NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME
postavy #4

[ Lidé | Combine | Mimozemšťané | Technika ]

Vznášedlo Nahoru...
Vznášedlo
S tímto strojem se setkáte ve Water Hazard a budete si s ním zkracovat cestu po dlouhých kanálech a stokách okolo City 17. Ovládání je jednoduché. "USE" do něj nasednete/vystoupíte, vznášedlo pak řídíte standardně klávesami, kterými chodíte (klasicky W,S,A,D). Nemyslete si však, že když jste v něj, že jste nezranitelní… Právě naopak. Vznášedlo nemá žádný štít nebo pancíř a ony slabé trubky as si ochrání. Zlom přijde ve chvíli, kdy v jednom povstaleckém hnízdě vám jeden z Vortigauntů dopředu nainstaluje trochu těžší kulomet… Od té chvíle máte možnost alespoň likvidovat vojáky, kteří jsou všude okolo.
Vznášedlo
Bugina Nahoru...
Bugina
Další v které se můžete pořádně projet… A to myslím vážně. Strávíte na ní prakticky celé kolo Highway 17. Bugina je vcelku podobná vznášedlu, akorát zcela výjimečně jezdí pouze po souši:-) Narozdíl od vznášedla má pár vychytávej navíc. Tak například má ruční brzdu (standardně SPACE) a hlavně má turbo (SHIFT), které využijete při přeskakování propadlých mostů (toto si zapamatujte, abyste neztvrdli u jednoho takového mostu jako já skoro hodinu!!!). Dále pak je na zádní části přidělaná bednička s náboji do SMG (k nezaplacení) a ve předu je pověstná pulsní puška, která se moc neliší od Energy Gunu z prvního Half-Life. Puška je relativně přesná, ale spíše na menší vzdálenosti. Má také pověstný druhý mód, který opět (jako v jedničce) nashromáždí energii a tu pak vystřelí najednou. Jednotky se po chvilce dobijí.
Bugina
Dog Nahoru...
Dog
S tímto domácím mazlíčkem se setkáte jen několikrát. Je to ocelový obřík, kterého sestrojil Eli Vance své dceři na hlídání, když byla ještě malá. A proto se není čemu divit, že ji poslouchá na slovo. A vám také pomůže. Buďto po vašich nepřátelích hodí auto nebo vám nazdvihne zablokované dveře. A hlavně se s ním naučíte používat Gravity Gun.
Dog
Roller Mine Nahoru...
Roller Mine
Jsou to takové modré koule, se kterými se setkáte na pobřeží při jízdě buginou. Vždy od někud vyskočí a kutálejí se k vám. Pak se na vás přilepí (někde jsem našel lepší výraz: "přiteplí") a elektrickými šoky vám ubírají energii. Nejlepší a nejednodušší způsob jak se jich zbavit, je chytnout je Gravity Gunem a hodit do oceánu.
Roller Mine
Manhack Nahoru...
Manhack
Na tyhle robůtky pozor. Co je malý, to je hezký. Ale tady to neplatí! Jsou to malé létající potvůrky, které mají po obvodu rotující nože, takže pokud se přiblíží jste o hlavy kratší. Není vůbec snadné je zamířit. Proto vždy couvejte a když budou kousek (2-5 metrů) od vás, zlikvidujte je brokovnicí. Jejich nevýhodou je, že mají červený identifikátor, proto se dají jen těžko přehlídnout. Někdy je také vypouští vojáci, proto není od věci, zabít nejprve je
Manhack
Hooper Mine Nahoru...
Hooper Mine
Skákající miny jsou za začátku shazovány před vaše vznášedlo a později se s nimi setkáte v City 17. Fungují na vylepšeném principu oproti klasickým nášlapným minám. Když je aktivujete (přiblížíte se na 1-2 metry) vyskočí metr do vzduchu a tam explodují, což je velmi účinné proti větším skupinkám lidí. Nejbezpečnější způsob jak je zničit, je opět pomocí Gravity Gunu je vytrhnout ze země a odhodit co nejdál (nebo na nějakého nepřátele).
Hooper Mine
Auto Turret Nahoru...
Auto Turret
Klasické kulometné věže na trojnožce, ale s jiným vzhledem než tomu bylo v Half-Life. A snad nemusím dodávat, že reagují na pohyb. Na rozdíl od prvního dílu už nejdou zničit. Pouze je granátem, brokovnicí nebo Gravity Gunem převrátíte a ony přestanou střílet. A další změnou je, že některé s pomocí Alyx přeprogramujete a budete je moci využívat ve svůj prospěch.
Auto Turret
Roofliner/Underground Auto Turret Nahoru...
Roofliner/Underground Auto Turret
Další dva typy kulometů. Jedny vyjíždějí ze stropu a druhé ze země. Ty co vyjíždějí ze země aktivujete laserovým paprsek a jdou zničit granátem. Ty stropní potkáte jen v jedné místnosti a je jich tam opravdu hodně. Jsou podobné kamerám, takže si je můžete na první pohled celkem snadno splíst. Ničit sem je nezkoušel, jelikož by to byla zbytečná ztráta energie a okolo laserových paprsků se dá po chvilce přemýšlení celkem snadno proběhnout.
Roofliner/Underground Auto Turret
Strider Nahoru...
Strider
Asi 20 metrů vysocí, třínozí, biomechaničtí pavouci jsou známi už hodně dlouho díky videím, které jsme měli tu čest spatřit před vydáním Half-Life2. Zřejmě se jedná o technologii Combine, která nepochází ze Xenu. Jsou vyzbrojeni energetickými puškami a hlavně opravdu silným pulsním dělem, které dokáže nadělat velikou paseku v okruhu několika metrů. Navíc mohou napichovat na své ostré nohy kohokoliv, kdo si troufne na boj z blízka. I přes svou velikost, jsou docela ohební a proto budete (ne)mile překvapení, když se vynoří jeden Strider v nízkém tunelu za vámi. Nejlepší zbraní je pochopitelně raketomet, ale přesto jeden pavouk snese 4-5 raket... .
Strider
Armoured Personal Carrier (APC) Nahoru...
Armoured Personal Carrier (APC)
Setkáte se s nimi ze začátku hry. Jsou to obrněná auta, které občas přivezou vojáky nebo po vás budou střílet rakety. Takže se vyhýbejte, vyhýbejte, střílejte a zase vyhýbejte dokud APCko nezničíte.
Armoured Personal Carrier (APC)
Assault Helicopter Nahoru...
Assault Helicopter
Snad jedno z mála ryze mechanických zařízení Combine. Je to klasická helikoptéra jakou známe z jedničky. Akorát místo rotačního kulometu má o něco učenější a praktičtější pulsní kanón a místo raket po vás hází miny. Což je docela nepříjemné, jelikož jich hází opravdu hodné a vy zrovna sedíte ve vznášedle. Nejlepší způsob na likvidaci je raketomet.
Assault Helicopter
Gunship/Dropship Nahoru...
Gunship/Dropship
Hojně se vyskytující biomechanické bojové lodě, které jsou vyzbrojeny klasickým pulsním kanónem. Nejlepší způsob likvidace je opět raketomet, ale dejte si pozor na to, že loď může letící raketu sestřelit. Nejlépe je střelit raketu mimo a pak ji navádět laserovým zaměřováním. Dropship má pod vlastním trupem kontejner, ve kterém je 4-6 vojáků Combine. Nejlepší způsob likvidace je při přistání, když vykládá výsadek.
Gunship/Dropship
Scanner Nahoru...
Scanner
Jsou to létající robíci, kteří nesou na svém malém plechovém tělíčku zbraň největší. FOŤÁK! Vždycky když to nejmíň čekáte a máte plné ruce práce s jinými příslušníky Combine, přiletí a vyfotí mě. Na tom by nebylo nic strašného (vždyť já se fotím rád), ale vyfotí vás s bleskem, čímž vás na pár vteřin oslepí a to se může stát osudným. Jinak je zabijete několika ranami z pistole.
Scanner

[ Lidé | Combine | Mimozemšťané | Technika ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA