NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

Headcrab Nahoru...
Headcrab
První potvora, se kterou se setkáte. Vyskytuje se převážně v hejnech ve větracích šachtách, jejichž temné kouty přímo vybízejí k tomu, aby se zde nějaký ten Headcrab objevil. Na první pohled vypadá jako krab. Ale narozdíl od kraba je daleko větší a nemá žádná klepeta. Někde jsem dokonce četl, že vypadá jako mražené kuře. Má dva páry končetin zakončené drápy. Na spodní části těla má divnou kulatou čelist. Jeho cílem je, že se snaží dostat co nejblíže k člověku (tedy i k vám), přisát se mu na hlavu a ovládnout jeho nervovou soustavu. Následně se pak z člověka vyvine Mutant (ale o tom později). Jako první potvora není tak nebezpečný, ale jak jich je u sebe víc, může to znamenat jistou smrt. Také vás několikrát pořadně vystraší, když na vás vyskočí z větrací šachty. Nejúčinnější metoda jejich likvidace je na ně zahájit palbu, dokud jsou ještě v bezpečné vzdálenosti. Používejte nejspíš devítku nebo MP5. Pokud by se náhodou stalo (a sem si jist, že se stane), že by se nějaký Headcrab dostane do vaší blízkosti, tak rychle použijte páčidlo (většinou vám stejně něco uberou).
Headcrab
Zombie (mutant) Nahoru...
Zombie (mutant)
Jak jsem již říkal, takhle to dopadne když se nějakému Headcrabovi podaří přepadnou vědce. Toto stvoření je opravdu hnusné. Čelo vypadá skutečně jako hlava Headcraba, ale je vrostlé do těla. Všimněte si lidské lebky na týlu. Není tak nebezpečný. Jedinou jeho zbraní jsou dlouhé, silné ruce, kterými do vás začne ihned mlátit. Je slepý a špatně slyší. O vás se dozví pouze, když vás uslyší, jak při chůzi dupete. Jak mile se o vás dozví, začne vás mlátit a bude se vám snažit vyrvat střeva (prase jedno), což není dvakrát příjemné. Taktiku, kterou můžete využít je, že při jeho útoku mu neustále uhýbejte. Protože vás nevidí, bude mlátit na prázdno. Zabijete ho lehce. Nejspíš používejte devítku (asi čtyři rány), brokádu, ta je praktičtější a nebo páčidlo. Zvolíte-li páčidlo, tak buďte velice opatrní, nebo byste mohli přijít k úrazu.
Zombie (mutant)
Houndeye Nahoru...
Houndeye
Nevím k čemu to mám přirovnat. Jestli k praseti nebo k psovi nebo k něčemu jinému. Ale nejspíš to asi bude nějaká zmutovaná forma mimozemského psa, který má pouze tři nohy. Ve hře je slušně zastoupen a vyskytuje se převážně ve smečkách. Není tak zlý a vlastně si vás ani moc nevšímá, dokud se nedostanete do jeho teritoria (samozřejmě, že se dostanete). Pak začne kolem vás běhat a uvnitř těla vytvářet silný zvukový výboj na nízkých frekvencích, který dokáže roztrhat všechny vnitřnosti v těle. Tyto výboje mají modrou barvu a vypadají jako tlakové vlny. Pokud by se stalo, že budete stát uvnitř těchto vln, tak přijdete o hodně energie.Takže se pro jistotu k němu nepřibližujte a raději ho odstřelte brokovnicí. Později pak můžete použít kolt, ale je to plejtvání náboji.
Houndeye
Alien Slave Nahoru...
Alien Slave
Jedná se o první opravdu nebezpečné monstrum, se kterým se budete setkávat až do samotného závěru hry. Chodí po dvou mohutných nohách a má tři ruce a jedno červené oko. Ve svém těle dokáže vytvořit silný elektrický výboj, který po následně vás "hází". Jeho nevýhodou je fakt, že musí nejprve zamířit a pak až může vystřelit. Proto se mu nejprve ukažte a pak máte chvíli na to, abyste se schovali za roh. Kolem vás proletí svazek elektřiny a vy se můžete nerušeně ukázat podruhé a sejmout ho. Nebo můžete počkat až se na vás přijde podívat. Po chvíli se mu zásoby vybijí úplně a trvá velice dlouho (řádově asi tak čtvrt minuty) než se znovu nabije. Tento jev poznáte tak, že před vámi začne utíkat a snaží se vám schovat (většinou za roh). Pokud by se náhodou stalo, že byste se dostali do jeho bezprostřední blízkosti, začne do vás píchat a mlátit ostrýma rukama (vypadají jako vidle).
Alien Slave
Bull Squid Nahoru...
Bull Squid
Další velice nepříjemné monstrum. Vypadá to jako nějaký obojživelník. Často se s ním setkáte ve vodě nebo v kanalizaci, ale také miluje místa s chemickým a radioaktivním odpadem. Stavba těla je velice prapodivná. Tělo má položené horizontálně (třeba jako pes), ale chodí pouze po dvou mohutných, krátkých končetinách, které jsou zakončené kopýtky. Také je velice tlustý. Další podivnost je jeho hlava. To ani hlava bejt nemůže. Má malé oči, a ještě menší uši. Čelisti jsou něco jako chapadla, zevnitř poseté drobnými zoubky. Na dálku po vás plive kyselinu a na blízko vás odkopává (nebo spíš odhazuje) pryč od svého těla. Nejúčinnější zbraní je určitě kolt, popřípadě kuš. Samozřejmě, že si uplatnění najdou i další zbraně. Jakmile ho uvidíte začněte bez přestání pálit, dokud nepadne. Pokud uvidíte letící zelenou skvrnu, tak rychle uhněte nebo vás pěkně spálí.
Bull Squid
Barnacle Nahoru...
Barnacle
Jedno z monster, které se nepohybuje. Je vlastně přirostlé na stropě a k zemi má spuštěný dlouhý jazyk a vyčkává, až někdo neopatrný (vědec nebo možná vy) půjde pod ní a zavadí o jazyk. Její objeď čeká nepříjemný výlet ke stropu a rozkousání velice ostrými zuby. Proto se mějte na pozoru. Vidět je pouze její černý jazyk visící někde ze stropu. Až ho uvidíte, podívejte se nahoru a až se vám ukáže kus červeného masa (její tělo), tak jí rozstřílejte, nebo se ho pokuste velice opatrně obejít (jazykem máchá do stran). Kdyby se náhodou stalo, že vás chytí, nezbývá vám nic jiného, než namířit nahoru a rozstřílet ji. Bohužel pak spadnete z veliké výšky a uberete si energii. Ještě vás musím upozornit na to, že až ji zabijete, začnou z ní padat kusy masa po předchozích obětech. Přístupné pro děti od 15 let:-).
Barnacle
Tentacle Nahoru...
Tentacle
První obrovské monstrum. Setkáte se s ním třikrát. Na první pohled vypadá jako tříhlavý drak, ale ve skutečnosti jde o masožravou rostlinu objevenou vědcem Tentaclem, který se stal její první obětí. O rostlinu proto, že své oběti nežere hned, ale odnáší si je ke svým kořenům, kde ji nejprve nechá shnít a až potom je vstřebá svoji kůží. Neplatí na ni žádné zbraně, pouze granáty si od ní udržíte odstup, jinak může být jedno klovnutí smrtelné. Protože nemá uši, tak vás při plížení nebo pomalé chůzi neuslyší. Při prvním setkání v BLAST PITU ji musíte zabít (NÁVOD). Po druhé, v SURFACE TENSION k ní ani nemusíte. Naleznete u ní nějakou tu munici a energii. Do třetice a konečně naposledy se s ní setkáte v INTERLOPERU, kde kolem ní už stačí proběhnout do bezpečí.
Tentacle
Gargantua Nahoru...
Gargantua
Pravděpodobně největší chodící monstrum hry. Je to opancéřovaný obr, který se pohybuje, stejně jako Alien Slave, po dvou. Jeho hlava vypadá jako hlava koně, na níž je jedno zářivě červené oko. Má mohutné přední končetiny a o něco hubenější nohy. Tělo má zapadlé a nevýrazné. Dejte si na něj veliký pozor, protože na vás (ale i na cokoli jiného) začne útočit hned, jak vás (ho) zpozoruje. Na rukou má jakési kleště, ve který má ukryté plamenomety. Navíc může při dupnutí vyvolat jakési elektromagnetické pole, které po vás vysílá a má podobné účinky jako plamenomet. Z blízka je na vás krátký. To ale neznamená, že vás nezabije. Začne do vás mlátit a dupat. Můžete ho zabít vystřelením granátu z MP5 z veliké blízkosti do jeho hlavy. Zkoušel jsem to, ale přišel jsem o celých 100% brnění a asi 50% energie. Takže vám to raději nedoporučuji a ve hře to ani nebudete potřebovat. Setkáte se s ním také třikrát (respektně čtyřikrát). A to v POWER UP, kde ho musíte nalákat do elektrických výbojů (NÁVOD), potom v SURFACE TENSION, kde na něj vyšlete satelitem řízené rakety a v INTERLOPERU, kde ho vylákáte z jeskyně a vběhnete do ní. Nakonec ho můžete potkat u finálního bose v poslední bonusové hale (jeskyně, do kterých vás Nihilanth posílá teleporty).
Gargantua
Ichtyosaur Nahoru...
Ichtyosaur
Podvodní příšera. Jde vlastně o zmutovaného žraloka. Je poměrně veliký a má několik dlouhých a velice ostrých zubů. Je to ryba, takže žije pouze pod vodou. Jakmile k němu skočíte začne na vás najíždět a bude se vám snažit uhryznout kus masa. Není to moc příjemné, ale ve skutečnosti nejsou zas až tak tito žraloci nebezpeční. Bohužel vám pod vodou nebudou žádné (kromě 9mm pistole) zbraně fungovat, proto musíte použít podvodní kuš nebo mu utéct. Až tedy bude v jeho blízkosti začněte na něj pálit. Mělo by stačit pět nábojů.
Ichtyosaur
Alien Grunt Nahoru...
Alien Grunt
Když jsem toto stvoření poprvé uviděl za sklem, řekl jsem si kam ho zas budeme muset nalákat, abychom ho zabili. Náhle prorazil sklo a já do něj začal pálit koltem. Po dvou nábojích mi zamával prostřední rukou a svalil se na zem. Ve hře se tento Xenský voják vyskytuje až od druhé půle, zato velmi často. Je asi jedním z nejnebezpečnějších mimozemšťanů a také je velice chytrý. Má malou hlavu a velice divné čelisti. Tělo je pokryto lehkým pancířem. Místo vysílaček (které používají normální vojáci) se dorozumívají telepatií, což je pro vás velice nebezpečné, protože vám mohou číst myšlenky (vám doma asi ne, ale vědí kde se právě nacházíte). Na pravé ruce má jedinou svoji zbraň. Je to vlastně úl s nějakým druhem mimozemské včely, který může přežívat pouze v tomto úle, a tak žije s Alien Gruntem v symbióze. V symbióze proto, že Alien Grunt jí poskytuje domov a ona ho za to chrání. Ve skutečnosti tuto zbraň budete mít i vy. Dejte si na ni veliký pozor, protože se včely odráží i za roh a tak jako tak si vás najdou (třeba i skrz zavřené dveře). Likvidace je také poněkud náročnější. Snažte se ho zabít dřív, než on začne pálit po vás. Jinak mu uhýbejte (stejně vám ubere) a palte do něj. Nejlepší zbraní je asi kuš, ale hlavně kolt (u obojího dvě rány).
Alien Grunt
Snark (Squeak) Nahoru...
Snark (Squeak)
Jsou to velice malá a jednoduchá stvoření, zato jsou velice nebezpečná. Přežívají v jakých si koulích, kterých když se dotknete, tak z ní vylezou. Jsou rychlý a vždy velice hladový. Když vás nestihnou sežrat tak vybouchnou. Těžko říct jaká je proti nim nejlepší taktika. Asi je radši moc nenasírejte a nevšímejte si jich. To samozřejmě nebude tak jednoduché. Takže rychle o nich utečte a z veliké dálky je buď brokovnicí nebo devítkou odstřelte.
Snark (Squeak)
Alien Controller Nahoru...
Alien Controller
Jediné z létajících monster, vyskytujících se naštěstí až v samém závěru hry. K poměrně malému tělu s červenými trenýrkami mají nepoměrně velkou hlavu s vysokým čelem a velkýma ušima. Nevím jak to dělají, ale jsou schopni létat, když nemají křídla. Jejich jediná zbraň jsou žluté koule, nějaký zvláštní druh plazmy, které na vás posílají. Na zabití zas tak těžké nejsou, pokud jich není mnoho najednou. Pak už jde opravdu do tuhýho. Proto se schovávejte z roh odkud je odstřelte. Používejte buď MP5, ale rychle si z ní vyplejtváte náboje nebo kuš, která je perfektní (dva šípy), ale trvá dlouho než šíp doletí k cíli a cíl (Alien Controller) už může být pryč. Proto je nejúčinnější kolt (stačí také jen dva náboje).
Alien Controller
Big Momma Nahoru...
Big Momma
Tento přerostlý pavouk je velkou mámou všech Headcrabů. Má mohutné klepýtkovité končetiny a velké kladélko uprostřed. Setkáte se s ním v jednom celém levelu (Gonchair' Lair), kde ji musíte zabít. Bude to obtížné, protože po vás bude neustále plivat bílou kyselinu a neustále rodit malé Babyheadcraby, se kterými si taky užijete. Pokud se k ní dostanete příliš blízko, ukáže vám jaké to je, když se dostanete do lisu. Palte do ní granáty z MP5 nebo raketometem. Snažte se ji trefit do kladélka. Až toho bude mít dost, sebere se a začne vám utíkat. Skolíte ji až na potřetí.
Big Momma
Nihilanth Nahoru...
Nihilanth
Je ze všech největší (těžko říct, kolik měří) a podobně jako Alien Controller létá. Vypadá jako přerostlé mimino. Místo plín má jakési tyče. Nohy nemá, dále má velice dlouhé ruce a obří hlavu s vysokým čelem. Také má ohromné kozy. Kolem hlavy mu obíhají žluté koule. Je to jeho energie, kterou získává ze tří zlatých ostnů připevněných na zdech arény. Uvnitř hlavy má další bodák, který představuje pravděpodobně jeho mozek. Jeho zbraní jsou zvláštní elektrické výboje. Jsou to takové modré koule, které po vás hází. Dejte si na ně veliký pozor, protože hrozně moc ubírají. Další jeho zbraní jsou teleporty, které na vás vysílá a postupně vás přemisťuje do třech různých lokací (ve kterých on není), ze kterých se pak musíte vracet do dalšího teleportu a jím následně zpět k němu. Je to výhodné, zvláště když nemáte dostatek energie a hlavně munice, protože se zde vyskytuje v hojném počtu. Pokud do teleportu nenastoupíte, vyleze z něho většinou Alien Slave nebo Alien Controller. Na něj samotného platí asi všechny zbraně. Některé méně, jiné více. Já osobně používám secondary atack Energy Gunu. Na zlikvidování zlatých ostnů lze použít cokoliv. A konečně na jeho samotného vám postačí pár dobře mířených granátů z MP5 na osten, co má v hlavě.
Nihilanth

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA