NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ hl-ZONE News | Archives | Články ]

Na této stránce naleznete novinky ze sekce News, které se na hl-ZONE objevovaly postupně, jak plynul čas. Zde jsou pochopitelně vytríděny pouze ty, které se týkají HL2: Episode One.

 Episode One update Sobota 10. 06. 2006
Přichází sobota a s ní pravidelný update. Ten dnešní se týká kromě strategie Earth 2160 pochopitelně i Episode One. Krom drobných oprav toho ale moc neobsahuje. Update stahujte ze Steamu.
  • Half-Life 2: Episode One:
    • opraveny některé chybné titulky ve hře
    • opravena chyba při zobrazování herních statistik
  • Earth 2160:
    • opravena výzva pro vložení CD klíče
zdroj: Steam Nahoru...
 První recenze na Episode One Pátek 09. 06. 2006
Aby toho nebylo málo, na internetu se objevily první recenze na Episode One. Tu první naleznete na Half-Life2.cz, kde dostala 91%. Ta druhá je od Robina a nachází se na Czechgamer.com. A nutno poznamenat, že i robin byl hrou nadšen a hodnotil úctihodnými 92% (celosvětově se EP1 hodnotí zhruba 89%). A ještě abych nezapomněl, u druhé recenze jsou ke stažení i tři úchvatná ingame videa, která mají dohromady přes 17 minut!
zdroj: Czechgamer.com Nahoru...
 Teaser na EP2 a Half-Life 3? Čtvrtek 08. 06. 2006
Je to již týden od vydání prvního z datadisků pro Half-Life 2 a mnozí ji už mají koupenou. Ti co ji dohráli vědí, že Episode One končí krátkým videem a malým přiblížení na Episode Two. Takže pokud hru nemáte a nebo jste ji nedohráli je pro vás tento minutový teaser jako dělaný. Je to právě on, který zhlédnete po dokončení první epizody. Jen dodávám, že teaser má 50MB.

Další zpráva, která se objevila na internetu, je rozhovor na Eurogameru se spoluzakladatelem Valve Gabem Newellem. Z mnoha otázek bych vybral tu, která se týkala změny názvu z původního Aftermath na Episode One. Gabe se na tuto otázku vyjádřil zhruba takto:

"Název Aftermath byl v podstatě dočasným označením hry. Už při začátcích tvorby mi bylo jasné, že to bude trilogie, a proto změna názvu na Episode One bude lepší hlavně pro hráče. Nicméně jsme celou trilogii mohli pojmenovat Half-Life 3: Episode One - Three, ale nakonec jsme zvolili název Half-Life 2."

A co z toho vyplívá? Asi nic podstatného, jen to, že je dost možné, že trilogie může být klidně označována jako Half-Life 3, přesto doufám, že se po dalších dvou epizodách objeví plnohodnotná hra s úplně novým enginem a možnostmi. Pokud byste si chtěli přečíst celý rozhovor, nalezete ho ,kde jinde než na Eurogameru.
zdroj: Eurogamer Nahoru...
 Episode One vydána!!! Středa 07. 06. 2006
A je to tady! Podle očekávání včera skončil odpočet na oficiálních stránkách a Half-Life 2: Episode One je k dispozici přes Steam. Takže můžete bez problémů stahovat. Cena je pochopitelně $19.95. Do kamenných obchodů by se hra měla dostat během následujících dnů.

S vydáním hry se pochopitelně objevily první recenze, které hovoří o 5 hodinách hraní, kooperativní akce s Alyx, o nových nepřátelích a krásných lokacích s HDR efekty.

A na závěr uvádím, že se koncem května, tedy 31. 5. na Steamu objevily nové dva teasery. V pořadí třetí a čtvrtý, které si po registraci na Steam můžete stáhnout.
zdroj: Steam Nahoru...
 Teaser 2 do EP1 Pátek 26. 05. 2006
Na Steamu se objevil ke stažení nový, v pořadí již druhý teaser z blížícího se datadisku Episode One. Teaser je opět velmi krátký (pouhých 37 vteřin), nicméně nám ukáže opět Alyx v akci. Tentokrát s brokovnicí skouší karate na dva zombíky. A pochopitelně, že vyhraje.

Další věc se týká přímo EP1. Pro ty z vás, co jste si ji přes Steam předobjednali, je k dispozici zakódovaná část hry. Podle dostupných informací se jedná o 14 map ze závěru datadiku.
zdroj: Steam Nahoru...
 Episode One již za 7 dnů!!! Čtvrtek 25. 05. 2006
Tak a je to tady. Jediný týden nás dělí od vydání nejvíce očekávaného datadisku současnosti. A to datadisku, který rozpoutá novou vlnu akce a příběhu. Ano, mluvím o Episode One. Valve včera oznámilo, že hra je kompletně hotová a získala označení GOLD. Na Steamu bude ke stažení od 1. června a u nás k dostání samostatně o den déle. Na konci června by také měla vyjít Platinová edice, která bude EP1 pochopitelně obsahovat.

Podle zprávy na Steamu je jasné, že Episode One je prvním dílem z trilogie datadisků. Druhý díl se plánuje na jaro 2007 a celá trilogie bude ukončena třetím dílem na Vánoce 2007. Mnohokrát jsem se tady rozepisoval jaké má epizodické vydávání her výhody a nevýhody jak pro nás, tak pro samotné výrobce a distributory. Výhody jsou zřejmé: vývoj trvá několik měsíců a ne mnoho let, mezi jednotlivými díly je možná zpětná odezva z reakcí hráčů a konečně více dílů = více peněz (což je podstatná nevýhoda pro nás - hráče).

Nicméně je jisté, že nás čeká 6-8 hodin skvělé zábavy a i když je 600 Kč trochu veliká cena na datadisk, přesto musím říct pouze jednu větu: "Vždyť je to Half-Life 2!!!".

A úplně na závěr ještě dvě důležité věci. Ta první je, že bylo vypuštěno i zbrusu nové video, které je velmi krátké a jde stáhnout pouze přes Steam a nic, kromě pár záběrů na Alyx v akci nám neukáže. A tou druhou věcí je oficiální zpráva na Steamu. Už aby byl červen...
zdroj: Steam Nahoru...
 HL2: Episode One Pre-load 01. 05. 2006
Od prvního května je na Steamu možnost si předobjednat Episode One. Pokud tak učiníte, získáte slevu 10% z celkové částky $19.95. Jen připomínám, že datum vydání je stanoveno na 1. června 2006 tak se snad konečně dočkáme.

Od Velikonoc dál...

zdroj: Steam
 Nový trailer pro Episode One Úterý 11. 04. 2006
Jistě už o tom víte. V pátek byl uvolněn nový trailer pro HL2: Episode One a je mojí povinností vás o tom informovat. Bohužel jsem neměl možnost učinit tak již dříve, takže to teď napravuji. Ano, nový trailer je na světě a se svojí délkou 1:06 minut je jisté, že nám toho moc nenabídne. Přesto se z něho dozvíme, že se část hry bude odehrávat v Citadele a také zavítáme do jejího okolí, které je zničeno výbuchem reaktoru ze závěru Half-Life 2. Dále nám trailer nabízí několik záběrů z akce, kde Alyx bravurně likviduje Ant Liony a to je zhruba vše. Pokud máte zájem, stáhněte si nový trailer z Tiscali.

 

Na závěr ještě uvádím, že Valve zprovoznilo novou stránku věnovanou právě Episode One, kde kromě traileru naleznete mnoho zajímavostí a obrázků a tomto datadisku. A ta stránka je: ep1.half-life2.com. A ještě jedna malá poznámka, na oficiálních stránkách Half-Life 2 se u Episody One objevilo vydání datum 1. června, takže možná malý odklad o pouhý jeden den?
zdroj: Steam
 Info o Episode One Útery 04. 04. 2006
Včera se na internetu objevil zajímavý článek vycházející z magazínu PC ZONE UK, ve kterém se píše mnoho zajímavých informací, které se týkají samotného příběhu Episody One a také nám částečně odpovídá na několik otázek spojených s koncem Half-Life 2 a samotným datadiskem.

Tak například je Freeman zpět povolán do akce z pomaločasového skoku, což se trochu rozchází s původními plány G-Mana.

Samotný děj epizody se bude odehrávat v bortících se sklepech Citadely a jejího blízkého okolí, které bude zaplaveno Antliony. Je dost možné že přeživší jednotky Combine se spojí s Hnutím odporu za cílem uprchnout z tohoto pekla. Kleiner se nabourá do propagační sítě Citadely a bude prostřednictvím velkoplošných obrazovek rozmístěných po City 17 tlumočit své vlastní teorie o Combine a událostech ve městě.

Děj epizody bude mít veliký vliv na budoucnost samotného Gordona Freemana a dozvíme se také pravdu o rase Combine a možné se s nimi setkáme tváří v tvář. Jelikož se hlavním představitelům Combine nelíbí výsledky práce, kterou odvedl Breen, je dosti možné, že se pokusí využít nové prostředky, aby opět získali převahu na svoji stranu.

Pochopitelně, že na zmar nepřijdou i staří známí z HL2 a to jak Barney Calhoun, který vám pomůže při pouličních bojích, tak i mechanický Dog, který ukáže svoji sílu hlavně v úvodu (někde jsem nalezl zprávu, že by ho měli zabít).

Pochopitelně, že se při tvorbě Half-Life 2 nepočítalo s epizodním vydáváním datadisku, takže je možné, že se příběh může trochu rozcházet. O tam nám Valve nemusí nic říct a může se to pokusit nějak zamaskovat. Uvidíme. Již brzy!
zdroj: Steam
 Episode One 31. května!!! Úterý 04. 04. 2006
Half-Life 2: Episode One měla být podle posledních zprav vydána až koncem června. Naštěstí se tyto spekulace nepotvrdily a první datadisk k Half-Life 2 vyjde skutečně již 31. května. Doug Lombardi k tomu řekl:

"Datum je stanoveno na 31. května 2006. Více času jsme potřebovali pro vstřebání nových zkušeností."

To je samozřejmě velmi pozitivní zpráva a nám se opět rozzářila tvář. Vždyť do vydání zbývá 57 dnů!
zdroj: Half-Life 2.net
 HL2: Episode One opět odložena Sobota 25. 03. 2006
A je tu další zklamaní, které nám Valve uštědřuje. Skutečnost, že datadisk Episode One vyjde, jak bylo slíbeno, koncem dubna se rozplynula jak pára nad hrncem. Podle rozhovoru se zakladatelem a generálním ředitelem Gaben Newellem a marketingovým ředitelem Dougem Lombardim, který byl zveřejněn na Gameinformer Online má slibovaný a dlouho očekávaný datadisk vyjít až 31. května a cena by se měla pohybovat okolo $20.

V rozhovoru se také dočtete něco málo o samotném příběhu HL2:EO. Tak například se dozvíme něco nového o tajemném G-Manovi nebo proč někteří přežili pád Citadely a samotná hra by měla trvat okolo sedmi hodin (alespoň podle Gabe Newella). Jinak Episode Two je podle všeho již ve vývoji. Díky epizodickému přístupu k datadiskům Half-Life 2 je však nejasné jak to vypadá s Half-Life 3. Nicméně se můžeme těšit na podobné akce, podobné Day of Defeat: Source Free, kdy jste si měli možnost vyzkoušet tuto modifikaci celý víkend zadarmo.

Pokud chcete dozvědět se více informací, nezbývá než odkázat na originální verzi celého interview.
zdroj: HL - Fallout
 Informace o Episode One Čtvrtek 02. 03. 2006
Na Steamu se objevila zpráva o chystaném datadisku k Half-Life 2 nově nazvaného Episode One (původně Aftermath). Valve nám prozrazuje několik věcí, na které se můžeme těšit. Tak například se dozvíme, co se stalo se City 17 po pádu Citadely, kam se poděl náš "kamarád" Wallace Breen, jak se Alyx podařilo uniknout z vybuchujícího reaktoru a co se stalo s dalšími vašimi známými. Hlavně bude Episode One věnovaná právě Alyx Vance, o které se dozvíme spoustu nových věcí a téměř celý datadisk strávíme po jejím ladném boku.

Valve také přiznává, že bylo znechuceno délkou vývoje druhého dílu Half-Life, který trval dlouhých šest let, a nyní se pokusí zaměřit na epizodický přístup. To znamená, že bychom se mohli těšit na další datadisky s označením Episode Two (prý je již ve výrobě), Episode Three, Episode Four atd. V každé z těchto epizod, které by měli mít délku okolo pěti-šesti hodin hracího času, bychom měli pomalu odkrývat nové příběhy hrdinů ve Městě 17, gameplay, ale hlavně nejnovější technologie, které Source engine přinese.

Valve přislíbilo, že nás bude v následujících týdnech o všem průběžně informovat. Vždyť by podle všeho mohla vyjít za necelé 2 měsíce!!! A ještě jedna drobnost: už je to trochu dýl co se na internetu objevila informace, že cena První Epizody byla stanovena na $19.99 což je asi 500 Kč, ale nějak mi unikla.
zdroj: Steam - oficialní zpráva
 Half-Life 2: Episode One Pátek 24. 02. 2006
Jak jste již určitě dozvěděli z internetu, dlouho očekávaný datadisk pro half-Life 2 pracovně nazvaný Aftermath dostal nové jméno. Od teďka se jmenuje Episode One a podle všech informací by měl skutečně vyjít 24. dubna tohoto roku a u nás o 4 dny později. Další dobrou zprávou je že by měl stát okolo 600 Kč a již nyní si ho můžete předobjednat na xZone.cz.

Další velmi povzbudivou informací, kterou nám Valve udělilo je, že se již několik měsíců zabývá tvorbou druhého datadisku k HL2 nazvaného jak jinak než Episode Two (alespoň nebude bordel v tom, který datadisk byl první:-). To nás utvrzuje v názoru, že Episode One je skutečně ve finálním stádiu vývoje a probíhá testování a že se skutečné koncem dubna dočkáme. Nezbývá než doufat...
zdroj: Steam
 Aftermath opět odsunutý 10. 01. 2006
Ano, od Valve přichází opět špatná zpráva. Jelikož nestíhají dělat slíbené mapy do Counter-Strike: Source a Day of Defeat: Source, jsou nuceni opět odložit vydání připravovaného datadisku k Half-Life 2 Aftermath. Ten měl původně vyjít na přelomu února a března. Nové datum vydání bylo stanoveno na 24. dubna.

Další zpráva, kterou Valve zveřejnilo, je vydání Platinové edice, která by měla být vypuštěna na trh ve stejný čas jako zmiňovaný Aftermath. Obsahovat by měla: HL2, HL2: Deathmatch, CS:S a DoD:S.
zdroj: Gamecloud.com
 Nové screenshoty z HL2: Aftermath Pondělí 14. 11. 2005
Minulý týden jsme se dozvěděli, že datadisk Half-Life 2: Aftermath si do Vánoc nezahrajeme a že se ho dočkáme s největší pravděpodobností na přelomu února a března příštího roku. Tato informace žádného milovníka Half-Life asi nepotěšila.
O výkendu se na internetu objevily dva nové obrázky z tohoto připravovaného datadisku, které nám alespoň trošku napraví zkaženou podzimní náladu.

Ano, uhádli jste. Po aktualizaci je třeba Steam znovu spustit.
zdroj: PC Zone
 Vydání HL2: Aftermath opožděno Čtvrtek 10. 11. 2005
Podle Half-Life2.net můžeme na vydání datadisku k Half-Life 2 nazvaného Aftermath v listopadu 2005 zapomenout. Ano, je to již nepsané pravidlo, že lidé z Valve vydání jakéhokoliv pokračování k Half-Life 2 odsouvají na neurčito. A proto budeme muset opět čekat. Podle Douga Lombardiho bychom se snad mohli dočkat na přelomu února a března příštího roku.
Těžko soudit, zda je již Aftermath kompletně hotový a jen se dolaďují mouchy nebo se nepovedl a musí se předělat. Nicméně Valve slibilo, že další informace o nejočekávanějším datadisku tohoto podzimu nám zdělí v následujících týdnech.

[ hl-ZONE News | Archives | Články ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA