NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME
 SiN Episodes pod drobnohledem Středa 05. 04. 2006
<-- Uplink - staré skvělé demo! Od Velikonoc dál... -->

O hře SiN Episodes jsem se již zmiňoval minulý týden v souvislosti s jejím odloženým datem vydání. Dnes se k ní vracím a rozhodl jsem se jí věnovat celý článek, jelikož si myslím, že podobně jako s Red Orchestrou se i s děním okolo této hry budeme setkávat v následujících měsících velmi často.

Historie:
SiN Episodes pod drobnohledemNa úvod by bylo dobré říct o jakou hru vlastně jde. Původní hra SiN byla vydána v roce 1998 americkou firmou Ritual Entertainment, která se mimo jiné věnovala vývoji Heavy Metal FAKK2, Star Trek Elite Force II., nebo Counter-Strike: CZ. Hra SiN představovala velmi kvalitní FPS akci a měla hráčům co nabídnout, bohužel (nebo bohudík) ji zastínila jiná hra, která taky spatřila světlo světa v roce 1998. Hra za kterou stála firmička ze Seatlu. Tou hrou bylo Half-Life, které se během několika týdnů stalo špičkou a na SiN se takřka zapomnělo.

Nicméně si přesto našla hra mnoho příznivců a také, i přes své kvality, mnoho kritiků a odpůrců a názory se značně rozcházely. Přesto všechno byl o rok později vydán datadisk nazvaný Wages of SiN, od společnosti 2015 (Medal of Honor: AA), který však kvality původní hry nedosáhl. A podle mnohých šlo pouze o nastavovanou kaši (ala Blue Shift pokud neberu v potaz HD Pack :-).

Příběh:
Příběh celého SiNu je dán pochopitelně již prvním dílem. Hra je zasazena do blízké budoucnosti do města Freeport, SiN Episodes pod drobnohledemve kterém vládne multimiliardová korporace SinTEK v jejímž čele stojí krásná a úchylná bio-chemička Elexis Sinclaire. SinTEK je dlouhou dobu v konfliktu s místní policií, elitní jednotkou HardCops a hlavně jejím velitelem, plukovníkem Johnem R. Bladem. Ten se snažil zastavit nekalé plány Elexis již v prvním díle. Bohužel neúspěšně a tak ji nic nebrání, aby své úchylnosti páchala dál. Elexis totiž pracuje na projektu, který přeměňuje lidskou rasu na vyšší bytosti pomocí změn v genetickém kódu. Bohužel se mnoho pokusů a testů nepovedlo a došlo k mutacím, které nebyly v plánu a tak se stokami Freeportu prohánějí podivná stvoření, které nadlidi ani v nejmenším nepřipomínají.

SiN Episodes:
Konečně se dostáváme k samotnému tématu tohoto článku. Ano. SiN Episodes je pokračováním (tedy druhým dílem) původního SiNa. A proč se o něm mluví v souvislosti s Half-Life? Tak hlavně proto, že se lidi od Ritualu rozhodli použít stále geniální engine Source (tedy ten ve kterém je i Half-Life 2) a také proto, že hra bude distribuovaná přes Steam (tedy přes systém vyvinutý Valve).

Podobně jako datadisk pro Half-Life 2, jenž bude vydáván po jednotlivých epizodách, tak i SiN Episodes (vyplývá to i ze samotného názvu) bude vyvíjen po jednotlivých, krátkých dílech, které zaberou okolo 4-6 hodin herního času. O počtu epizod se zatím spekuluje a údaje se velmi rozcházejí. Dočetl jsem se, že by měli být pouze tři až čtyři, ale také až 9. Každá epizoda by měla stát okolo 20$ (tedy 500 Kč) a jednotlivé díly by měli vycházet každého půl roku, možná dříve. To je jeden z důvodů proč nevěřím informací o 9 epizodách, jelikož by se jednalo o období zhruba 4 let a to už, ať chceme nebo ne, bude Source engine zastaralý.

Právě tento epizodický vývoj by měl dát lidem od Ritualu dostatek času, aby mohli poupravit jednotlivé mouchy a doladit děj přesně podle názoru hráčů. Pochopitelně, že každá epizoda bude mít ucelený děj, tedy vlastní začátek, prostředek i konec, ale celá série bude mít svoji hlavní zápletku, která bude jednotlivé díly do sebe spojovat.

Emergence:
První epizoda se bude jmenovat Emergence a původní plány na vydání byly stanoveny na podzim 2005. SiN Episodes pod drobnohledemBohužel vzaly za své a podle posledních informací by měla vyjít v květnu až červnu tohoto roku. Příběh se bude odvíjet od původního SiNa, ale o 4 roky později. Opět se tedy převtělíme do kůže Johna R. Blada a přesuneme se do blízké budoucnost do města Freeport. Po Elexis Sinclairové se od posledních dílů slehla zem, ale to jen proto, aby v tichosti mohla promyslet své úchylné choutky a nyní se opět vrátit na výsluní SinTEKu a své plány přeměnit na skutečnost. To se vám a celé sekci HardCops pochopitelně moc líbit nebude a sám Blade si svoje dřívější neúspěchy bere až moc k srdci a celé 4 roky netouží po ničem jiném, než chytit Elexis a poslat ji před soud (a možná se s ní před tím vyspat - je to přeci jen sexy baba).

To je základní pilíř příběhu. Nyní se pojďme podívat, kdo nám bude oporou, proti komu budeme bojovat a také jaké prostředky budeme mít v boji k dispozici.

Z původního SiNu se kromě zmiňovaného plukovníka Blada (tedy vás) vrací i mladý hacker JC, jenž prošel jistým vývojem, zmutoval a vyzrál na mladého muže, který se hned nerozbrečí a nehledá maminku a také velmi pohledný nováček v podání Jessici Canon, která je perfektní v infiltraci do cizích, střežených objektů. Proti vám se kromě Elexis Sinclaire postaví parta vojáků SinTEKu, několik robotů a spousta genetického materiálu, který se trochu nepovedl a utekl do podzemí Freeportu, kde se nikým nerušen vyvíjel a mutoval do nejrůznější druhů od larev po opravdu morbidní zjevení, s jejichž eliminací budete mít nemalý problém.

K tomu, aby jste se cítili jako plnohodnotný velitel nejtvrdší policejní jednotky světa, budete mít celkem půl tuctu zbraní. Od futuristické magnumky počínaje, přes brokovnici, samopal a granáty konče. Další zbraně jsou plánovány na další epizody a v Emergence se neobjeví. Také se tu setkáte s JetPackem, takže si při vzdušných soubojích zavzpomínáme i na legendárního Duken Nuken 3D. Aut tu bude také mnoho. Od Bladova civilního, které budete moci řídit i vy, po policejní a nepřátelská. U vehiklů bude funkční tzv. poziční vozidlový systém, který vám umožní vykouknout z okénka a tím si zlepšit palebnou pozici. Pochopitelně, že se však stanete snadným terčem pro protivníky.

Nakonec bych se na chvilku zaměřil na samotný Source engine. Pokud jste hráli Half-Life 2 (a myslím, že vás bude většina, SiN Episodes pod drobnohledemjinak co byste dělali na stránkách o Half-Life) jistě víte, co engine dovede. Kromě krásné grafiky, kvalitních textur, stínů a modelů postav a zbraní je to především fyzika, ve které je Source mistrem. I když se v SiN Episodes neobjeví Gravity Gun, která v Half-Life 2 ždímala fyziku téměř na maximum, tvůrci slibují, že se ve hře setká s velmi interaktivním prostředím a díky fyzickému modelu hry budeme moci rozpohybovat téměř vše. Takže budeme moci využívat různé předměty jako pasti nebo řešit složitá puzzle vytvořená důmyslnými systémy, abychom se posunuli o krůček dále v našem snažení. Také budeme moci využívat prostředí pro úkryty a vymýšlení různých strategií. No, uvidíme.

Pár slov závěrem:
To bylo několik důležitých informací o samotné historii a příběhu SiNa a také mnoho zajímavých informací o novém pokračování, které se usídlily na internetu. Přiznám se po pravdě, že jsem původní SiN chvíli hrál, ale kvůli Half-Life 1 mě přestal bavit a upadl v zapomnění. Nicméně si po zhlédnutí několika obrázků a in-game videí myslím, že si Ritual dal hodně práce na Emergence a my se tak můžeme těšit na kvalitní FPS akci.

Přesto jsem si ve videích všiml několika závažných chyb ve fyzice a chování modelů. Uvidíme, jestli je vývojáři odstraní a SiN Episodes předčí svého o 8 let staršího bratříčka. Nezbývá než doufat a s napětím očekávat až se hra objeví Steamu. To by nemělo trvat déle než dva měsíce. A na úplný závěr podotýkám, že dění okolo této hry budu pozorně sledovat a jakmile se objeví nové skutečnosti ihned vás budu informovat.

 

OBRÁZKY
[Nahoru...]

SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem
SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem SiN Episodes pod drobnohledem

 

ODKAZY

 

SOUBORY

 

KOMENTÁŘE

 

Žádné komentáře nejsou zatím k dispozici
 

<-- Uplink - staré skvělé demo! Od Velikonoc dál... -->

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA