NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

HEADCRAB Nahoru...
Po zničení reaktoru a destabilizace Combine jednotek se divoce žijící organismy přesouvají z odlehlých míst do ulic City 17. A mezi nimi nemohou chybět tyto krabi, kteří se přicupávají na hlavu hostitele a po propojení nervových soustav vzniká stvoření známe jako Zombie. Klasický druh Headcraba je v Episode One velmi rozšířený, zejména okolo půle hry, kdy se brodíte stokami a rozbořenými garážemi. Ale pár ran z devítky vše vyřeší.
HEADCRAB
HEADCRAB
FAST/POISON HEADCRABS Nahoru...
Nové druhy Headcrabů, které jsme mohli vidět až v Half-Life 2. První jmenovaný se v datadisku vyskytuje snad pouze na jednom místě a to ve velmi směšném počtu (asi 3 jedinci). Oproti původnímu typu kraba má dlouhé nohy, proto je neskutečně rychlý a dokáže skákat do neuvěřitelných výšek. Druhý typ Headcraba je velmi dobře známi hlavně z vesničky Ravenholm. I v Episode One na něho několikrát narazíte. Jeho hlavní zbraní je, že po kontaktu s vámi vám vstřikne do těla jed, který vás sníží zdraví na 1 health a proto si budete muset dávat na chvilku pozor. Po několika vteřinách se healthy opět vrátí na původní hodnotu.
FAST/POISON HEADCRABS
FAST/POISON HEADCRABS
ZOMBIE Nahoru...
Opět dobře známá forma života, která se vyklube z napadeného člověka Headcrabem. Stejně jako v Half-Life 2 i v datadisku narazíme na všechny tři známe typy zombíků. První typ je obyčejný, slepý, pomalý zombík. Druhý vzniká po splynutí člověka s Fast Headcrabem, proto je velmi rychlý a opět dobře skáče. Na váze také něco ztratil. Posledním známým typem je zombík, který má na zádech líheň jedovatých Headcrabů. Ty po vás hází. Mějte na paměti, že vydrží ze všech nejvíce a když ho zabijete jeho děti žijí dál.
ZOMBIE
ZOMBIE
ZOMBINES Nahoru...
Nový druh zombíka, který se objevuje až v Episode One. Po zničení reaktoru a invazi divokých organismů do City 17 začíná docházet i k útokům na samotné vojáky Combine. A tak se není čemu divit, když narazíte i na takové mutanty. Hned při prvním kontaktu s nimi je jasné, že nepůjde o obyčejné chodící mlátičky (i když to taky umí dobře a bolí to ještě víc než od obyčejných zombíků), ale především na sebevrahy. Každý voják Combine bývá vyzbrojen granátem a jelikož tihle mutanti na IQ velmi ztratili, běhají s odjištěným granátem proti vám s heslem "I lumík má rád skály" a nejen že zabijí sebe a vše ve svém okolí, ale především vás. Pokud si nebudete dávat pozor.
ZOMBINES
ZOMBINES
BARNACLE Nahoru...
Masožravá rostlina žijící na stropech opět nemůže chybět. V datadisku na ni narazíte na mnoha místech a na většině z nich nebude možné ji elegantně zaměstnat výbušným sudem jako v Half-Life 2, takže budete muset sáhnout do svého arzenálu. Pokud si však dáte bacha a vyhnete se jejímu lepkavému jazyku, nemáte se čeho bát.
BARNACLE
BARNACLE
ANT-LION Nahoru...
Píseční brouci původně žijící na pobřeží a v částech vězení Nova Prospekt také přesídlili do města. Bohužel už nevlastníte jejich feromony, takže je nemůžete ovládat a využívat ve svůj prospěch. V Episode One se vyskytují výhradně tam, kde jsou díry v zemi a pokud nechce do nich střílet olovo a zbaběle utíkat, většina děr jde něčím (vraky aut) pomocí Gravity Gunu zatarasit, tak že nebudou moci vylézt. Jinak jejich krunýř není nijak silný, takže jim stačí několik ran z devítky nebo jeden brok z brokovnice.
ANT-LION
ANT-LION
ANT-LION GUARD Nahoru...
Maminka písečných brouků. Co dočinění jste s ní měli už v Half-Life 2, kde jste si zní vzali feromony a mohli tak poroučet jejím dětem. Zde se s ní setkáte pouze jednou, při uliční přestřelce, kde je jak ona, tak spoustu Ant-Lionů a vojáků Combine. Nejdůležitější je, abyste co nejrychleji zatarasili všechny díry, ze kterých vylézají její potomci. Dejte si však pozor na to, že ona díry pečlivě kontroluje a pokud na nich objeví nějakou překážku neváhá jí hodit po vás. Nejlepší taktika na ni je brokovnice nebo kuše a nestále ustupovat do zadu a do stran.
ANT-LION GUARD
ANT-LION GUARD
VORTIGAUNT Nahoru...
Osobně se s nimi v Episode One nesetkáte, ale v úvodní animaci vidíte, jak skupinka Vortigauntů vstupují do neprostoru odkud si berou Alyx (čímž jí zachraňují život) a poté je uvidíte v pomaločasovém skoku, kde znemožní G-Manovi zasáhnout a vás si vypůjčí pro malou prácičku. A kdo jsou tihle tajemní zelení (v Episode One fialový) mužíčci? Určitě je znáte. V Half-Life 1 jste proti nim bojovali a v druhém dílu vám byli vždy nápomocni. Ano, jsou to obyvatelé Xenu, kterou kdysi Combine zotročili a vy jste jejich zachránce a spasitel.
VORTIGAUNT
VORTIGAUNT

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA