NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

Vědci (Scientist) Nahoru...
Vědci (Scientist)
Jediný civilisti v bílých pláštích, kteří vás budou provázet po celém komplexu BLACK MESA. Prakticky to jsou chudáci (zaměstnanci) beze zbraně, a proto se mnohokrát stanete svědky jejich zabití (ať už je rozstřílejí vojáci nebo roztrhají mimozemšťani). Zabíjet je nedoporučuji, protože vám mohou pomoci otevřením dveří, a tím zpřístupnit cestu dál, či odlákáním jiných nepřátel. Ale také vám poradí, jak se dostali dál. A hlavně vám po stisknutí USE mohou doplnit injekční stříkačkou tolik potřebnou energii. A tak si jich radši moc nevšímejte (pokud to není opravdu nutné) a berte je takový jací jsou. Poděšení posledními událostmi, schovávající se před vším živým atd. Nejednou vás také pobaví dojemným pádem výtahovou šachtou, či havárie výtahu plného vědců.
Vědci (Scientist)
Security Guards Nahoru...
Security Guards
Ochranka. Machři v modrých uniformách s helmou a neprůstřelnou vestou. Jsou vašimi pomocníky tělem i duší. Můžete je požádat, aby šli s vámi (standardně "use", čímž nastavujete "follow up" mód => aktivovaný člověk pak jde za vámi) a pomohli vám s likvidací mimozemšťanů, ale také vojáků. Nejednou jsem byl překvapen, když Securiťák vlítnul do haly plné mariňáků a přesnými střelami do hlavy všechny pozabíjel (přičemž nezapomněl na mě mluvit a smát se). Také vám můžou, stejně jako vědci otevřít dveře, či poradit jak postupovat dál. Nepodceňujte je. Přestože jsou vybavení "pouze" 9mm pistolemi, dokážou vás zabít dřív, než se vzpamatujete. Učiní tak pouze v případě, že po nich začnete střílet jako první. A když se vám někdy stane, že už od nich pomoc potřebovat nebudete, tak je jednoduše (ale rychle) zabijte. No 17 nábojů do "devítky" není k zahození. Později se setkáte i s jinými, kteří mají na místo 9mm pistole kolt. Ale většina jich bude mrtvá.
Security Guards
G-Man Nahoru...
G-Man
Je nejtemnější postavou celé hry a přiznám se po pravdě. Nevím, kdo je ten muž, jak se jmenuje, ani co chce. Ale vím jedno. Stojí za tím vším. To od něho pochází onen úlomek meteoritu neznámého složení, který zasunete do stroje a ten svým výbuchem vás uvrhne do víru událostí, kterým později musíte čelit. Občas ho zahlédnete, jak kolem vás projde a ani se na vás nepodívá nebo jak si upravuje svoji kravatu. V těchto momentech se ho zabít nepokoušejte, protože to ani nejde, ale hlavně budete mít plno práce s jiným svinstvem. Má to svoje vysvětlení (to že ho nemůžete zabít), protože až úplně v samém závěru hry vám vše vysvětlí (což by asi nešlo, kdyby byl mrtvý). Vlastně ani nevím, jestli vaším přítelem je. Opravdu váhám. Někdy vám pomůže, jindy vám zase škodí. Ale nikdy vám přímo neublíží (takže asi vaším přítelem skutečně bude). Něco my neustále vrtá hlavou. Proč po něm k sakru nestřílejí i ostatní vojáci? No, na vysvětlení si budeme muset pár let počkat. Druhý díl Half-Life sice něco málo prozradil, a tak nezbývá, než počkat na trojku, kde se snad dozvíme úplnou pravdu…
G-Man
Human Grunt Nahoru...
Human Grunt
Speciální jednotky CIA, vyslané vládou, aby tu (rozuměj v komplexu) uklidily. Jsou to profíci, kteří se s ničím a s nikým neserou (včetně vás). Pracují v týmu a nářek prosících vědců je nezajímá. Stanou se prvními rovnocennými a inteligentními soupeři. Nic neriskují a raději vždy hodí napřed granát až vybouchne, pak omrknou situaci a bleskově zaútočí. Jejich nevýhodou, kterou můžete využít jsou jejich krátkovlnné vysílačky, pomocí nichž se dorozumívají. Ve své slyšíte, jak se na vás připravují a kdy zaútočí. Jejich základní vojenskou výzbroj tvoří samopaly MP5 s granátometem (také ji od nich získáte) a samotné granáty. Ve hře se však setkáte s více "typy". Někteří nosí plynové masky, jiní se schovávají za raketomety, v bunkrech, či mají brokovnice.
Human Grunt
Human Assassin (Ninja Jednotky) Nahoru...
Human Assassin (Ninja Jednotky)
Největší sráčové. Prakticky nejsou vidět díky svým černým oblekům a téměř nejsou ani slyšet. Jako jediní nepoužívají vysílačky a kromě granátů mají pistole s tlumiči (takže jsou velice špatně slyšet i při střílení). Velice rychle se pohybují, dělají salta a přemety a o vás vědí daleko dřív než vy o nich. Neskryjete se před nimi ani v žádném temném koutku, protože mají také noční vidění. Jejich likvidace bude obtížná, ale ne nemožná. Platí na ně jednoduchá taktika. Až se dozvíte, že jsou kolem vás, tak vykoukněte a až po vás začnou střílet, tak se rychle schovejte za roh. Za chviličku jeden člen přiběhne, vykutálí se z po za rohu a začne do vás pálit. V této chvíli ho sejměte. Nejúčinnější zbraní je asi smršť kulek z MP5, či dobře mířený granát ze stejné zbraně. Menším zklamáním je, že se s nimi setkáte pouze dvakrát a to celkem se sedmi členy. A pokaždé je u nich spousta energie a brnění.
Human Assassin (Ninja Jednotky)

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA