NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

VORTIGAUNT (VORT) Nahoru...
Původní obyvatelé a dominantní rasa v systému Xen, kteří po osvobození Freemanem dezertovali na Zemi. Konečně dostávají více prostoru než předchozích dílech a dokonce vám pomůžou zachránit život Alyx. Také je konečně vidíme v akci. A jsou to opravdu machři. Díky svým dobře známým paprskům energie vám mnohokrát pomohou v postupu jeskyněmi. Také uvidíme jak změní barvu kůže do fialové barvy. To jsme mohli pozorovat na vrcholku Citadely, když si přišli pro Alyx a následně i v neprostoru odkud si vás vypůjčili. Co k nim ještě dodat? Nic moc mé už nenapadá. Avšak je patrné, že mají daleko větší schopnosti, než jsme dosud tušili a že se vyznají nejen v biologii Ant-Lionů ale také v té lidské. Tak jako tak si s nimi užijete skvělých bojů.
VORTIGAUNT
VORTIGAUNT (VORT)
HEADCRABS Nahoru...
Nejznámější divoké stvoření, které provází všechny série Half-Life. Jde o divoce žijící organismy ze Xenu, které nevědomky vstoupili do portálů během portálových bouří a teleportovali se na Zemi. Tu postupné zamořovali a okolní lesy jsou jimi doslova poseté. Opět narazíte na všechny tři známe druhy. Klasický Headcrab, který je pomalý, ale dovede dobře skákat a dost ubírá. Další je poněkud rychlejší a jeho skoky jsou ještě delší. Poslední je jedovatý Headcrab, který při kontaktu s vámi vám infikuje jeden a ubere vám všechny healthy. Ty se sice po čase vrátí na svoji původní hodnotu, ale během této doby jste velmi zranitelní. Nejlepší zbraň je pistole, kolt nebo brokovnice. Použít se dá i páčidlo, nebo Gravity Gun a předměty v okolí.
HEADCRAB
HEADCRAB
ZOMBIES Nahoru...
Zombíci jdou opět hojně zastoupeni. Ano, tyhle nemyslící stvoření jsou výsledkem mutace Headcraba a živého člověka (nebo organismu). I v EP2 narazíte na všechny typy zombíků. Od klasických pomalých stvoření, které jsou slepé přes velmi nebezpečné Fast Zombies, ty zase dovedou velmi rychle běhat a dobře skákat (o rychlosti jejich paží ani nemluvě), nebo zombíky jež na svých zádech mají líheň jedovatých Headcrabů, které po vás hází až k novým Zombines. S těmi jste se setkali už v Episode One. Jde o mutaci vojáka Combine a Headcraba. Je to asi nejsilnější zombie a také je velmi rychlá. Proto si na ně dejte veliký pozor. Opět si občas jen tak pro zábavu odjistí granát a pak s ním pobíhají okolo.
ZOMBIE
ZOMBIE
BARNACLE Nahoru...
Masožravá rostlina opět dobře známá od samotných počátků Half-Life. Pravděpodobně pochází ze Xenu a na Zemi přešla během portálových bouří. Jelikož nemá žádného přirozeného nepřítele (krom Freemana a olova v jeho brokovnici), celkem se jí daří a vyskytuje se prakticky všude. Navíc je dost dobře živená, jelikož v okolí pobíhá dostatek fauny s nižší či vyšší inteligencí. V Episode Two se s ním opět budeme hojně setkávat. Taktika je stále stejná: jedna nebo dvě rány z brokovnice nebo použít předměty z okolí k odlákání její pozornosti. Potažmo výbušné sudy. Pokud už by se náhodou stalo, že by vás chytla jazykem a táhla do svých ohromných úst, použijte páčidlo. Jedna rána stačí.
BARNACLE
BARNACLE
ANT-LIONÍ LARVA Nahoru...
Nový živočišný druh. Zřejmě jedno z vývojových stádií Ant-Lionů. Zatím jste se s ním nesetkali. A nebojte, není to nepřátel. Ba naopak. Tyto larvy, kterých je v jeskynním komplexu nespočet klidné leží na zemi, vydávají divné pištění a čekají až se z nich vylíhnout dospělí jedinci. Zabijete je pouhým dotekem přičemž z nich vypadne žlutý extrakt, který vám doplní pár healthů. Doporučuji je zabíjet vždy. Jeden důvod jsem již zmínil (uzdravují vás) a ten druhý je, že vám jejich mrtvá tělíčka ukazují cestu kudy jste už jednou šli, takže se vám nestane, že byste zabloudili.
ZOMBINES
ANT-LIONÍ LARVA
ANT-LION WORKERS Nahoru...
Další nový druh Ant-Liona. Opět se s ním setkáte v jeskyních. Jsou to nejspíš dělníci, kteří budují tunely a nory a starají se o larvy a vajíčka. Oproti larvám jsou však velmi agresivní. A také inteligentní. Jejich hlavní zbraní jsou jedovaté projektily, které po vás plivou. A zásah takovým svinstvem opravdu bolí. Opět vám uberou hodně energie, která se pak velmi pomalu vrací do původní hodnoty. Pokud se dostanete příliš blízko, neváhají použít své ostrá zuby a hlavu. Dovedou také létat, takže se může lehce stát, že se najednou zjeví přímo před vámi. A k té jejich inteligenci. Ta mě vážně překvapila. Čekal jsem něco podobného jako u klasických Ant-Lionů. Pravdou však je fakt, že tyto pracovníci se kryjí za různé výčnělky, utíkají před vámi pokud jsou zranění a dokonce vás dovedou nenápadně obejít a zaútočit zezadu. Pokud jich je více najednou, dovedou útočit i v týmu. Nejúčinnější zbraní je asi brokovnice a pochopitelně kolt. A jako taktiku doporučuji nenechat se trefit jejich jedovatými slinami.
BARNACLE
ANT-LION WORKERS
ANT-LIONS Nahoru...
Známý divoký hmyz ze Xenu. Žijí v podzemních jeskyních a dovedou velmi dobře norovat. Podobně jako v HL2 útočí ve velmi hojném počtu. A možná i ve větším. Jste přeci jen vetřelec na jejich území. Celá lokace je poseta jejich norami, ze kterých se mohou kdykoliv vynořit. Ani nyní nemáte k dispozici jejich feromony, takže vás nebudou poslouchat jako v Half-Life 2. Ba naopak. Bez váhání útočí. Stačí na ně brokovnice nebo kolt. Bohužel obě tyto zbraní mají malý počet nábojů v zásobníku a proto je možná lepší používat samopal. Ještě připomenu jednu důležitou věc. Neumí plavat, proto je velmi jednoduché se stoupnout do vody. Oni se za vámi bez větších zábran vydají a následně se utopí.
ANT-LION
ANT-LIONS
ANT-LION GUARD (GURADIAN) Nahoru...
Také ne neznáme stvoření. Jde o strážce Ant-Lioních vajíček. Setkáte se celkem se dvěma exempláři. Nejprve v jeskyních potkáte jednoho zeleného (to je novinka), kterého však nesmíte zabít, jinak bude extrakt pro Alyx znehodnocen a ta zemře. Později ho potkáte znovu na povrchu. Nebude však sám. Budou dva. Nyní vám nic nebrání abyste je oba zabili. Avšak pozor. Okolí bude poseto hromadou věcí, které po vás budou házet. Naštěstí bude poblíž i buchar, ke kterému se netroufnou. Takže je můžete celkem nerušeně zlikvidovat. Nejúčinnější je opět brokovnice nebo kolt a pochopitelně i spoustu výbušných sudů v okolí dobře vystřelených Gravity Gunem.
ANT-LION GUARD
ANT-LION GUARD (GURADIAN)

[ Lidé | Combine | Monstra | Technika ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA