámilo nově chystaný projekt pro platformu PC založený na Source enginu. Ten by měl být pochopitelně k dostání přes Steam klienta.

Bohužel se více ve zprávě nepíše, tak jen těžko soudit, co se dá očekávat. Nicméně se firma Turtle Rock studio, založená Michaelem Boothem v roce 2002, podílela na vývoje her jako Nox, Red Alert II: Yuri's Revenge a Command & Conquer: Generals. A co si o novém projektu myslí její zakladatel?

"Práce se Steamem a Source enginem nám dovolí maximální flexibilitu v našem vývoji, poskytne celosvětovou distribuci a dovolí nám tvůrčí svobodu a soustředění na stavbu hry. Jsme vzrušení z práce s touto technologií a více informací o novém projektu prozradíme před příchodem nového roku."
zdroj: Steam
 Steam Update Čtvrtek 16. 03. 2006
Na Steamu se objevil další update, tentokrát malých rozměrů. Po stažení, restartujte klienta a vše bude fungovat, tak jak má... Teda, snad...

 • Steam klient:
  • oprava problémů při spouštění a provozu Steam klienta na Windows 98
  • Steam nyní automaticky přidává k dispozici odkaz na koupi čerstvě vydané Red Orchestry
zdroj: Steam
 Tlačítka Středa 15. 03. 2006
Vítejte již v sedmém tutoriálu, který se objevuje na hl-ZONE. Minule jsme si ukázali jak ve VHE vytvářet spouštěče událostí a těmi uvádět do pohybu různé předměty, nebo spouštět naskryptované sekvence. Dnes se zaměříme na něco velmi, velmi podobného. Na tlačítka. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Red Orchestra vydána! Úterý 14. 03. 2006
Před několika minutami se na Steamu objevila informace, že hodně zmiňovaná modifikace od Tripwire Interactive z východní fronty za druhé světové války Red Orchestra byla, tak jak bylo slíbeno, konečně vypuštěna na Steam, takže si ji můžete stáhnout za "pouhých" $24.95.

zdroj: Steam
 Update Steam klienta Úterý 14. 03. 2006
Valve vydalo další, tentokrát poněkud větší update, který se týká hned několika věcí. V prvé řadě to je samotný klient, dále Source engine a nakonec Half-Life 1 a Counter-Strike. Změny se pochopitelně projeví po restartu klienta.

 • Steam klient:
  • Steam Friends beta bylo přidáno do klienta a vy se tak pomocí Friends tlačítka můžete připojit ke svým kámošům
  • aktualizace hardwarového průzkumu se zlepšenou detekcí grafických a zvukových karet, výsledky naleznete zde
  • přidána nápověda systémového infa, která ukazuje hardwarové informace získané při výzkumu
  • opraveny offline mod, který nefunguje pro uživatele, jejichž jména jsou celá z číslic začínajících nulami
  • opraven případ, kde se na monitoru ukázalo 'loading...' a nikdy se neobjevila stránka

 • Source & Half-Life 1:
  • Friends beta je aktivní
  • opraven případ, kdy prohlížeč serverů špatně filtruje modifikace

 • Source Engine:
  • zlepšena souborová výkonnost - to opraví několik nesrozumitelných zpráv (reportů) v Half-Life 2

 • Counter-Strike:
  • opraveno menuselect 10 dovolující hráčům připojení do hry ve spectator mode
zdroj: Steam
 Steam Friends Neděle 12. 03. 2006
Valve se ve svém updatu zmiňuje, kromě blížícího se vydání modifikace z druhé světové války Red Orchestra (již za dva dny!), o aplikaci Steam Friends, která měla být původně k dispozici již od počátků Steamu. Bohužel se právě až teď dokončuje beta verze a co nejdříve se dočkáme možnosti stažení ze Steamu. A co půjde? Pomocí této aplikace si budete moci zjistit, zda jsou vaši přátelé přítomni na některém ze serverů a po sléze se k nim připojit. A pochopitelně, že nebude chybět cosi jako chat, takže si se svými přáteli budete moci pořádně pokecat:) Další informace o této aplikaci naleznete na Wiki.

Další velmi povzbudivou zprávou je, že se Valve pouští do předělávání starších map do CS: Source a implementaci HDR osvětlení do nich. Jako první by měla na řadu přijít mapa de_dust. Nezbývá než se těšit.
zdroj: Steam
 Spouštěče událostí Pátek 10. 03. 2006
Přicházím po velmi krátké době s dalším tutoriálem, jelikož jak jsem minule naznačil, je toho stále mnoho, o čem psát. Vše jsem důkladně promyslel a v dnešním tutoriálu si posvítíme na spouštěče událostí. Přesněji řečeno na entity trigger_once a trigger_multiple. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Darwinia Update Čtvrtek 10. 03. 2006
Velmi zvláštní modifikaci pro Half-Life 2 nazvanou Darwinia asi většina z vás zná. Dnes se na Steamu objevila zprávička, že byl vydán její poměrně velký update. Takže pokud hru vlastníte, zapněte Steam, stáhněte, restartujte klienta a všechny změny můžete vyzkoušet. Mezi hlavní změny patří:

 • Darwinia:
  • nastavení obtížnosti přidáno do Menu nastavení:
   • rozsah obtížností od 1 (lehká) až po 10 (těžká)
   • vyšší obtížnosti zvětší čísla, zrychlí hru a přidá healthy nepřátelům
   • vyzkoušejte na obtížnost 10 a vychutnejte si Darwinii na plný plyn
  • opraven problém s ukládáním her s vojskem v dopravě, což by mohlo způsobit chybu při načítání levelu (InstantSquadies bug)
  • aktualizován německý jazykový překlad
zdroj: Steam
 Update Steamu a Dedicated Serveru Čtvrtek 09. 03. 2006
Nový malý update od Valve byl dneska vydán. Tentokrát se týká samotného Steamu a Half-Life 1 Dedicated Serveru. Takže se stačí zalogovat, stáhnout, restartovat klienta a update bude hotov. Hlavní změny jsou:

 • Oboje:
  • redukováno vytížený CPU a celkové načítání během práce serveru
  • opraveno několik chyb na Linuxech běžících na starších GLIBC verzích

 • Half-Life 1 Dedicated Server:
  • přidána velikost WeaponsList kvůli předejití potencionálního přetečení bufferu (nalezeno Niallem FitzGibbonem)

zdroj: Steam
 Red Orchestra již příští týden Středa 08. 03. 2006
Valve včera oznámilo oficiální datum vydání hry Red Orchestra od firmy Tripwire Interactive, která bude k dostání přes Steam. Datum bylo stanoveno na 14. března, tedy již na příští týden. Pokud si hru předobjednáte už nyní získáte 10% slevu z původních $ 24,95. Jinak, jak jsem vás již informoval, preload je pár dnů k dispozici.

Také se na internetu objevilo preview této online hry z druhé světové války, které si můžete přečíst na GameCloud. Také přikládám několik obrázků, které jsou přímo z tohoto preview, bohužel v horší kvalitě.
zdroj: Steam
 Je třeba někam vylézt? Pondělí 06. 03. 2006
Po krátké odmlce přináším již pátý tutoriál o tvorbě map do Half-Life. V dnešním tutoriálu si povíme, jak vytvořit funkční žebřík a následně si vytvoříme malý secret schovaný za větrací šachtou, kde bude schovaná nějaká ta energie. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Counter-Strike: ProMod Pondělí 06. 03. 2006
Už vás nebaví stará grafika CS 1.6 nebo neustálé bugy v Counter-Strike: Source? Na internetu se objevila stránka www.cspromod.com nové modifikace nazvané Counter-Strike: Professional Modification, která má tyto věci vymazat z historie CS. Jde o modifikaci spojující to nejlepší z hratelnosti CS 1.6 s geniální grafikou CSS. Doufejme, že tvůrci modifikace splní, co slibují a vy se můžete pokochat obrázky z mapy de_nuke.

Pochopitelně, že celá modifikace pofrčí na Source enginu takže k jeho hraní bude potřeba originálka Half-Life 2.
zdroj: CS ProMod
 Half-Life 2 Kalendář Čtvrtek 02. 03. 2006
Na HL - Fallout jsem našel nové obrázky do "Half-Life 2 Kalendáře" pro měsíc březen. Také se můžete podívat na ostatní 4 obrázky pro minulé měsíce. Podle mě je to perfektní mít svůj vlastní HL2 Kalendář pověšený na zdi v pokojíku nebo na ploše, nicméně je pro čechy trochu nepraktický, jelikož tam jsou americké svátky. Pro zobrazení obrázku ve velkém rozlišení musíte být zaregistrováni na HL - Fallout. Zde jsou pouze jejich miniatury.

zdroj: HL - Fallout
 Counter-Strike: Source Update Čtvrtek 02. 03. 2006
Na Steamu je k dispozici nový Update pro Counter-Strike: Source. Kromě několika málo změn a oprav, která nám nabízí, přidává již slibované a zmiňované dva modely z původního CS 1.6 a to za teroristy Leet Crew a za CT je to SAS. A opět, změny se pochopitelně projeví po restartu klienta.

 • Counter-Strike: Source:
  • přidány modely Leet Crew a SAS
  • opravena chyba při vybíhání velmi prudkých svahů
  • opraveny málo drsné animace hráčů, které byly nekorektní
  • vylepšeny kostry (ragdolls) hráčů

Tak neváhejte, zapněte klienta a stahujte a užijte si CSS za nové modely!
zdroj: Steam
 Informace o Episode One Čtvrtek 02. 03. 2006
Na Steamu se objevila zpráva o chystaném datadisku k Half-Life 2 nově nazvaného Episode One (původně Aftermath). Valve nám prozrazuje několik věcí, na které se můžeme těšit. Tak například se dozvíme, co se stalo se City 17 po pádu Citadely, kam se poděl náš "kamarád" Wallace Breen, jak se Alyx podařilo uniknout z vybuchujícího reaktoru a co se stalo s dalšími vašimi známými. Hlavně bude Episode One věnovaná právě Alyx Vance, o které se dozvíme spoustu nových věcí a téměř celý datadisk strávíme po jejím ladném boku.

Valve také přiznává, že bylo znechuceno délkou vývoje druhého dílu Half-Life, který trval dlouhých šest let, a nyní se pokusí zaměřit na epizodický přístup. To znamená, že bychom se mohli těšit na další datadisky s označením Episode Two (prý je již ve výrobě), Episode Three, Episode Four atd. V každé z těchto epizod, které by měli mít délku okolo pěti-šesti hodin hracího času, bychom měli pomalu odkrývat nové příběhy hrdinů ve Městě 17, gameplay, ale hlavně nejnovější technologie, které Source engine přinese.

Valve přislíbilo, že nás bude v následujících týdnech o všem průběžně informovat. Vždyť by podle všeho mohla vyjít za necelé 2 měsíce!!! A ještě jedna drobnost: už je to trochu dýl co se na internetu objevila informace, že cena První Epizody byla stanovena na $19.99 což je asi 500 Kč, ale nějak mi unikla.
zdroj: Steam - oficialní zpráva
 Blue Shift a Galerie jsou na světě!!! Středa 01. 03. 2006
Tak a je tu opět trochu větší aktualizace, která nás zastihla v první den měsíce března. Nejprve však musím říct, že pokud jste se od minulého pátku (tedy 24. února) od odpoledních hodin zkusili podívat na naše stránky, nebylo to možné.

Malým nedorozuměním byla zablokována doména hlzone.czechgamer.com. Bohužel jsem si toho všimnul až včera odpoledne, takže se dříve stránky rozchodit nepodařilo. Nyní díky týmu Czechgamer.com jsou opět v provozu a bylo také přislíbeno, že další takové to nehlášené výpadky by v budoucnu neměli nastat.

Tak to by bylo na úvod a nyní k tomu podstatnému. I když to trvalo téměř celé zkouškové období, kdy nebylo vážně mnoho času, podařilo se mi konečně dát dohromady sekci věnovanou Blue Shiftu. Pravda. Na to jak mi to dlouho trvalo toho není zase tolik, ale sám Blue Shift moc rozměrný není, takže prostě nebylo o čem psát.

Další velkou novinkou je opět dlouho (možná už od Vánoc) slibovaná Galerie pro hl-ZONE, kde naleznete mnoho tapet na pozadí woken a další zajímavé obrázky jako Artworky a několik Conceptartů, vše pochopitelně s tematikou Half-Life. A jelikož je začátek nového měsíce tak se zde objevila nová anketa a výsledky další staré ankety.

To je prozatím vše. Jen takový malý dodatek: vrátil jsem se i s počítačem na kolej, takže mám internet k dispozici! To znamená, že se opět můžete těšit na žhavé novinky v opravdu rychlém čase... Nicméně záleží jak mě tady nechaj dlouho bydlet...:-)
zdroj: hl - ZONE
 Skla a okna Pátek 24. 02. 2006
Jak jsem na konci minulého tutoriálu naznačil, dnes se podíváme, jak vytvořit obyčejné sklo - tedy okno. A vytvoříme si hned dvě. Jedno nerozbitné a druhé rozbitné. Na závěr také naznačím něco málo o vlastnostech objektů, které lze měnit v nastavení Render Mode, což bych zakončil v dalším tutoriálu, který přijde velmi brzo. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Half-Life 2: Episode One Pátek 24. 02. 2006
Jak jste již určitě dozvěděli z internetu, dlouho očekávaný datadisk pro half-Life 2 pracovně nazvaný Aftermath dostal nové jméno. Od teďka se jmenuje Episode One a podle všech informací by měl skutečně vyjít 24. dubna tohoto roku a u nás o 4 dny později. Další dobrou zprávou je že by měl stát okolo 600 Kč a již nyní si ho můžete předobjednat na xZone.cz.

Další velmi povzbudivou informací, kterou nám Valve udělilo je, že se již několik měsíců zabývá tvorbou druhého datadisku k HL2 nazvaného jak jinak než Episode Two (alespoň nebude bordel v tom, který datadisk byl první:-). To nás utvrzuje v názoru, že Episode One je skutečně ve finálním stádiu vývoje a probíhá testování a že se skutečné koncem dubna dočkáme. Nezbývá než doufat...
zdroj: Steam
 Red Orchestra: Ostfront 41-45 Preload Pátek 24. 02. 2006
Jak jistě všichni víte, na Steamu se před pár dny objevila informace, že dlouho očekávaný mód z druhé světové války Red Orchestra: Ostfront 41-45 je nyní ve fázi pre-loadu takže si ji můžete přes Steam objednat za $24.95.

A na závěr tu pro vás mám ještě unikátní trailer přímo ze hry a podle kterého můžeme soudit, že půjde opravdu o skvělou hru.
zdroj: Steam
 Nový Update Steam klienta Pátek 10. 02. 2006
Tento týden byl vydán nový update Steam klienta. Změny se projí po jeho opětovném zapnutí a mezi hlavní z nich patří:

 • Steam klient:
  • změněno zobrazování novinek při spouštění hry nebo při startu Windows
  • zlepšení offline detekci při startu Windows (pomáhá s prodlevou bezdrátových připojení
  • opraveny problémy, které se vyskytovaly při dlouhém zapnutí Steamu na různých počítačích
  • opraveny potvrzovací dialogy při přidání nebo odebráni "Half-Life High Definition Pack" přes web
  • opraveno několik chyb v uživatelském rozhraní

Tak, to je pár změň. Nezbývá než stáhnout a naistalovat. Přehled všech změň naleznete na Steamu.
zdroj: Steam
 Day of Defeat: Source zdarma? Pátek 10. 02. 2006
Nenechejte se zmýlit titulkem. Pochopitelně, že se nebudete moci stáhnout DoD:S zdarma ze Steamu, ale tento výkend (10. - 12. února) počínaje dnešní půlnocí si můžete vyzkoušete Day of Defeat: Source zahrát zdarma přes internet. Takže pro ty co si ho ještě nepořídili, je to skvělá příležitost ke zkoušce a možná i následné koupi. Pokrečujte na Steam, kde se přihlásíte a můžete začít pařit hru situovanou do Druhé světové války v západní Evropě roku 1944.
zdroj: Steam
 Nové modely do Counter-Strike: Source Pátek 10. 02. 2006
Valve si pro nás pomalu připravuje další lahůdku do Counter-Stike: Source a to vydání dvou zbrusu nových (vlastně starých) modelů. Opět půjde o modeli z klasického CS 1.6 a tentokrát to budou pro teroristy Leet Crew a pro policajty SAS, který nám Valve kdysi slibovalo, ale nakonec místo něj byl vydán G.I.G.N.. Teď už by ale nemělo nic bránit tomu, abych se ho dočkali. Na závěr malá ukázka modelů.

zdroj: Steam
 Dveře všech druhů Čtvrtek 09. 02. 2006
V dnešní tutoriálu si zopakujeme základní tvorbu místností ve VHE a vytvoříme si pěknou chodbu a druhou místnost. Tu si poté osvětlíme a pro vstup do každé z místnosti si vytvoříme dveře. Jak dveře na pantech, tak i dveře, které se budou zasouvat do stropu. [Celý článek...]
obtížnost: lehká
 Uplink - staré skvělé demo! Čtvrtek 09. 02. 2006
Nedávno jsem na jednom CD našel Half-Life: Uplink. Oficiální demo k původnímu Half-Life. Neodolal jsem a nainstaloval. A pak mě už čekalo 20 minut skvělé pařby a vzpomínek. Neváhal jsem a napsal jsem o tom článek. [Celý článek...]
zdroj: hl - ZONE
 HL2: Capture the Flag Beta 1.7 Středa 01. 02. 2006
Na internetu se objevila informace, že oblíbený mód pro Half-Life 2 s názvem Capture the Flag (CTF) dospěl do další verze, tentokrát s označením beta 1.7. Kromě mnoha změn se můžeme těšit i na zbrusu nové dvě mapy nazvané Floodzone a NP Refinery.

Pro více informací, souborů ke stažení a obrázků navštivte oficiální stránku Capture the Flag (CTF) (pochopitelně anglicky).
zdroj: Half-Life 2.net
 cs_747 pro Counter-Strike: Source Středa 01. 02. 2006
Jak již psal Cheroke v Knize návštěv pracuje spolu s dalšími čtyřmi lidmi na remaku mapy cs_747 do Counter-Strike: Source. Mapa ještě není kompletně hotová, ale podle screenů si můžeme udělat dobrý obrázek o tom, jak bude vypadat. A vypadá to velmi zajímavě! Aby ne, když to dělá kolektiv zkušených mapperů...

Nezbývá než doufat, že práci na mapě nevzdají a mapu co nejdříve dokončí a my se budeme moci prohánět po Boingu a zachraňovat (nebo věznit) rukojmí.
zdroj: Cheroke Team
 Kalt pro Day of Defeat: Source vydána Pátek 27. 01. 2006
Nová mapa pro Day of Defeat: Source se jménem Kalt byla vydána a je připravena na Steamu ke stažení. Pochopitelně, že i tato mapa používá HDR osvětlení, které z ní dělá skvělý umělecký počin a nabízí ojedinělí herní zážitek. Update dále opravuje drobnou chybu hráče závislého na modelu.

Co dodat? Restartovat Steama, stáhnout mapu, updatovat a pařit a pařit a pařit.
zdroj: Half-Life 2.net
 Co nám v lednu uteklo... Pátek 27. 01. 2006
Konec ledna se blíží a je to už více než jeden měsíc, co jsem bez internetu a tedy bez možnosti vás co nejdříve informovat o novinkách okolo Half-Life. Proto jsem se rozhodl, že vás v tomto článku informuji o všem více či méně podstatném, co se v lednu stalo a nestalo. Většinu toho již pochopitelně víte, ale pokud ne, čtěte dál... [Celý článek...]
zdroj: Steam.com
 Opposing Force + TUTORIALS!!! Úterý 24. 01. 2006
Tak jsem opět zpátky a hlásím se téměř po třech týdnech. Třech týdnech tvorby stránek a učení, jelikož je měsíc leden a tím pádem i zkouškové období. Kvůli tomu to trvalo tak dlouho, dýl než jsem čekal, ale nyní je vše hotovo a připraveno pro vás!

Ano. Sekce věnovaná Opposing Force je hotová. Takže zde naleznete, již klasicky, příběh, návod, popisy zbraní a postav. Bohužel jsem zatím ještě nedokončil Tipy & Triky a Galerii, ale to jen proto, aby jste se měli na co těšit. Nezoufejte. Během pár dnů to napravím...

A také jak, jsem slíbil, tak jsem připravil sekci Tutorials, kde naleznete návody na tvorbu map do Half-Life. Zatím jsou hotové první dva tutoriály nazvané Začínáme s Hammerem a První místnost, ve kterých se podíváme na nastavení Hammeru a na základní ovládání a vytvoříme si první místnost. Pochopitelně, že se tato sekce bude rozšiřovat, jak jen čas dovolí. Rád bych, aby každé dva týdny přibyl dový tutoriál.

Také došlo z důvodů aktualizace k přidání několika položek do sekce Download a to textová podoba návodu do Opposing Force a několika důležitých programů, potřebných k tvorbě map do Half-Life.

A co dál? Pochopitelně, že začátkem února se zde objeví nová anketa a také začnu pracovat na stránkách o Blue-Shiftu, abych měl hotové všechny 4 sekce. Tím to ale nekončí! Plánuji ještě několik překvapení, ale ty si zatím nechám pro sebe. Zatím nerušeně surfujte a pište do a Guestbooku.
zdroj: hl - ZONE
 Smutný Nový rok Čtvrtek 05. 01. 2006
Jak jsem již psal do Knihy návštěv, Nový rok pro stránky hl-ZONE nezačal vůbec dobře. Přesto, že jak jsem Vám slíbil sekci o Opposing Force a Tutorialech a vše bylo hotové a připravené k nahrání na internet, můj počítač se zbláznil a byl sem nucen zformátovat harddisk. Tím pádem jsem o všechny stránky (a nejen o ně) přišel... Nyní dávám do kupy počítač a pomalu se chystám vše dělat znova. To ale pár dnů potrvá. Přesto se však Opposing Force a Tutorialů v nejbližší době dočkáte!

A ještě jedna důležitá věc. Momentálně nejsem v Brně a proto nemám k dispozici internet, takže novinky nebudou pribývat tak, jako tomu bylo minulé dva měsíce. Ale je to jen dočasné...
zdroj: hl - ZONE
 Šťastné a Veselé Čtvrtek 22. 12. 2005
Dnes odjíždím z Brna domů na Vánoce a tudíž nebudu mít k dispozici internet. Proto se zde s největší pravděbodobností toho moc nového neobjeví...

Proto bych všem návštěvníkům hl - ZONE touto cestou popřál Šťastné a Veselé Vánoce a pěkný Nový rok a moc se nevožerte. Ja se také o to pokusím:-) A zahovejte mým stránkám přízeň. To je asi všechno a po Novém roce zase ČAU!
zdroj: hl - ZONE
 Counter-Strike: Source Update Čtvrtek 22. 12. 2005
S blížícími se Vánocemi pro vás Valve připravilo malý dárek v podobě nového většího updatu k Counter-Strike: Source. Update obsahuje několik drobných úprav v chování zbraní a botů, pár nových příkazů a hlavně dva nové modely. Za CT to je model G.I.G.N. a za teroristy Guerilla. Změny se projevý po restartu klienta. A co se změnilo?

 • Nové modely:
  • nové modely pro CT G.I.G.N. a pro teroristy Gierilla

 • Counter-Strike: Source:
  • odstřelovačka už není při zoomu přesnější
  • opraven zaměřovač při širokoúhlém obrazu
  • přidán příkaz "next level"
  • opravena chyba, kdy hráči mohli házet granáty přes tenké zdi
  • přidána zpráva pro rychlý týmový útok
  • opraveno znovuotvíraní nakupovacího menu, když ho chcete zavřít
  • znaky "&" v jménech hráčů jsou zobrazovány ve scoreboardu
  • opraveno uvažování botů, jsou tižší a na vysokých místech jsou opatrnější
  • přidány příkazy bot_add*, bot_kick a bot_kill s parametry obtížnosti (easy, normal, hard, expert) a volba zbraní (shootgun, sniper); například "bot_add_ct expert" přidá bota na obtížnosti expert do týmu CT
  • přidáno difficulty, weaponclass a skill pro bot_prefix

Toto nejsou všechny změny, ale jen několik těch nejdůležitějších. Všechny změny si můžete přečíst na Steamu v originále (angličtina).
zdroj: Steam
 Teaser z Classic Games MOD Středa 21. 12. 2005
Včera se na internetových stránkách této modifikace objevil malý teaser, který ukazuje krátké momenty z již hotových map a to Temple of Evil, Water Complex a Faction. Teaser můžete stahovat zde. Také se zde objevily dva nové obrázky, které může shlédnout níže.

Více informací o této netipické modifikaci naleznete na Classic Games MOD.
zdroj: Classic Games MOD
 Konečně Gallerie Středa 21. 12. 2005
Přesto, že jsem sliboval další větší aktualizaci na 15. 12. 2005, opět jsem tento termín nedodržel a za to se omlouvám. Tentokrát to však nebyla pouze moje chyba, neboť vše bylo připraveno. Bohužel mi minulý týden odstřihli internet a tak jsem do včerejšího dne k němu neměl přístup. Nyní již vše funguje tak jak má a proto jste se konečně dočkali.

Tak, a na co se mužete těšit? Jak jsem slíbil, tak jsem dodělal Half-Life Gallery a HALF-LIFE 2 Gallery. Obě galerie jsou rozdělené do tří částí jako návod (kromě malé vyjímky). Dále zde naleznete malou sekci věnovanou Gordonu Freemanovi. Naleznete ji jak u Half-Life tak u HALF-LIFE 2 a jsou obě stejné. A nakonec jsem také udělal sekci News, kde naleznete úplně ty samé novinky jako zde, jsou pouze roztříděné podle her. A malá poznámka: u Half-Life 1 se ještě rozrostou (nejspíš během Vánoc) o novinky z oficiálních stránek Half-Life, které jste mohli nalézt na Oceanech.cz.

Na závěr ještě připomínam, že jsem nedodělal slibovanou Galerii pro hl-ZONE, ta by se měla objevit při nějaké další aktualizaci. A na co se můžete těšit na hl-ZONE dál?
 • [01. 01. 2006] OPPOSING FORCE + Tutorials + nová anketa
A na úplný závěr jsem si nechal jednu malou radostnou zprávu a to, že stránky hl - ZONE ve včerejších večerních hodinách dosáhly od svého založení 1000 unikátní IP adresy. To mě samozřejmě těší a motivuje k další práci. Ještě jednou díky a doufám, že mým stránkám zanecháte i nadále přízeň.
zdroj: hl - ZONE
 Nové obrázky z Red Orchestra Úterý 20. 12. 2005
Na internetu se objevily nové obrázky do modifikace Red Orchestra: Ostfront 41-45, která vychází přes Steam. Tato modifikace vás zavádí do Druhé Světové války a podíváte se na boj ze strany Rusů. Více informací o této modifikaci naleznete v článku, který se jí zabívá.

Další nezbytné informace naleznete na oficiálním webu této modifikace.
zdroj: Gamezone.cz
 Classic Games MOD Čtvrtek 08. 12. 2005
Na internetu se objevila informace o nově připravovaném modu pro Half-Life 1 s názvem Classic Games MOD. A o co půjde? Podle dostupných informací se můžeme těšit na levely inspirované starými hrami jako jsou Doom, Quake, Unreal nebo Duken Nuken. Každá druhá mapa bude od jiného autora, takže jednotlivé levely na sebe nebudou navazovat úplně přesně, tak, jako v jiných módech.

Také se objevila informace, že team, který stojí za touto modifikcí, hledá nové leveldesignery, takže pokud umíte dělat mapy do Half-Life 1, máte čas a baví vás staré hry tak neváhejte a navštivte stránky Classic Games MOD pro bližší informace.
zdroj: Classic Games MOD
 Half-Life 1 Engine Update Čtvrtek 08. 12. 2005
Nový update enginu Half-Life 1 byl uvolněn. Stáhnout si ho můžete přes Steam. Změny se pochopitelně projeví po restartu klienta.

 • Half-Life 1 Engine
  • opraveno "This Steam account is being used in another location" ("Tento Steam účet je již používán na jiné lokaci") při hledání serverů s vypnutým LAN módem

zdroj: Steam
 Counter-Strike: Source Update Pátek 02. 12. 2005
Jak bylo minulý měsíc napsáno o Counter-Strike: Source, tak také Valve plní a veliký update spatřil světlo světa. A co rozsáhlý update přináší? No hlavně zbrusu novou mapu de_nuke s HDR osvětlením. Také některé opravy u pokládání bomb, otvírání dveří, šplhání po žebřících a také opravuje chování botů (jako animace, treakce na zvuky, apod.). Změny se pochopitelně projevý po restartu klienta.

 • Nová mapa:
  • přidána nová mapa de_nuke podporující HDR osvětlení

 • Counter-Strike: Source vylepšení a opravy:
  • bomba (C4) už nemůže být umístěna na rozbitných a pochyblivých věcech nebo na ostatních hráčích
  • při lezení po žebříku se snížila hráčova rychlost
  • opraveno nesprávné chování kulky při nárazu do zdi
  • opravena animace hráče při držení granátu
  • při lezení po žebříku se znížila hráčova rychlost

 • Counter-Strike: Source opravy Botů:
  • několik navigačních zlepšení (lezení po žebřicích, skákání)
  • optimalizece CPU výkonu
  • boti jsou více pozorní při zvuku nepřátel
  • boti chážou granáty pro překvapení nepřátel
  • boti mohou otevírat dveře s nožem v ruce
  • oprava CT botů při hládání položené bomby
  • oprava pokusu botů umístit bombu na špatné místo

Toto nejsou všechny změny, ale jen několik těch nejdůležitějších. Všechny změny si můžete přečíst na Steamu v originále (angličtina).
zdroj: Steam.com
 Ravenholm je GOLD! Pátek 02. 12. 2005
Včera se na internetu objevila zpráva, že dlouho očekávaný český mód pro Half-Life 2 Ravenholm je již kompletně dokončený a jedenáctiměsíčni práce na této hororové modifikaci, která nás zanese do ponurných ulic Ravenholmu (uřčitě si každý tuto epizodu z Half-Life 2 pamatuje) a ukáže nám další části města duchů, přinesla své ovoce. Na stáhnutí si budeme muset ještě nějaký den počkat, ale pro zkrácení našeho čekání si můžete stáhnout trailer, který vypadá velice pěkně.
zdroj: Ravenholm
 hl - ZONE na CzechGamer.com Čtvrtek 01. 12. 2005
S novým měsícem se také mění to nejpodstatnější. A tím je adresa stránek. Ano. Čtete dobře. V listopadu mi byla nabídnuta spolupráce se serverem CzechGamer.com a já pochopitelně této skvělé nabídce nemohl odolat a bez váhání jsem jí přijal.

A co se tedy mění? V podstatě nic. Jen úplně nahoře každé stránky přibyl malý reklamní proužek a velikost webového prostoru pro stránky se z původních 50 MB zvedla na krásných 200 MB. A pochopitelně, že stránky nyní existují na adrese http://www.hlzone.czechgamer.com/. Doufám, že i nadále jim zůstanete věrní a budete je navštěvovat, tak jako v listopadu, nebo ještě více.
zdroj: hl - ZONE
 Download je na světě!!! Čtvrtek 01. 12. 2005
Tak. A máme tu prosinec. Začíná měsíc, který je pro mnohé měsícem klidu a jež vyvrcholí Vánocemi. Pro hl - ZONE to je druhý měsíc na internetu. A proto hned na úvod jsem, jak jsem na začátku listopadu slíbil, připravil Download se spoustou souborů volně přístupných z netu. Také jak jste si mohli všimnout zcela nové ankety, takže nezbývá než poprosit o hlasování.

A ještě abych nezapomněl, také jsem trošičku upravil sekci Links a podle několika žádostí a doporučení jsem přejmenoval sekci FORUM na Guestbook. A nakonec, abych nezapomněl úplně na nic, došlo k malé kosmetické úpravě celého menu a přibila sekce Články, kde se budou objevovat rozsáhlejší články než jaké jsou v News.
zdroj: hl - ZONE
 Red Orchestra: Ostfront 41-45 Čtvrtek 24. 11. 2005
Jak jste jistě tento týden slyšeli, nová modifikace Red Orchestra: Ostfront 41-45 postavená na enginu Unreal 2.5 bude od začátku příštího roku dostupná přes Steam. Podle dostupných informací se bude jednat o samostatně hratelnou verzi modifikace z druhé světové války. [Celý článek...]
zdroj: Steam.com
 Update Day of Defeat: Source Čtvrtek 24. 11. 2005
Update Day of Defeat: Source byl uvolnen. Změny se objeví po znovuspuštění klienta Streamu. Hlavní změny jsou

 • Day of Defeat: Source:
  • aktualizová gameinfo.txt pro podporu Source SDK
zdroj: Steam.com
 Update Half-Life 1 enginu Úterý 22. 11. 2005
Nový update enginu pro Half-life 1 byl uvolněn. Update bude platný po novém spuštění Steam klienta. Hlavní změny jsou:

 • Half-Life 1 engine:
  • upraveno chybné zobrazování znaků asijských jazyků
  • upraveno špatné načítání mapy cz_alamo2 v Condition Zero: Deleted Scenes
  • upraveno spouštění Half-Life: Blue Shift pokud nevlastníte Half-Life 1

 • Half-Life 1 Dedicated server:
  • přidán nový příkaz clientcvar2 pro vývojáře
  • příkazy "-sport" a "+ip" jsou nyní při spuštění ignorovány
Uživatelé Linuxu: Hldsupdatetool a naśe hra nyní potřebuje GLIBC 2.3.2 nebo novější, aktualizační nástroj ověří tento požadavek před instalovaním samotné hry.
zdroj: Steam.com
 Fórum a návod na Half-Life 2 Neděle 20. 11. 2005
Tak, konečně. Včera jsem dokončil návod na Half-Life 2 a doplnil chybějí obrázky postav do Half-Life a všechny obrázky postav do Half-Life 2, což jsem sliboval už dávno, ale zčasových důvodů jsem to musel odložit. Za což se ještě jednou omlouvám.

Tak to by bylo k mému dluhu. A teď již k ke slíbené knize návštěv, kterou najdete vlevo pod odkazem FORUM. Je hotové a tudíž vám již nic nebrání k tomu, abyste mohli vkládat své přispěvky. Tak doufám, že tak učiníte.
zdroj: hl - ZONE
 Half-Life 2 pro Xbox Úterý 15. 11. 2005
IGN.com zveřejňuje první online recenzi Half-Life 2 pro konzole Xbox, které míří na sklady obchodů již tento týden po celém světě. Reportér zmiňovaného portálu hodnotil HL2 známkou 9,4 z 10 možných řekl:

"Jednoduše, je to jedna z nejlepších her na Xbox pro tento rok, ne-li ta nejlepší."

Celou recenzi si mužete přečíst na přečíst IGN.com v originále (angličtina).
zdroj: IGN.com
 Uptade Steam klienta Úterý 15. 11. 2005
Další aktualizece Steam klienta byla uvolněna. Hlavní změnou je:

 • Steam Klient:
  • přidána podpora prohlížeče serverů pro modifikaci RagDoll Kung Fu
Po restartování klienta se update spustí pochopielně automaticky.
zdroj: Steam.com
 Kde je návod na Half-Life 2? Pondělí 14. 11. 2005
10. listopadu dávno bylo a slibovaný návod na Half-Life 2 stále nikde není. Jak je to možné? že bych si hrál na firmu Valve, která také vždy něco slíbí a nakonec si musíme ještě pár týdnů počkat? Možná se to tak může zdát.
Realita je však jiná. Na návodu se pracuje a je hotov ze 75%. Bohužel byla minulý týden na prvním místě písemka a tak jsem musel stránky na chvilku odložit a taky se trošku učit. Nyní mám relativně volno, takže byste se měli návodu na Half-Life 2 dočkat do konce tohoto týdne společně se slibovaným Fórem.

Tímto se ještě jednou omlouvám a děkuji za pochopení.
zdroj: hl - ZONE
 Nové screenshoty z HL2: Aftermath Pondělí 14. 11. 2005
Minulý týden jsme se dozvěděli, že datadisk Half-Life 2: Aftermath si do Vánoc nezahrajeme a že se ho dočkáme s největší pravděpodobností na přelomu února a března příštího roku. Tato informace žádného milovníka Half-Life asi nepotěšila.
O výkendu se na internetu objevily dva nové obrázky z tohoto připravovaného datadisku, které nám alespoň trošku napraví zkaženou podzimní náladu.

Ano, uhádli jste. Po aktualizaci je třeba Steam znovu spustit.
zdroj: PC Zone
 Update Steam klienta Pátek 11. 11. 2005
Poslední update Steam klineta nebyl uvolněn zase tak dávno a už tu je další. Jednou z hlavních změn v novém updatu je Steam Subscriber Agreement.

 • Steam Klient:
  • aktualizace licenční smlouvy pro Steam
  • přidaná herní podpora pro modifikace
  • filtr pro prohlížeč serverů her, které vlastníte pouze vy
  • opravena chyba při spouštění Steamu přes 16-bitové aplikace
  • přidána syntaxe steam://connect/ (např.: steam://connect/10.1.1.1:27015)
Ano, uhádli jste. Po aktualizaci je třeba Steam znovu spustit budete vyzváni k souhlasu z jeho změnou.
zdroj: Steam.com
 Vydání HL2: Aftermath opožděno Čtvrtek 10. 11. 2005
Podle Half-Life2.net můžeme na vydání datadisku k Half-Life 2 nazvaného Aftermath v listopadu 2005 zapomenout. Ano, je to již nepsané pravidlo, že lidé z Valve vydání jakéhokoliv pokračování k Half-Life 2 odsouvají na neurčito. A proto budeme muset opět čekat. Podle Douga Lombardiho bychom se snad mohli dočkat na přelomu února a března příštího roku.
Těžko soudit, zda je již Aftermath kompletně hotový a jen se dolaďují mouchy nebo se nepovedl a musí se předělat. Nicméně Valve slibilo, že další informace o nejočekávanějším datadisku tohoto podzimu nám zdělí v následujících týdnech.
 Nové mapy do CS:S Neděle 06. 11. 2005
Jak lidé z Valve minulý týden slíbili, tak také plní a my se můžem těšit na nové mapy do Counter-Strike: Source. Tou první bude podle Valve de_nuke a podle screenshotu se můžeme také těšit na nové modely postav. Na obrazku si můžeme všimnout Guerilla a GIGN, které by měli být uvolněny krátce po vydání mapy. Dále zpráva říká, že tato mapa bude podporovat HDR.
Další připravovanou mapou je také Argentan do nového Day of Defeat : Source. Nyní probíhá testování a během následujícího týdne se můžeme těšit na nějaké obrázky.
 Half-Life 2: Lost Coast Update Pátek 04. 11. 2005
Neuplynul ani týden co rozšiřující mapa Lost Coast spatřila světlo světa a už tu máme první update. Ani přes rok trvající vývoj této "modifikace" nezabránil vzniku několika drobných chyb. V zásadě se jedná:
 • Half-Life: Lost Coast
  • byl opraven problém s komentářema v mapě a s ukládáním/obnovováním pozic. To se v zásadě projevovalo tak, že jednotky Combine stály na místě s rozpaženýma rukama
 • Source engine
  • opraven problém s padáním fyzikálního modelu
  • opravena chyba příkazového řádku při spouštění map v jejichž názvu se vyskytovalo '+' nebo '-'
Podle aktualních zpráv ze Steamu se prý velice líbily in-game komentáře z Lost Coast, které podrobně vysvětlují veškeré záměry tvůrců. Podle této zprávy tvůrci slibují, že podobné prvky použijí ve svých dalších produktech.
Podle dostupných informací by měli příští týden spatřit světlo světa dvě zbrusu nové mapy do Counter-Strike: Source a to mapy de_nuke a cs_militia, které byly v tichosti vyvíjeny spolu s Lost Coast.
A na závěr se ve zprávě hovoří o krátkém filmu s hororovou tématikou, který vyhrál cenu pro Nejlepší komedialní horor na festivalu Screamfest v Los Angeles.
 Nová adresa www.ceskemody.cz! Čtvrtek 03. 11. 2005
Nejstarší české stránky, které se zabívají tvorbou modifikací a map do Half-Life známé pod adresou http://www.volny.cz/worldcraft/ mají novou adresu. Tyto stránky od webmastra P2K naleznete od 22. 10. 2005 na adrese http://www.ceskemody.cz/. Nezapomeňte se na nové stránky podívat a upoznit své známé na jejich novou adresu.
 Half-Life 2: Lost Coast Čtvrtek 03. 11. 2005
Koncem minulého týdne se na internetu objevila informace, že dlouho očekávaná epizoda Lost Coast by měla být dostupná již tento týden. Všechny nás velice překvapilo, že Valve svého slibu kupodivu dostálo a nyní je Lost Coast připraven ke stažení přes STEAM zcela zdarma. Bohužel jen pro majitele originál Half-Life 2. [Celý článek...]
 A co dál? Úterý 01. 11. 2005
Začal nám nový měsíc, měsíc listopad, který je prvním ofiálním měsícem fungování těchto stránek. A tak by nebylo od věci uvést několik důležitých datumů, o kterých uvažuji s větším, či menším rozšiřením těchto stránek. Zatím má představa vypadá nějak takto:

 • [10. 11. 2005] Návod na Half-Life 2 + chybějící obrázky postav
 • [20. 11. 2005] Fórum
 • [01. 12. 2005] Download + nová anketa
 • [15. 12. 2005] Gallery hl-ZONE, Half-Life, Half-Life 2
 • [01. 01. 2006] OPPOSING FORCE + Tutorials + nová anketa

  Všechny tyto data jsou jen orientační a proto je berte s rezervou. Vše bude záležet na čase, kterého momentálně nemám mnoho.
  Nicméně by se od zítřka (2. 11. 2005) měli na stránkách oběvovat novinky, které naleznu na internetu, ať už českém či zahraničním. Všechny novinky by měli začinat ikonkou, která se vztahuje vždy k nějaké hře týkající se Half-Life.
 •  Podpora Mozilly Pondělí 24. 10. 2005
  Tyto stránky jsou optimalizováný pro prohlížeč Internet Explorer 6.0 a když jsem je nadávno otevřel Mozillou byl jsem zděšen, jakým způsobem se zobrazily. Proto jsem udělal pár základních kroků a podařilo se mi stránky optimalizovat rovněž Mozillu či Operu na zhruba 95%. Přesto vám však doporučuji, abyste používali IE 6.0.

  Mimo jiné jsem také přidal Návod Half-Life ve formátu .doc, který si můžete vytisknout ve dokumentu Word (93 kB) nebo stáhnout zabalený v RARu (19 kB). Také přibilo pár grafických doplňků a částečně se zjednodušila navigace na některých stránkách.
   hl - ZONE . wz . cz na webu !!! Neděle 23. 10. 2005
  Dnes je ten slavný den, kdy jsem založil účet na freehostingu http://www.webzdarma.cz/ a nahrál stránky na internet. Ty jsou momentálně v testovacím režimu, tak prosím o omluvení nějakých těch chybiček a nefunkčních odkazů. Slibuji, že je co nejdřív opravým. Jinak můžete v klidu surfovat a psát (kladné:-) odkazy.
   Nová naděje Září 2005
  Koncem září opět svitla nad dokončením a uvedením do provozu těchto stránek trocha naděje a já sedl za počítač a během dvou týdnů je téměř dokončil. Momentálně jsou už na internetu, ale zatím nejsou funkční. Snažím se vychytat všechny mouchy.
   Pauza leden - srpen 2005
  Bohužel se stala nemilá věc. Nebyl čas a začala se blížit maturita a hlavně zmizela motivace. Proto jsem na stránkách za celých 8 měsíců neudělal vůbec nic. Tudíš jsem nestihl svůj původní plán - stihnout dokončit stránky na Vánoce 2005. Teď už s tím nic neudělám.
   Začátek tvorby Úterý 07. 12. 2004
  Dnes, po několikaleté přestávce a několika denním uvažování, jsem se pustil do tvorby těchto stránek a v odpoledních hodinách vytvořil úvodní stránku. Tu sem několik dní upravoval a postupně začal tvořit další a ty zaplňovat informacemi.

  [ NEWS | Archives | Články ]

  NAHORU ...

   ČERSTVÉ NOVINKY
   POSLEDNÍ TUTORIÁLY
   ANKETA
  Staré ankety
   REKLAMA