NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME
 Uplink - staré skvělé demo! Čtvrtek 09. 02. 2006
<-- Co nám v lednu uteklo... SiN Episodes pod drobnohledem -->

Nedávno jsem na jednom CD našel Half-Life: Uplink. Oficiální demo k původnímu Half-Life. Neodolal jsem a nainstaloval. A pak mě už čekalo 20 minut skvělé pařby a vzpomínek. Neváhal jsem a napsal jsem o tom článek.

Co o tomto módu napsat? Uplink bylo vydáno začátkem roku 1998 (pokud mě paměť neklame), tedy půl roku před vydáním samotného Half-Life jako oficiální demo. I když se tvorby ujala jiná společnost než samotné Valve odvedlo s několika modely postav a zbraní skvělý herní počin. Sice je hodně krátké (10-20 minut) a obsahuje jen 3 mapy, ale jako demo mě totálně pohltilo (pochopitelně v roce 1998, když jsem měl možnost si ho poprvé zahrát) a nasměrovalo můj život na zcela jinou dráhu. Dráhu Half-Life.

Uplink - staré skvělé demo!Co nám toto demo přináší? No příběh je zcela jednoduchý. Jste opět v roli Gordona Freemana a opět se ocitáte v komplexu Black Mesa. Vaším jediným úkolem je dostat se k vysílači (satelitu) a ten nasměrovat na USNRC. Poté se vrátit zpět na začátek a pokračovat dveřmi, které nešli předtím otevřít. Bohužel narazíte na Garga a tím demo končí. Pojďme se ale na celý Uplink podívat podrobněji a udělejme si stručný návod (když žádný není potřeba:-).

Návod:
Hldemo1.bsp
Objevujete se na chodbě, která důsledkem exploze vybouchne a kapánek se zřítí strop. Vás však neohrozí, proto spěchat nemusíte. Projděte chodbou a po schodech nahoru k vědci a členovy ochranky. Po vyslechnutí rozhovoru vám vědec otevře dveře od výtahu napravo. Vstupte do něj a sjeďte dolů...

Hldemo2.bsp
... Vydejte se doleva do malé místnosti, kde naleznete páčidlo. Všimněte si automatu na nápoje a rozbijte ho. Bouchne a objeví se vstup do ventilační šachty. Vypněte párů a prolezte ventilačkou až nakonec, kde spadnete do místnosti s brokovnicí. Uplink - staré skvělé demo!Dveřmi projdete do další místnosti s 9mm pistolí a dalšími dveřmi ven. Chodbou přímo byste se vrátili k výtahu. Proto jděte vlevo. Čekají vás tady Headcrabové a také jeden Zombík. Proto rozstřelte barel před vámi. Vpravo jsou na zdi připevněné miny. Rozstřelte je a pokračujte do haly, kde jsou příslušníci Speciálních jednotek. Pozabíjejte je, ale bohužel to nestihnete dříve, než se zavře brána dál. Nezbývá než vylézt po žebříku napravo, doplnit si zdraví a štíty a zmáčknout tlačítko pro spuštění vozíku s bednou. Skočte na ni a z ní přeskočte přes plot. Pokračujte vpravo, kde vylezte po žebříku nahoru. Otevřete si dveře a přeskočte na další z beden. Seberte granáty a hoďte jeden pod sebe, kde je voják s rotačákem a raketometem. Až bouchne, seskákejte dolů a pomocí rotačáku vše vyčistěte. Pokračujte vlevo přes dvě prostranství a ke skalní soutěsce...

Hldemo3.bsp
... Za rohem jsou dva vojáci. Plýtvat munici na ně nemusíte, stačí stisknout detonátor a výbušniny už udělají své. Počkejte až vám vědec otevře dveře. Vejděte dovnitř, přeskákejte přes kyselinu a vyjeďte výtahem nahoru. Nasměrujte satelit na USNRC a stiskněte tlačítko. Poté se stropem kopule spustí dva vojáci. Zabijte je a vraťte se zpět dolů. Počkejte až další vojáci prorazí dveře a pozabíjejte je. Poté zjistíte, že to stejnou cestou nepůjde. Proto vypněte unikající páru u trubek a slezte po žebříku dolů. Pokračujte jedinou možnou cestou k žebříku. Bacha na Zombíky a Barnacle. Vylezte nahoru a pod trubkami pokračujte chodbami dál...

Hldemo2.bsp
... Nyní se ocitáte zpět v předešlé mapě. Nyní jen zbývá se vrátit na začátek celé hry. Proto přeskočte přes pletivo, pozabíjejte vojáky a Alien Slavy a pokračujte doleva a ještě jednou doleva. Po římse přelezte přes rozpadlou bednu a doleva, kde si otevřete bránu. Vyčistěte halu a chodbami přes několik Alien Slavů k výtahu...

Hldemo1.bsp
... Nyní se ocitáte zpátky na začátku dema. Seběhněte ze schodů a otevřete si veliké dveře, které před tím otevřít nešli. Pokračujte chodbou, kde se prohánějí Houndeyes do místnosti s počítači. Zabijte Zombíky a vlevo prolezte větrací šachtou. Následuje dlouhá chodba, která nikam nevede. Avšak vám spadne větrací šachta, po které pokračujte ke stropu. Tam vlezte do ní a pokračujte dál dokud se pod vámi nepropadne podlaha a vy se neocitnete v místnosti, kde Gargantua vraždí vědce. Pokochejte se nascriptovanými animacemi a všimněte si G-Mana, který stojí v protější místnosti. Až Garg utrhne ochoz s vámi, zčerná obrazovka a demo je u konce. Blahopřeji. Právě jste dohráli Half-Life: Uplink.

S čím máte tu čest:
Vědci - Moc jich tu není. Vlastně pouze jeden, se kterým se můžete bavit. Ostatní jsou již mrtví, nebo je vidíte umírat. Takže velkou pomoc od nich nečekejte.
Security Guards - Narazíte asi na dva. Jeden úplně na začátku a druhý když sjedete výtahem dolů. Pomůžou vám od Headcrabů, když máte málo munice a také vám po jejich zabití věnují devítku a pár nábojů.
Uplink - staré skvělé demo!
Human Grunts - Narazíte na celkem dost vojáků. Dávejte si na ně pozor, i když se mi zdá, že vydrží daleko méně, než při klasickém Half-Life. Přesto, že jich je mnoho, nejsou velikým problémem a také budete svědky mnoha přestřelek mezi vojáky a alieny. Budou vás zásobovat náboji do MP5.
Headcrabs - První emzáci na které narazíte. Nejlepší je na ně devítka nebo páčidlo. V úvodu je moc nepodceňujte jelikož bez štítu ubírají 10% zdraví.
Zombie - I na několik mutantů průběhem hraní narazíte. Problém dělat nebudou, jelikož budou většinou daleko od vás, proto nebude problém je sejmout devítkou nebo brokovnicí.
Barnacle - Kytka přirostlá ke stropu. Narazíte pouze na tři a pokud budete rychlí nemusíte je ani zabíjet. Pokaždé budou tahat nějakého toho vojáka. Takž stačí jen proběhnout. Pokud je budete muset zabít (jedna je u automatu se zdravím) stačí tak 3 náboje z devítky.
Alien Slave - Opět staří známí z původní Half-Life. Po pravdě musím přiznat, že při prvním hraní Uplinku před téměř osmi lety (je to vůbec možný???) mě docela naháněli strach a střílel jsem jako divej. Teď již vím, že stačí jedna rána z brokády nebo pár kulek z MP5ky. Pozor na jejich elektrické výboje, které po vás hází.
Houndeye - Pejsci na třech nohách. Vydávají elektrické výboje o nízké frekvenci, která je pro vás bolestivá. Na zabití potřebujete jeden brok nebo tři náboje z devítky. Moc se jich ve hře nevyskytuje (asi čtyři).
Gargantua - Na závěr každé správné hry, by měl být pořádný boss. Bohužel zde není. V závěrečné místnosti vidíte jak Garg likviduje vědce jednoho po druhém. A když má dojít i na vás tak obrazovka zčerná a demo skončí. Škoda. Pravda však je, že ho vlastně nemáte čím zabít:-)

Váš arzenál:
Páčidlo - Klasika jako v každém Half-Life, tak i zde máte jako základní zbraň páčidlo. Moc ho nevyužijete. Pouze na pár Headcrabů a na několik větracích šachet.
9mm pistole - Další klasika a tou je devítka. Opět ji použijete na Headcraby a Zombíky. Avšak je tu jedna změna. Abyste získaly MP5ku musíte pomocí devítky zabít jednoho z vojáků.
MP5 - Nejpoužívanější zbraň hry. Hodí se prakticky na všechno, i když je na dálku dost nepřesná. Nejvíc se pochopitelně hodí na vojáky.
Brokovnice - Další velmi používaná zbraň, která se hodí na všechny emzáky. Od Zombíků počínaje po Houndeyes konče. Ale uplatnění si jistě najde i na vojáky. Velmi účinná (většinou stačí jeden náboj), ale bohužel na dálku má opět velký rozptyl.
Granáty - Ve hře jich moc není a použití se nabízí samo. Kde je hodně pohyblivých objektů hoďte granát. Nic tím neztratíte. Největší uplatnění naleznou při likvidaci raketometu.

Tak, to byl ve zkratce návod, popis postav a zbraní a teď bych to měl celé nějak shrnout. Uplink je na svoji délku velmi povedená modifikace do Half-Life, kdy budete muset zapojit i svoji hlavu a vyřešit jednu až dvě logické hádanky. Ale hlavně to je skvělé odreagování uprostřed namáhavého dne. A také nesmíme zapomenout na fakt, že se jedná o demo k Half-Life, o demo, které všechno začalo. Kdo ho ještě nehrál, měl by to napravit!

 

OBRÁZKY
[Nahoru...]

Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo!
Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo!
Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo!
Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo!
Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo! Uplink - staré skvělé demo!

 

SOUBORY

 

KOMENTÁŘE

 

Žádné komentáře nejsou zatím k dispozici
 

<-- Co nám v lednu uteklo... SiN Episodes pod drobnohledem -->

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA