NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

GORDON FREEMAN Nahoru...
Osoba za kterou hrajete. Původně obyčejný vědec, který se neobyčejně dokázal vžít do situace hrdiny. V Black Mesa si proklestil cestičku ven sledován a usměrňován tajemným G-Manem, aby na Xenu zabil Nihilantha a vysvobodil Vortigaunty (obyvatele Xenu) ze zajetí rasou Combine. G-Man byl vskutku ohromen silnou vůli a výkonem nového hrdiny a nabídl mu práci. Po deseti letech se Freeman objevuje v City 17, kde společně s Alyx Vance dají impulz k revoluci a nakonec zabije i Wallace Breena, "mluvčího" planety Země. Nakonec je opět vytažen ze stáze partou Vortigauntů, aby pomohl evakuovat City 17.
GORDON FREEMAN
GORDON FREEMAN
ALYX VANCE Nahoru...
Dcera doktora Eliho Vance, se kterým kdysi Freeman spolupracoval v Black Mesa. Už v Half-Life 2 vám občas kryla záda nebo vás vysvobodila ze spárů Combine vojáků. V Episode One dostává daleko více prostoru a celá epizoda je zaměřena právě na ní. Proto bude (až na několik výjimek) stát po vašem boku a pomáhat jak jen to bude možné. Oproti Half-Life 2 doznala určitých změn co se týče pohybů, animací a vyjadřování nálady. Takže když sem hru spustil, poprvé se sní setkal a ona mě radostí objala, měl sem pocit, že mě skutečně objímá krásná ženská. Alyx je prostě třída. Jo a mimochodem Freemana miluje…
ALYX VANCE
ALYX VANCE
BARNEY CALHOUN Nahoru...
Barney se vyskytuje i v Episode One. I když až od půlky. Stal se z něj tvrdý bojovník a velitel Hnutí odporu. Pochopitelně, že má u sebe páčidlo, které vám ochotně daruje. V závěru hry mu budete pomáhat převádět civilisty na nádraží a naposledy ho uvidíte jak odjíždí pryč ze City 17. Kam? Bůh ví… Snad se s ním ještě setkáte.
BARNEY CALHOUN
BARNEY CALHOUN
ELI VANCE Nahoru...
Milují otec Alyx. Ve hře se sním setkáte pouze v úvodu přes televizní obrazovku, při rozhovoru právě s Alyx. Spolu s Issacem Kleinerem pobývá na neznámem místě, které bychom měli navštívit v další pokračování. Žádnou větší úloho v Episode One tedy nemá.
ELI VANCE
ELI VANCE
DR. ISAAC CLEINER Nahoru...
Opět váš (tedy Freemanův) spolupracovník z Black Mesa. Svoji vědeckou laboratoř provozoval tajně i v City 17, kde se mu podařilo sestrojit téměř funkční teleport. Po výbuchu reaktoru na vrcholu Citadely z konce Half-Life 2 je spolu s Elim ukryt pravděpodobně někde v lesích v provizorní laboratoři. V Episodě One se s ním setkáte také přes obrazovku, kde vám vysvětlí bláznivý, leč jediný možná plán, jak ze City 17 utéct. Několikrát ho zahlédnete i na velkoplošných obrazovkách v ulicích City 17, kam se naboural a jejich prostřednictvím varuje obyvatele města před nebezpečím číhajícím v jádru Citadely a nabádá je k okamžité evakuaci.
DR. ISAAC CLEINER
DR. ISAAC CLEINER
G-MAN Nahoru...
Přestože tvůrci slibovali nové informace o tomto záhadném zaměstnavateli, nic nového jsem se nedozvěděl. Snad jen to, že po výbuchu Citadely vás ukryl do pomaločasového skoku a všechny ostatní nechal na pospas výbuchu, včetně Alyx. Naštěstí přišli Vortigaunti s jinými plány, Alyx zachránili a vás si ze stáze vypůjčili, i když proti G-Manově vůli. Více se snad o něm dozvíme v Episode Two.
G-MAN
G-MAN
JUDITH MOSSMAN Nahoru...
Doktorka, která v Half-Life 2 sabotovala vaše úmysly a přiklonila se na temnou stranu. Zřejmě Jediové ji přesvědčili o tom, že Breen je špatný a celá rasa Combine také a proto prohlédla a opět se přiklonila na stranu dobra. V Episode One s ní promluvíte přes video a je vidět, že bojuje někde hodně na severu na zasněžených pláních. Při rozhovoru je napadena Combine, takže těžko říct, zda přežila.
JUDITH MOSSMAN
JUDITH MOSSMAN
HNUTÍ ODPORU Nahoru...
Skupinky civilistů po City 17, kterým nadvláda ze strany Combine vadila a rozhodli se s tím něco udělat. To byl vlastně i váš první oficiální úkol od G-Mana. Tedy rozpoutat revoluci a právě hnutí odporu jste k ní měli přimět. Povedlo se, ale výbuch reaktoru sice zabil Breena a Combine destabilizoval, nicméně vojáci jsou v ulicích City 17 stále a tak i v Episode One budete bojovat po boku těchto hrdinů v mnoha pouličních bitvách.
HNUTÍ ODPORU
HNUTÍ ODPORU
CIVILISTÉ Nahoru...
Zbytek obyvatelstva města, který přežil výbuch reaktoru a neustálé čistky ze strany Combine. Vystrašení lidé snažící se najít lepší místo pro život někde jinde. V závěru datadisku se pokusíte společně s Barneyem několik z nich zachránit a v bezpečí dopravit k vlaku.
CIVILISTÉ
CIVILISTÉ

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA