NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ hl-ZONE News | Archives | Články ]

Na této stránce naleznete novinky ze sekce News, které se na hl-ZONE objevovaly postupně, jak plynul čas. Zde jsou pochopitelně vytríděny pouze ty, které se týkají HL2: Episode Two.

 Episode Two je venku! Středa 10. 10. 2007
Ano, jak napovídá sám nadpis novinky, Valve dodrželo slib a dnes o půlnoci pacifického času uvolnilo Episode Two a Portal. Pro nás to bohužel znamenalo čekat až do dnešní deváté hodiny ranní, ale čekání se vyplatilo. Vskutku. Právě jsem EP2 dohrál. Pojďme se tedy na ni trochu podívat.

Nejdřív chci říct, že zde nebudu uvádět nic, co by vás připravilo o zážitky z hraní, snad jen pár náznaků. Episode Two je skvělá hra! To musím uznat. Rok a půl práce se skutečně vyplatila. I když sešlo z některých původních plánů (které jsme například mohli vidět v upoutávce na konci EP1).

Každopádně má hra spát až na pár míst, kdy bráníte některá místa (za chvíli je to trochu nuda, chodit sem a tam a čekat kde se kdo objeví) nebo když musíte poslouchat (někdy i dojemné) rozhovory hlavních postav (u nich si zase trochu odpočinete a možná i pobavíte). Celá hra mi trvala zhruba šest hodin, epizod je 7 a střídají se opravdu rozmanité lokace (od jeskyní a podzemních dolů) přes opuštěné továrny, kde se to zombíky jen hemží až po lesy (pochopitelně). Nutno dodat, že City 17 uvidíte pouze z veliké dálky (tedy aspoň to co z něho zbylo) a je to ohromující leč nehezký pohled.

Ve hře nás čeká skutečně pouze jedna nová zbraň (ale vrátil se kotouč od pili z HL2), Strider Buster, která se pomocí Gravity Gunu přilepí na Stridera a pak se sestřelí jinou střelnou zbraní. Docela mě překvapilo, že to není žádná sranda se trefit. Nových postav je několik. Hlavní nová postava je dr. Magnussen, který vlastní raketové silo hluboko v lesích. Mezi starými známými potkáme i G-Man (ten všeho opět dokonale využije) a dost prostoru tentokrát dostali i Vortigonauti (ostatně jak bylo vidět na game-play videích). Z nepřátel tu je pochopitelně Combine Hunter (není lehké ho zabít) a také jedovatý brouk, jenž zřejmě patří k Ant-Lionům. Na něho bacha, dost ubírá.

A co říci k příběhu? Sám nevím jelikož nechci nic moc prozradit. Nicméně se probudíte ve vykolejeném vlaku odkud pokračujete společně s Alyx dál. Cesta Vás zavede do jeskyní, kde spolu s Vortigonautem musíte sehnat Ant-Lioní extrakt. Poté se vydáte hledat buginu. Nakonec se probojujete až do sila, kde na Vás čekají staří známí, silo je ovšem napadeno Combine a vy musíte zpět do akce... Tady to utnu, už tak sem řekl až dost. Každopádně to je jen velmi hrubá dějová linie a po cestě se toho stane mnohem, mnohem víc. Ale ještě si neopustím poznámku: konec Vás skutečně vyrazí dech (ano, čekal sem hodně, ale tohle fakt ne...).

Nakonec ještě poznamenám, že nyní pozastavuji tvorbu nového enginu stránek a soustředím se na EP2. Co nejdřív se pokusím dát dohromady sekci věnovanou právě ji (návod, postavy, zbraně a pochopitelné příběh). Snad příští týden bude vše hotovo... Nyní mě omluvte, čeká na mě Portal:)

zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Episode Two - pre-load, konečně Čtvrtek 04. 10. 2007
Tak a je to tady... Jak jsem včera psal o pre-loadu pro Portal a smutnil, že pro druhou epizodu zatím není, tak vše beru zpět. Valve před pár okamžiky spustilo pre-load i pro Episode Two. Takže všichni kdo mají zakoupený Orange Box přes Steam, nechť začnou stahovat. Hra zatím pochopitelně nepůjde spustit, ale stáhne si její velkou část a až bude oficiálně vydána, stáhnete zbytek...

A ještě malá poznámka na závěr. Právě jsem dohrál modifikaci Minerva: Metastasis a musím říci, že je to skutečně obdivuhodné dílo. Celá hra mi sice zabrala okolo tří hodin a to sem se na jednom místě z neznámého důvodu zasekl, ale jinak je to bomba. Hratelnost, vyváženost, hudba, atmosféra a hlavně design úrovní a map je dovedený do stavu dokonalosti... Stejně jako v originálním Half-Life 2. Tato modifikace a především její autor, Adam Foster, si určitě zaslouží uznání a také Vaší pozornost. Snad mi čas dovolí a poštěstí se mi o ní napsat krátkou recenzi.
zdroj: Steam Nahoru...
 EP2 a TF2 Preview Čtvrtek 15. 06. 2007
A taky se nemohu odpustit ještě jednu zprávičku, která prolétla internetem minulý týden. Jde o další z mnoha preview na blížící se hry Team Fortress 2 a hlavně na očekávané pokračování ságy Episode Two.

A co se v preview dočtete? Ti informovaní zde naleznou určitě mnoho známých věcí okolo příběhu, ale i pár novinek. Ale hezky popořadě. Jelikož je EP2 jakýmsi mostem mezi začátkem a koncem trilogie bylo nutné vymyslet vhodný příběh, aby hra neupadla do stereotypu. Takže něco k příběhu.

Po výbuchu Citadely je City 17 zničeno, ale nad ruinami zustává portál, kterým se Combine pokouší informovat domovskou planetu a požádat o posily. Pokud by se jim to povedlo, znamenalo by to opět nastolení diktatury a tentokrát i jasné vyhlazení lidské rasy. Alyx naštěstí před výbuchem Citadely ukradla tajné kódy, které je třeba doručit skrze Bílý Les (ano, tak se jmenuje okolí City 17, v originále pochopitelně White Forrest) do tajné laboratoře Eli Vance a Dr. Magnussona (opět ANO, nová postava).

A to vše skrze různé lokace počínaje známým jeskynním komplexem, kde žijí Ant-Lions přes louky, mýtiny a lesy až opuštěné osady a staré bunkry nebo železniční koridory. A k tomu všemu bychom se měli konečně něco dozvědět o tajemném G-Manovi, vůdci Combine, tzv. Combine Advisorovi a také nějaké novinky o tom, co se dělo v době, když byl Freeman v pomaločasovém skoku.

Všechny novinky, které je z přeview možné vyčíst jsou jistě skvělé, ale obrázky, jenž vyšli společně s preview jsou také velmi kvalitní. Zvlášť ten druhý s G-Manem, že by jeho kancelář??? Uvidíme, snad již brzy, snad do čtvrt roku... Prozatím si můžete celé preview přelouskat z angličtiny.
zdroj: Halflife2.net Nahoru...
 EP2: nové concept arty Sobota 05. 05. 2007
Na Steamu se objevili nové informace o Episode Two. Přesněji řečeno, že se právě pracuje na poslední části hry a tudíž je hra téměř hotová. Při jejím vývoji vznikla řada concept artů, kterých se tvůrci drželi. A Valve si řeklo, proč tyto krásné obrázky nezveřejnit. Posuďte sami. Vybrány byly tři, zřejmě nejlepší a opravdu stojí za to.

Na závěr se ještě ve zprávě píše o nových hrách, které je možno zakoupit přes Steam. Zejména se jedná o hry od společnosti 2K jako například Sid Meier's Railroads, dost retro hra X-Com: Terror from the Deep (ta do 8. května stojí jen $2.45) a konečně Build & Destroy Pack (který zahrnuje hry CivIV, CivIV: Warlords, CivCity: Rome a Shattered Union - to vše za krásných $79.95).
zdroj: Steam Nahoru...
 EP2: Nové obrázky! Pondělí 23. 04. 2007
Po dost dlouhé době se opět hlásím s novinkou ze světa Half-Life. A po dost dlouhé době je to o Episode Two. Přesněji řečeno o dvou zbrusu nových obrázcích, které se objevily na serveru Gamespot. Obrázky vypadají skutečně fantasticky. Co víc k tomu dodat? Asi jen to, že je škoda, že jsou pouze dva! Posuďte sami.

A aby toho nebylo málo, na stejném serveru se objevil i rozhovor o připravované Episode Two s Erikem Johnsonem. Rozhovor je zaměřen na samotný příběh hry a také na její zpracování a použité technologie.

Gamespot: Co nám můžete prozradit o důležitých postavách, jako Alyx, Dog a G-Man? Jak na tom jsou? A potkáme nějaké nové důležité postavy v EP2?

Erik Johnson: Většina známých postav se opět objeví i v EP2, včetně G-Mana. Od doby, co Vortigonauti přebrali nad Freemanem moc se G-Man vrací zpět, aby Gordonovi poskytl několik náhledů do jeho myšlení. V tom budou nové pikantnosti v příběhu.
zdroj: Gamespot.com Nahoru...
 Episode Two - nové info Středa 21. 03. 2007
Světe div se, jsou tu nové informace o bedlivě sledovaném vydání Episode Two, ale nejen o něm. Takže pěkně po pořádku. Tak nejprve to nejdůležitější: podle německého internetového magazínu by se celá kolekce her (EP2, Portal, TF2) měla objevit již v září 2007 a ne až v říjnu!

Další skvělá novinka je, že EP2 bude plně podporována nejnovějšími grafický kartami s DX10 a měla by běhat i na nových Vistách. Ono je to celé s tím DirectX trochu komplikovanější. Hra (nebo hry, chcete-li) by měli být kompatibilní i s DX8 a možná (zatím to není potvrzeno i s DX7).

A co ještě o hře říci? Pokud to ještě nevíte, hrací doba by měla být zhruba dvojnásobná oproti EP1, čili nějakých 8 hodin čistého hraní. Nutno však brát tento údaj s rezervou, ale i tak je to dobrá zpráva. A konečně ještě jedna neoficiální informace o nových postavách ve hře. Kromě již dobře známého Combine Huntera by se na scéně měl objevit i nový, větší Ant-Lion Guard (asi tatínek:-) a také jedovatí Ant-Lioni. Tyto dvě nové postavy však nejsou potvrzeny a nakonec se ve hře objevit nemusí. O zbraních žádné nové info zatím nemáme. A to je prozatím vše.
zdroj: Half-Life2.net Nahoru...
 Episode 2 - delší než obvykle? Pondělí 12. 03. 2007
Asi jsme se smířili s tím, že délka druhé epizody nebude o mnoho delší než v Episode One. Tedy nějakých 4-6 hodin čistého herního času. Proto vás asi potěší zpráva, která se nedávno objevila na internetu. Autorem výroku není nikdo jiný než Doug Lombardi, ředitel marketingu ve Valve.

"Half-Life 2: Episode Two nám nabídne okolo 8 hodin herního času, takže ve hře strávíte zhruba o 3 hodiny více než v Episode One."

A to je zpráva skutečně pozitivní! Pro úplnost dodávám, že se zpráva objevila v rozhovoru s Dougem na CVG. Pokud se chcete dozvědět něco více, přečtěte si celý článek.
zdroj: CGV.com Nahoru...
 Episode Two: bugina Úterý 20. 02. 2007
O víkendu se na internetu objevila opravdová lahůdka v podání nových obrázků buginy, ve které se budeme prohánět po lesích v připravované a opět odložené Episode Two. Podle obrázků můžeme soudit, že se nemusí jednat o finální podobu vozidla, ale i sama předloha vypadá velmi zajímavě. Hoši z lesů v okolí City 17 (kteří podle jiných informací mají tuto buginu sestavit) si dali opravdu záležet.

A ještě něco málo k oficiální zprávě. Právě teď probíhá ve Valve testování části hry, kde se právě s tímto vozidlem setkáte. A podle testerů hry, je tato část hnací silou celé epizody a hře skutečně dodává tu správnou atmosféru. No uvidíme, jen aby to skutečně vyšlo na podzim...
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 Episode Two už na podzim!!! Čtvrtek 08. 02. 2007
Po včerejší ne moc příznivé zprávě o posunutí data vydání Episode Two až na Vánoce 2007 je tu hned další změna termínu. A o mnoho příznivější. Hra by měla vyjít už na podzim tohoto roku. Přesněji se začátkem roku školního. Doug Lombardi, marketingový ředitel Valve, se vyjádřil takto:

"Mohl by to být podzim 2007 - nyní se zaměřujeme na začátek školní roku."

Což také sice není moc povzbudivé, když vezmeme v úvahu, že hra měla vyjít na Vánoce 2006 (první oficiální datum), pak bylo vydaní odsunuto až na léto 2007. Na druhou stranu je to přeci jen trochu příjemnější termín, než zima 2007. Ale je také třeba si uvědomit, že Valve současně vyvíjí tři hry (na Portal a TF2 bychom neměli zapomínat) a také pracuje na Episode Three a asi to rychleji nejde. Nezbývá než doufat, že se termín vydání už moc měnit nebude. A že to bude pecka!
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 Episode Two opět odložena!!! Středa 07. 02. 2007
Už ani nevím, kdy jsem naposledy o Episode Two, ale bylo to hodně dlouho. A myslím, že důvodem příspěvku bylo odložení jejího vydání. A dnes, po několika měsících, musím opět napsat velmi nemilou zprávu.

Podle serveru CVG.com bychom se vydání druhého pokračování Half-Life 2 měli dočkat až na Vánoce 2007. Což je dalších šest měsíců navíc od posledně uvedeného data.

Očekávali jsme vydání v létě, ale jak to tak vypadá, dočkáme se nejspíš až v zimě 2007.

Zprávy o novém datu vydání Episode Two hovoří opět o posunutí termínu po zveřejnění tiskové zprávy, ze které jsme se dozvěděli detaily ohledně připravovaných krabicových verzí hry. Ty by měly být dvě: Orange Box pro PC, PS3 a Xbox a Black Box pouze pro PC.

Celou zprávu si můžete přečíst. Ve zprávě je také zmínka o tom, že se jedná především o krabicové verze hry, takže je ještě malá naděje, že prostřednictvím Steamu si hru budeme moci stáhnout o něco dříve. Ale známe Valve...
zdroj: CVG.com Nahoru...
 Cena EP2 stanovena! Středa 17. 01. 2007
Po nekonečném čekání na nějakou další novinku o Episode Two se na IGN.com konečně objevila informace o způsobu vydání a cenách balíků obsahujících EP2.

Hra bude vydána ve dvou balících. První balení ponese název Black Box a bude dostupné pouze pro platformu PC. Kromě Episode Two bude samozřejmě obsahovat i Portal a Team Fortress 2. Cena tohoto balíku je stanovena $39.99, což je zhruba 900 Kč a to není zase tak málo. Ale je třeba si uvědomit že se jedná o tři zbrusu nové hry.

Druhá krabice ponese označení Orange Box a bude dostupná jak pro PC, tak pro X360 a PS3. Balení bude obsahovat kromě EP2, Portal a TF2 i Half-Life 2 a také Episode One. Cena bude pochopitelně ještě vyšší, rovných $59.99, což je zhruba 1200 Kč a to je skutečně cena více než lákavá.

Je také důležité dodat, že kromě těchto krabicových verzí, které jsou určený do kamenných obchodů, budou hry k dostání i přes Steam a to buď samostatně nebo v rámci zatím blíže nespecifikovaných edic. Kdy hra vlastně vyjde jsme se bohužel nedozvěděli, takže snad stále platí zatím poslední uvedené datum: léto 2007.
zdroj: IGN.com Nahoru...
 Episode Two posunuta!!! Pátek 10. 11. 2006
Tak a je to tady! Nejčernější noční můry všech, kteří se druhé epizody nemůžou dočkat se naplnily! Server Eurogamer zveřejnil článek podle něhož samotný Doug Lombardi z Valve prozradil, že se vydání Episode Two odkládá. A teď se podržte. Vydání se odkládá na léto 2007! Takže dohady o tom, že Valve nebude stíhat se skutečně naplnily. Další smutnou zprávou je také posunutí vydání her Team Fortress 2 a Portal, které mají (a podle všeho i vyjdou) vyjít společně s EP2.

Nezbývá než se zamyslet nad tím, jestli volba epizodického vývoje her skutečně přináší to pravé ořechové, jelikož úspěch úzce souvisí s včasným vydáním dalšího pokračování, což se Valve zjevně nedaří. No, uvidíme zda se můžeme těšit i na další odklady nebo se jedná konečný termín. Nicméně si budeme muset počkat déle než je nám milé.
zdroj: Eurogamer Nahoru...
 První info o Episode Two Středa 21. 06. 2006
Episode One vyšla před třemi týdny a většina z nás ji už dohrála a po závěrečném videu se daleko více těšíme na pokračování této epizodické trilogie. Velmi mě proto potěšili informace, které jsem našel na Score.cz, kde se o Episode Two dozvídáme několik zásadních novinek.

 • Ze City 17 se přesuneme do lesů v jeho okolí
 • Podle všeho by měla být Alyx stále naživu, nebo vzkříšená Vortigaunty
 • Z nových lokalit, které navštívíte bych zmínil raketové silo, kde se opět shledáme s Eli Vancem a Dr. Issacem Kleinerem
 • Nové podrobnosti okolo tajemného G-Mana
 • Gravity Gun bude mít novou, zatím blíže nespecifikovanou funkci
 • Objeví se zbrusu nová zbraň Strider Buster
 • Budeme jezdit v novém vozidle
 • Rozdáme si to proti Mini Striderovi, který je k zahlédnutí v EP1 ve video rozhovoru s Dr. Mossmanovou
 • V bitvách by se mělo pochybovat mnoho postav (spojenci a nepřátelé) a hlavně se do přestřelek zapojí i Vortigaunti
 • Můžeme se těšit na nové, neokoukané, logické hádanky založené na fyzice
 • Spolu s Episode Two by měla vyjít i nová multiplayerová hra (zřejmě Team Fortress 2)
 • A to vše na Vánoce 2006!

Většinu informací již víme z teaseru na konci Episode One, ale mnohé jsou naprosté novinky. Dění okolo druhého datadisku budu pochopitelně sledovat a co nejrychleji vás informovat. Nezbývá než si přát, aby vše dopadlo jak má a aby tu už byly Vánoce!

Na závěr ještě dodám, že se o Episode Two dozvíme i něco málo z nového čísla magazínu PC Gameru.
zdroj: Score.cz Nahoru...
 Teaser na EP2 a Half-Life 3? Čtvrtek 08. 06. 2006
Je to již týden od vydání prvního z datadisků pro Half-Life 2 a mnozí ji už mají koupenou. Ti co ji dohráli vědí, že Episode One končí krátkým videem a malým přiblížení na Episode Two. Takže pokud hru nemáte a nebo jste ji nedohráli je pro vás tento minutový teaser jako dělaný. Je to právě on, který zhlédnete po dokončení první epizody. Jen dodávám, že teaser má 50MB.

Další zpráva, která se objevila na internetu, je rozhovor na Eurogameru se spoluzakladatelem Valve Gabem Newellem. Z mnoha otázek bych vybral tu, která se týkala změny názvu z původního Aftermath na Episode One. Gabe se na tuto otázku vyjádřil zhruba takto:

"Název Aftermath byl v podstatě dočasným označením hry. Už při začátcích tvorby mi bylo jasné, že to bude trilogie, a proto změna názvu na Episode One bude lepší hlavně pro hráče. Nicméně jsme celou trilogii mohli pojmenovat Half-Life 3: Episode One - Three, ale nakonec jsme zvolili název Half-Life 2."

A co z toho vyplívá? Asi nic podstatného, jen to, že je dost možné, že trilogie může být klidně označována jako Half-Life 3, přesto doufám, že se po dalších dvou epizodách objeví plnohodnotná hra s úplně novým enginem a možnostmi. Pokud byste si chtěli přečíst celý rozhovor, nalezete ho ,kde jinde než na Eurogameru.
zdroj: Eurogamer Nahoru...

[ hl-ZONE News | Archives | Články ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA