NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

GORDON FREEMAN Nahoru...
Postava, za kterou hrajete. Původně vědec, kterého fascinovala fyzika a teleportace, později získal doktorát na M.I.T. a pracoval v Black Mesa, v tajném výzkumném zařízení. Po incidentu, který nepřímo způsobil však dokázal nadlidské schopnosti při postupu skrze zničené a zamořené laboratoře. To vše za dohledu tajemného G-Mana, který ho testoval a usměrňoval. Freeman nakonec přijal jeho nabídku a začal pro něho pracovat. Jeho první oficiální úkol byl splněn a nyní dostává další: doprovodit Alyx v bezpečí na základnu White Forrest s daty, které nese na svém opasku.
GORDON FREEMAN
GORDON FREEMAN
ALYX VANCE Nahoru...
Dcera dr. Eliho Vance, bývalého zaměstnance v Black Mesa a spolupracovníka Freemana v části Nezvyklých materiálů (Anomalous Materials). Už od Half-Life 2 je téměř stále s vámi. První epizodu jste z ní téměř nespustili oči a i nyní vás bude většinu hry provázet, krýt a pomáhat. Bohužel hned v úvodu bude napadena a vážně zraněna Hunterem a vy budete muset najít lék, který ji zachrání. Alyx je opět dokonale naprogramovaná. Za celou hru se nestane, aby vám někde překážela nebo nevěděla co dělat. Útočí, pohybuje se do stran, kryje se. Pokud jste v úzkých přispěchá na pomoc nebo vám poradí co dělat. Pozorovat její chování nebo rozhovory například s jejím otcem je opravdu dojemné. A podle všeho se s ní potkáme i ve třetí epizodě.
ALYX VANCE
ALYX VANCE
ELI VANCE Nahoru...
Bývalý zaměstnanec v Black Mesa a spolupracovník Freemana z oddělení Nezvyklých materiálů (Anomalous Materials). Po nehodě se spojil s dr. Isaacem Kleinerem, dalším kolegou z Black Mesa, se kterým zakládají rebelské Hnutí odporu a snaží se bránit Combine a co nejvíce oddálit kompletní ovládnutí planety. Po událostech v Black Mesa East (jeho základna v City 17 v HL2) opouští město a uchyluje se do lesů na základnu White Forrest. Po kolapsu Citadely starostlivě čeká na svojí dceru a Freemana. Během hry s ním budete mít několik dojemných rozhovorů (považuje vás za syna a podobně) a v samém závěru se zaslouží o největší zvrat druhého dílu.
ELI VANCE
ELI VANCE
DR. MAGNUSSON Nahoru...
Nová hlavní postava. Jde opět o vědce z Black Mesa a také o dalšího spolupracovníka z Anomalous Materials (kolik jich vlastně přežilo? Já si vždycky myslel, že nikdo…). White Forrest mu patří a není to jen obyčejná základna. Je zde i raketové silo a plně funkční raketa. Je na něm skutečně poznat, že jde o vědce. Trochu nechápe normální potřeby lidí a všechny nutí do práce (což vás za chvíli začne fakt štvát). Také je vynálezcem Strider Busteru (nebo jak mu sám s oblibou říká, Magnusson Device). Díky těmto přísavným bombám daleko rychleji zlikvidujete Stridery. A abych nezapomněl. Pamatuje na HL1 ještě před katastrofou? Jak jste jednomu z vědců zvýšili výkon mikrovlnky a ta zničila kafe? Ano, byl to on. A stále se s tím nesmířil.
DR. ISAAC CLEINER
DR. MAGNUSSON
G-MAN Nahoru...
Tajemstvím zahalená postava se nám alespoň malinko představila. Ve hře se s ním setkáte pouze jednou a to při obřadu, kdy Vortigonauti léčí Alyx. V tu chvíli se čas zastaví a vy slyšíte známí hlas. Objevuje se i známí obličej a z jeho úst vycházejí neznáme věty. Vypadá to, že je pěkně naštvaný co se jednání Vortů týče. Ale všeho v zápětí využívá pro svůj prospěch. Když Alyx našla data v Citadele, získala pro něj novou význam. Dokonce jí vloží do mysli to co má říct svému otci. Ta věta zní: "Prepare for unforeseen consequences…" Jistě si na ni vzpomínáte z HL1. A vzpomene si Eli Vance. Jak nám následně prozradí, G-Man skutečně přinesl vzorek krystalu určený pro testování. Vypadá to, že už kdysi chtěl otevřít portál na Zemi a napomoci tak Combine v jejím osídlení. To vše zřejmě proto, aby odpoutal pozornost od jiného hvězdného systému a jiných událostí. Ty však zatím neznáme.
G-MAN
G-MAN
HNUTÍ ODPORU Nahoru...
Obyčejní civilisté, kteří již kdysi poznali zlé úmysly Combine a přidali se na stranu dobra k Elimu a dr. Klinerovy a založila Hnutí odporu. Nyní z nich jsou vojáci, kteří dobrovolné nastavují své životy v bojích proti Combine. V lesích okolo City 17 jich je spousty. Většině se podařilo z města utéct díky dočasné stabilizaci jádra Freemanem (v EP1). Shlukují se v malých usedlostech, kde budují novou infrastrukturu a komunikační body. Ve hře vám budou vždy nápomocni. Ať už podporou při bojích nebo vám poskytnou lékárničku. V jejich úkrytech je vždy dost munice a také vás pobaví nějakou vtipnou hláškou.
HNUTÍ ODPORU
HNUTÍ ODPORU

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA