NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lehké zbraně | Těžké zbraně ]

STRIDER BUSTER (AKA MAGNUSSON DEVICE) Nahoru...
Hned na úvod uvedu jedinou novou zbraň ve hře a to i přesto, že nepatří mezi lehké zbraně. Ona vlastně nepatří mezi žádné zbraně. Není to nic, co byste mohli přenášet sebou a pomocí kláves si ji vybrat jako třeba páčidlo. Přesto jde o unikát svého druhu tak je dobré si ho představit. Tato zbraň, nebo lépe přísavná bomba, byla navržena a vyvinuta dr. Magnussonem. Funguje na jednoduchém principu. Přichytí se (například pomocí Gravity Gunu) na těle Stridera, čím vyřadí jeho obrané pole. Pak už jen stačí se do této bomby trefit jinou střelnou zbraní (třeba pistolí). Bomba vybouchne a tím roztrhá Stridera na několik částí. Věcička je to vskutku účinná a geniální, ale má i svá ALE. Tak za prvé, nemůžete je nosit u sebe. Po lese naleznete jakési malé portály, kterými jsou jednotlivé bomby posílány k vám z velitelství. Občas tedy budete muset urazit dlouhou vzdálenost, abyste se bomby zmocnili. Druhé a asi ještě větší ale, je fakt, že tyhle bomby jsou neuvěřitelně choulostivé na okolní zásahy. Stačí jeden zásah od Huntera a bomba vybouchne předčasně. To samé následuje, pokud se nepřichytí na tělo Stridera a spadne na zem. Opětovné sebraní není možné. Trochu zklamání.
PÁČIDLO (CROWBAR)
STRIDER BUSTER (AKA MAGNUSSON DEVICE)
PÁČIDLO (CROWBAR) Nahoru...
Světe div se. I ve druhé epizodě dostanete do ruky páčidlo. To poslední od Barneyeho jste opět ztratili, ale naštěstí je jedno nedaleko zaseklé mezi ozubenými koly jednoho výtahu. Stačí ho jen vytáhnout. Sice se při tom výtah zřítí, ale vy budete mít opět páčidlo. Bez toho to prostě nejde. A to i přesto, že jsem ho použil jen párkrát na krabice. A spíše mě vždy štvalo přepínání zbraní (místo touženého Gravity Gunu jsem skončil s páčidlem). Co se dá dělat. Je to prostě klasika, která k Half-Life neodmyslitelně patří. A jak to tak vypadá, patřit bude.
PÁČIDLO (CROWBAR)
PRIMARY ATACK: normální máchání páčidlem okolo sebe
SECONDARY ATACK: none
Náboje/zásobníky: jedná se o páčidlo, takže žádné náboje nepotřebujete
GRAVITY GUN Nahoru...
A je tu oblíbená zbraň, která od roku 2004 změnila dějiny akčních her. Jde o energetický manipulátor předmětů v nulové gravitaci a myslím, že k němu není co dodat. Prostě chytnete a střelíte. Jak jednoduché, jak účinné. V Episode Two budete mít k dispozici pouze jeho základní verzi. Tedy tu oranžovou. Modrá je nenávratně pryč a vojáky opět zvedat nebudete. Co se však vrací jsou kotouče od pili. Pamatujete na Ravenholm a tu spoustu legrace, co jsme si s nimi užili vrhajíc je proti skupinám nic netušících zombíků? Ano? Budete si to moci zopakovat.
GRAVITY GUN
PRIMARY ATACK: odchození předmětu
SECONDARY ATACK: přitáhnutí předmětu
Náboje/zásobníky: tato zbraň vytváří "pouze" gravitační pole, takže žádné náboje nemáte
9MM PISTOL (GLOCK) Nahoru...
Další klasika, která nemůže chybět v žádné střílečce. Jedná se o základní střelnou zbraň, takže ji budete používat pouze proti Headcrabům a zombíkům. V Episode Two seberete na začátku hry, ale pro mě ztratila jakýkoliv smysl. Ve hře sem ji prakticky nepoužil. Když došli náboje stejně byla proti Hunterem k ničemu. Její alternativní útok známý z původního HL se také neobjevil. Opět tedy škoda mluvit a opět mě štvalo přepínání zbraní. Tušíte správně, místo koltu glock.
9MM PISTOL
PRIMARY ATACK: normální střelba
SECONDARY ATACK: none
Náboje/zásobníky: 15/150
.357 MAGNUM Nahoru...
Opět dobře známá zbraň z předchozích dílů. Je silná, je přesná a kupodivu si ji v Episode Two i užijete. Seberete ji někde v jeskyních. S touto zbraní není problém sejmout téměř cokoliv na jeden náboj. Je výborná pro Workerům v jeskyních nebo proti Hunterem, kteří číhají na povrchu. Dokonce bude k dispozici i dost nábojů, takže se z ní skutečně stane vyhledávaná položka ve vašem arsenálu.
.357 MAGNUM
PRIMARY ATACK: normální střelba
SECONDARY ATACK: none
Náboje/zásobníky: 6/18
SUBMACHINE GUN (SMG) Nahoru...
Opět známa věcička z Half-Life 2. Klasický samopal, který seberete v silu při útoku Ant-Lionů. Jeho rysy zůstávají opět zachovány. Takže jde opět o velmi nepřesnou zbraň, nicméně svůj účel splní. Opět má zabudovaný granátomet, takže své nepřátele (vojáky) často překvapíte vrženým granátem. Brzy však bude zastíněna silnější pulsní puškou. Nicméně je skvělá i proti mimozemšťanům a to především proti Ant-Lionům.
SUBMACHINE GUN (SMG)
PRIMARY ATACK: střelba
SECONDARY ATACK: vrhá granát
Náboje/zásobníky: 45/225, 3 granáty

[ Lehké zbraně | Těžké zbraně ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA