NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME
 Rozhovor s Dougem Lombardim Čtvrtek 23. 11. 2006
<-- Od Velikonoc dál...  

Před pár dny se na serveru FiringSquad objevil rozhovor s ředitelem marketingu Valve Dougem Lombardim. Jeho část (resp. zmínka o ceně EP2) se objevila i v novinkách. Přesto mi to nedalo a pokusil jsem se přeložit celý rozhovor.

Interview není dlouhé, ale přesto se v něm řeší několik důležitých věcí ohledně příběhu Episode 2 a her Portal a Team Fortress 2. Snažil jsem se text přeložit s co největší přesností, ale někde jsem musel trochu improvizovat, aby byl text dobře srozumitelný i v češtině. Podotýkám, že se jedná o můj první překlad takového formátu. Takže ho berte trochu s rezervou.

FiringSquad: Nejprve, je Valve potěšeno reakcemi a prodejem Episode One?

Doug Lombardi: Ano! Episode One se stala jedničkou v prodeji v kamenných obchodech po celém světě a držela si tuto pozici po celé léto.

Pozn.: Lombardi nekomentoval otázku vztahující se na počet prodaných kopií přes Steam vs. kamenné obchody.

FiringSquad: Zatímco EP1 pokračuje v nastolených pravidlech HL2 vypadá to, že Valve chce změnit zaběhnuté koleje s příchodem EP2. Je v tom úmysl?

Doug Lombardi: EP1 sloužila jako přemostění příběhu mezi HL2 a touto trilogií nových epizod. Pro určení místa, kde se opouští od standardů stanovených HL2 bylo nutno strávit ještě nějaký čas v City 17 a vyřešit několik problémů. Při vylepšené UI (umělé inteligenci) a nových technologií bylo možné umožnit hráči kooperativní hru bok po boku s Alyx. V EP2 Gordon City 17 opouští a bude trávit zbytek času v dalších epizodách trilogie prozkoumáváním nových lokací a interakce s novými postavami a předměty.

FiringSquad: Můžete nám prozradit malé útržky z příběhu EP2?

Doug Lombardi: V EP2 se Freeman pokusí dopravit důležité informace ukradené ze Citadely představitelům Hnutí odporu a několika vědcům (zřejmě má na mysli Dr. Kleinera a Eli Vance - pozn. redakce hl-ZONE) přes rozlehlé lesy a pláně severně od City 17. Combine, které je sice dezorganizováno po pádu Citadely se znovu sjednotí a opět bude velmi důstojným protivníkem.

FiringSquad: Nově představená hra Team Fortress 2 se hodně liší od původně plánované hry ukázané na E3 v roce 1999. Proč jste přešli od původních návrhů ke komixové podobě hry?

Doug Lombardi: Začnu-li postavami, měli jsme určité cíle, které jsme si stanovili. Chtěli jsme docílit toho, aby jednotlivé charaktery byly snadno rozpoznatelné pouze podle siluety což u hráčů zvyšuje emotivní zážitek z hraní. Jakmile jsme vytvořili soubor postav, který splňoval naše představy a cíle, mohli jsme začít vytvářet svět, do něhož se budou hodit, zapadat.

FiringSquad: Budou k dispozici originální mapy z původního TFC (Team Fortress Classic) v novém TF2?

Doug Lombardi: Ano! Dustbowl a 2Fort se s velkou pravděpodobností ve hře objeví. Pochopitelně i několik další předělaných map. Zatímco architektura map bude hráčům důvěrně známá, design map ze přizpůsobí nového úhlu pohledu v TF2 a některé upravené prvky v mapách umožní nový styl hry.

FiringSquad: Je TF2 projektem Valve nebo jde o hru vyvíjenou externí společností?

Doug Lombardi: TF2, Portal a EP2 jsou všechny vyvíjeny přímo lidmi z Valve.

FiringSquad: Portal je popsán jako součást Half-Life 2. Můžete popsat, co tím přesně myslíte?

Doug Lombardi: Vše se postupně dozvíte s příchodem nového roku.

FiringSquad: Na první pohled se zdá, že Portal bude založen na logických hádankách a ne na akci a přestřelkách. Je to správný odhad?

Doug Lombardi: Určitě nepůjde o běžnou střílečku.

FiringSquad: Jak těžké bylo přizpůsobení Source enginu na práci Portal Gunu a jeho efekty?

Doug Lombardi: Byla práce s implementací technologie simulující funkci portálů do fyzického modelu Source enginu. Ale jeden z našich cílů pro Source engine bylo vytvořit jednotný systém technologií, který bude přenositelný na hry různých žánrů - nových i starých. EP2, Portal i TF2 jsou velmi rozdílné hry, ale podařilo se nám je postavit na jedné technologii.

FiringSquad: Plánujete uvolnit SDS i pro Portal a TF2?

Doug Lombardi: Jednoznačně!

FiringSquad: Před přidáním nových her k EP2 byla cena stanovena na $19.95. Zůstane stejná i s těmito hrami?

Doug Lombardi: Vydání her je naplánováno na léto 2007. Na PC, 360 a PS3 bude k dostání edice pod názvem Half-Life 2 Orange Box. Na PC vyjde i edice, která bude obsahovat jen EP2, Portal a TF2 - edice ponese jméno Half-Life 2 Black Box. Konečná cena ještě není známa.

To byl tedy rozhovor s Dougem Lombardim. Dozvěděli jsme se několik podstatných věcí od nástinu příběhu EP2 přes uvolnění SDK k Portalu a TF2, ale i důvod, který vedl tvůrce k předělání TF2 do komixové podoby. Pokud se rozhovor líbil, dejte vědět do Knihy návštěv a třeba se zde objeví další. Originální verzi interview naleznete na serveru FiringSquad.

 

ODKAZY

 

SOUBORY

 

KOMENTÁŘE

 

Žádné komentáře nejsou zatím k dispozici
 

<-- Od Velikonoc dál...  

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA