NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

COMBINE ADVISOR Nahoru...
Příslušní rady Combine. Tedy váš úhlavní nepřítel. V Half-Life 2 jsme ho zahlédli, když s ním komunikoval Breen přes com-link. V Episode One jste měli možnost je vidě, v Citadele v červené hale, kde byly ukládány do přepravních modulů. Díky dočasné stabilizaci jádra Freemanem měli dostatek času dokončit nakládání a tak na konci první epizody jsme svědkem, jak Citadelu ve svých modulech opouštějí. V EP2 se s nimi konečně setkáte v tváří v tvář. Sice na ně nebudete moci útočit, ale to v Episode Three bude napraveno. Doufejme. A o jaké stvoření tedy jde? Jsou to velcí, slimákovití organismy, kteří přežívají díky svým technologiím. Tak hlavně jsou schopni létat. Také mají umělé ruce. Jejich vlastním zbraní je pak efekt mysli (ten už na vás zkoušeli v EP1) a telekinetické a telepatické schopnosti. Dovedou přemisťovat věci myšlením a také je deformovat. V jejich okolí za zajímavé gravitační pole, které působí podobně jako magnet, s tím rozdílem, že na všechno (tedy i na dřevo, sklo a podobně. A abych nezapomněl na jejich jazyk. Další velmi účinná zbraň. Pokud se dostanete do jeho blízkosti, zabodne vám jazyk do mozku a ve vteřině vás zabije (podobně jako hlavní mozek ve filmu Hvězdná pěchota).
THE COMBINE ADVISOR
COMBINE ADVISOR
COMBINE TROOPERS Nahoru...
Hlavní vojenská síla Combine na Zemi. Jde o lidi s dobrými fyzickými i psychickými předpoklady, kteří byli genetickými zásahy upraveni do této podoby. Oproti ostatním lidem jsou výkonnější, rychlejší a mnohem více vydrží. Opět vás budou provázet po velikou část hry. Jsou vyzbrojeni buď klasickým samopalem, pulsním kanónem nebo brokovnicí. Také nesmím zapomenout na granáty a občas u sebe mají i manhacky. Jejich umělá inteligence je špičková. Pracují v týmu, nejprve hodí granát a pak útočí ze zálohy. Navzájem se kryjí a nikdy zbytečně neriskují. Přesto to byli původně lidé, takže je není těžké zabít. Dávka ze samopalu nebo dobře umístěná rána z brokovnice vyřeší vše. Pochopitelně, že je nejlepší mířit na hlavu. Když je zabijete, většinou získáte i lekárničku (kromě munice).
COMBINE TROOPERS
COMBINE TROOPERS
COMBINE SPECIAL TASK FORCE Nahoru...
Původně osobní stráž Breena v Citadele a elitní jednotka Combine. Po Breenově smrti se z nich stávají normální vojáci, kteří však mají vše co potřebují pro tvrdou akci. Vyzbrojeni výhradně pulsními puškami a vybaveni vysoce pevným brnění jsou opravdu tvrdým oříškem. Sehranost je pochopitelně na skvělé úrovni a navíc neváhají použít i alternativní útok své zbraně (energetická koule, kterou to vážně bolí). Bohužel na ně narazíte jen párkrát což je určitě škoda.
COMBINE SPECIAL TASK FORCE
COMBINE SPECIAL TASK FORCE
COMBINE HUNTER Nahoru...
Nový nepřátel ve hře. Poprvé jsme ho mohli vidět ve videozáznamu s dr. Mossmanovou. Jde o menší verzi Stridera, i když je nutno dodat, že mi přijde více organický. Má také tři nohy, stejné jako Strider, oproti němu je však daleko menší (asi proto byl také nazýván jako Mini-Strider) takže se dostane i do chodeb a místností. Také je daleko pohyblivější. Skákání na střechy budov mu nedělá problémy a je neuvěřitelně mrštný a rychlý. Je vyzbrojen kanónem, který střílí šipky. Těmi to dost bolí a navíc, pokud se zabodnou třeba do zdi, po určité době vybuchují. Také mé překvapilo, že není vůbec jednoduché ho zabít. Skolí ho až 4 (slovy čtyři) dvojité rány z brokovnice nebo několik dobře mířených ran z .357 Magnum (kolt). Nejúčinnější zbraň je pochopitelně raketomet (1-2 rakety) nebo alternativní útok z pulsní pušky (ta je naprosto bezchybná). A jaká na něj platí technika? Neustále se pohybovat a uhýbat se.
STALKERS
COMBINE HUNTER
STRIDER Nahoru...
Známe mechanický pavouk na třech nohách. Dokonalost vojenské síly Combine. Jde skutečně o impozantní stvoření. Ano, je částečně organický. Již jste se sním několikrát setkali. V HL2 jste potřeby okolo 6 raket na jeho zničení a v Episode One vás překvapil v nádražní hale, kde jste s ním svedli finální souboj. Nyní jich potkáte spoustu, během bránění základny. Naštěstí máte k dispozici Strider Buster, který jednoduše střelíte pomocí Gravity Gunu na jeho tělo a pak ho rozstřelíte jinou střelnou zbraní. Strider exploduje. Věřte nebo ne, není to až tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Přesto Strideři již nejsou hlavní problém.
STALKERS
STRIDER

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA