NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

[ Ostatní | Předměty a věci | Nezařazení ]

Cockroach (Šváb) Nahoru...
Cockroach (Šváb)
Těžko soudit, zda jde o obyčejného švába nebo jeho mimozemského kolegu. Někde jsem četl, že je z planety Xen. Ale ono to není ani tak podstatné, i když je ve hře hojně zastoupen. Běhá si jen tak volně po zemi. Není nijak nebezpečný a ani ho nemusíte zabít. Pravděpodobně se jedná pouze o jakýsi doplněk do opuštěných chodeb Black Mesa. Zabijete ho pochopitelně jakoukoliv zbraní, ale i pouhým rozšlápnutím.
Cockroach (Šváb)
Leech (Pijavice) Nahoru...
Leech (Pijavice)
Tyto pijavice také pravděpodobně pocházejí ze Xenu, ale také to nemám podložené. Žijí pouze ve vodě. Většinou se vyskytují v hejnech a tvoří tak velice špatně prostupné. Nejsou o moc větší než předchozí brouci (asi 25 cm dlouhé), ale jsou už nebezpečné. Zatím co Cockroach (šváby) jsou mírumilovní, tyto pijavice se vás koušou a elektrickými šoky vám ubírají energii ze štítu (pokud nějaký ještě máte). K procházení zatopených chodeb, kde se vyskytují, používejte výhradně páčidlo a máchejte s ním okolo sebe, nebo odčerpejte vodu a oni uschnou.
Leech (Pijavice)
Jumper (Trampolína) Nahoru...
Jumper (Trampolína)
Je to nějaká mimozemská rostlina, která jako Barnacle je přirostlá k zemi. A jak již z názvu vypovídá je to jaká si pomůcka, s jejíž pomocí se dostanete (vyskočíte) na místa, která jsou vysoko a normálním skokem tam nevyskočili (např.: na zeď, na skálu, na střechu atd.). Samozřejmě, že se ji nebudete snažit ji zabít. Stačí, když k ní přijdete a šlápnete na její střed. A ona vás vystřelí vysoko. Dejte si však pozor, abyste nevyletěli příliš vysoko a pádem si neubrali energii. Na Xenu se setkáte s její větší příbuznou. Ta je však pár metrů pod zemí a je to spíše past. Ta na ni radši neskákejte.
Jumper (Trampolína)
Alien Tree Nahoru...
Alien Tree
Nejrozšířenější rostlina na planetě Xen. Je podobně jako Tentacle masožravá, ale podstatně menší. Většinou bývá tříhlavá. Je bez uší i bez očí. Místo tlamy má jen jakýsi špičatý zobák, kterým vás začne píchat. Není to nic příjemného. Takže se k ní radši moc nepřibližujte. Zabít ji nemusíte a ani to nejde. Proto se mějte na pozoru a raději se jí vyhněte.
Alien Tree
H.E.V. Suit Nahoru...
H.E.V. Suit
Speciální oblek, který si obléknete na začátku hry a vytrváte v něm až do samotného závěru. Možná, že ještě déle a nutno poznamenat, že se v něm pořádně zapotíte. Jedná se o ochranný oblek (Hazardous EnViroment) do nebezpečného prostředí. Na obleku je implementovaná baterka, která se sice po určitém čase vybije, ale netrvá dlouho a je zase nabitá. Také vás ochrání před vzniklou radiací po nehodě, dále vás chrání například před nebezpečnými Headcraby, Alien Slavy, Bull Squidy... Ale hlavně od kulek vojáků. Teda pokud ho máte nabitý. Nabijete ho energií z modrých nádob
H.E.V. Suit
Automaty Nahoru...
Automaty
Neocenitelné automaty visící na zdi. Vlevo je automat s energií. Je bílé barvy a nápisem First aid (tedy První pomoc). Stačí k němu pouze přijít a stisknout "use" a pak si už jen vychutnat přibývající healthy. Obvykle vám poskytne 50% energie. Napravo je automat barvy hnědé a je pochopitelně na brnění. Ovládá se stejným způsobem jako jeho bílý kolega. Rozhodně na něj nezapomínejte. Je stejně tak důležitý jako ten druhý. Hlavně proti vojákům je nenahraditelný. Brnění vám poskytne různě, podle obtížnosti. Většinou buď 75% nebo 50%.
Automaty
Uzdravovací jezírko Nahoru...
Uzdravovací jezírko
Setkáte se s ním až na Xenu. Je to malá, mělká a kulatá plocha s vodou o zvláštním složení, které lečí vaše rány. Poznáte ho tak, že nějak divně světélkuje. Pak už stačí se v něm jenom vykoupat a doplnit si zdraví na 100%. Jeho výhodou je bezesporu to, že má neomezeně jednotek, takže v něm můžete zůstat jak dlouho chcete a doplnit si kolik chcete.
Uzdravovací jezírko
Jump Boots Nahoru...
Jump Boots
Tak to jsou oni. Výtvor lidské inteligence. Boty pro delší doskok. Upřímně s tím nesouhlasím, protože se v nich skoro létá. Musíte si je obout na konci Lambda Core, jinak se nedostanete dál. Na Xenu s jejich pomocí přeskáčete po rotujících kamenech, ale splní vám i jiné neocenitelné služby. Jo mimochodem. Skok daleký se dělá tak, že běžíte dopředu, těsně před skokem stisknete "skrčení" (duck) a následně "výskok" (jump) přičemž skrčení pustíte. Pokud se chcete dostat nad vás, pak stačí pouze výskok. Pro lepší dopad ještě stiskněte znovu skrčení (tentokrát těsně před dopadem).
Jump Boots
Archer Nahoru...
Archer
Velmi zajímavé stvoření menšího vzrůstu, které můžete potkat například v modifikaci The Gateway. Jedná se v podstatě o nějaký druh žraloka, takže zdárně nahrazuje Ichtyosaura. Je rychlejší a hbitější a díky jeho velikosti je těžší ho zabít. Do Half-Life se bohužel nedostal, ale ono možná lépe.
Archer
Chum Toad Nahoru...
Chum Toad
Malé zvířátko, které podle mých informací mělo původně nahradit Headcraby. Jsou to na pohled mírumilovná stvoření s hezkým fialovým jazýčkem. Bohužel o nich víc nevím. Jen to, že se s nimi setkáte také v The Gateway.
Chum Toad
Floater Nahoru...
Floater
Tak o tomhle stvoření nevím už vůbec nic. A ani jsem se s ním nesetkal v žádné modifikaci. Těžko odhadnout jeho velikost i jeho vojenský potenciál.
Floater
Mr. Friendly Nahoru...
Mr. Friendly
Další zajímavé monstrum. Setkal sem se s ním v modifikaci USS Darkstar a nejevilo žádné známky násilí. Zajímavé bylo, že když jsem do něj střelil, začalo křičet bolestí jako vědec.
Mr. Friendly
Kingpin Nahoru...
Kingpin
Další velká neznámá, ale opět krásného vzhledu. Nevím proč, ale všechny postavy, které se v Half-Life neobjevily mají něco do sebe. Tohle monstrum je o něco větší než vy, ale jakým způsobem útočí je ve hvězdách. Teda pokud útočit dokáže.
Kingpin
Snapbug Nahoru...
Snapbug
Tento brouk je také pěkného vzhledu. Že by další varianta Headcraba? Nevím. Vím jen to, že není z nějakého důvodu dodělaný. Takže se nemůže ani pohybovat, natož pak útočit.
Snapbug
Stukabat Nahoru...
Stukabat
Létající monstrum. Škoda, že se do hry nedostalo, protože v Half-Life takové příšery chybí. Jelikož kromě Alien Controllera zde žádné nejsou. Tahle potvora se do hry nedostala nejspíš proto, jelikož se mezi ostatní příšery ze Xenu moc nehodí svým vzhledem. Vypadá spíš jako středověký drak, který by se hodil například do Unrealu.
Stukabat

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

<
 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA