NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ NEWS | Archives | Články ]

 Čeština na Episode Two! Čtvrtek 06. 12. 2007
Konečně! Začátkem týdne se na internetu objevila čeština na Episode Two. Čeština byla vyvíjena necelé dva měsíce a celý překlad byl v režii Dr. Macáka. Samotného testování se zúčastnilo několik lidí a já osobně jsem měl tu čest se na betatestu podílet.

Čeština je momentálně ve verzi 1.0, která obsahuje kompletně přeložené dialogy ve hře (včetně diakritiky) a také menu hry. Nyní se pracuje na další verzi, ve které přibudou i komentáře autorů a pochopitelně korekce chyb (samotný překlad nebyl vůbec lehký, mnoho vět se muselo dohledávat v dalších souborech s titulky z předchozích her).

Jen připomínám, že autorem češtiny je zmiňovaný Dr. Macák (web: Family Guy), betatestu se zúčastnili: hAssassin (web: hl-ZONE), G-Man (web: Half-Life 2.cz), Riza, Kid, Seriouse George a samotný instalátor připravil Tomáš Naetoo Galierik (web: www.Slovenciny.Com). A na závěr pár důležitých upozornění:

 • čeština byla vyvíjena speciálně pro web Half-Life 2.cz a nesmí být bez souhlasu autora šířena
 • čeština funguje pouze na originální verzi Episode Two, pro kterou je koneckonců určena.
zdroj: Half-Life 2.cz Nahoru...
 hl-ZONE slaví 2. narozeniny Pátek 02. 11. 2007
Je to až neuvěřitelné, ale je to tak. Tyto stránky včera oslavily již dva roky oficiálního provozu! 1. listopadu 2005 se zde totiž začali objevovat pravidelně novinky a stránky se začaly rozrůstat. Od té doby se toho tolik nezměnilo. Sice jsme přešli pod doménu .czechgamer.com a kromě novinek přibily i tutoriály a další sekce o hrách, ale vzhled je víceméně nezměněn.

Jistě tušíte na co narážím. Ano, na nový engine stránek. Bohužel mé časové vytížení je veliké a nemám na to čas. Proto jsem stále nové stránky nedokončil. Jsem teprve někde za půlkou:( Nicméně tohle má být radostná chvíle (jsou to přece narozky) a bych rád hl-ZONE popřál vše nejlepší do dalšího roku, spoustu návštěvníků a snad v brzké době nový kabát... A doufám, že Vy si sem zase opět najdete cestu;)
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Steam a TF2 Update Pátek 26. 10. 2007
Včera v odpoledních hodinách vyšel nový poněkud větší update na Steam klienta a hru Team Fortress 2, která je k dostání v kolekci Orange Box. A co nám aktualizace nabízí nového? Jde především o opravu spousty drobných či větších chyb a pár vylepšení (hlavně kompatibility s jinými programy nebo síťovými zařízeními). Níže naleznete víc:

 • Steam klient:
  • opraveno minimalizování hry při přijetí nebo odeslání první zprávy přes Friends
  • opraveno obnovování prohlížeče serverů
  • zlepšena herní kompatibilita s bezpečnostními aplikacemi (Firewall, apod.)
  • opraveny chyby při spouštění jiných her, které nepatří pod Steam
  • opraven layout a barevné schéma u nestandardních Steam skinů
  • opravena vzácná chyba v prohlížeči serverů
 • Team Fortress 2:
  • vylepšena kompatibilita pro direct sound
  • vylepšeno autobalance, lepší algoritmus pro výpočet, koho přesunout
  • vylepšena síťová kompatibilita pro některé routery
  • opravena chyba při inicializaci mapy související s načítáním modelu
  • opravena chyba v mapách Dustbowl a Hydro, pokud se server vyprázdnil během kola
  • opraveny chyby související se stránkováním paměti
  • "pomůcky" postavy Engenier nyní vybouchnout pokud jejich majitel náhle zemře
  • opravena vzácná chyba, když Medigun ztratí svého majitele
  • přidán chybějící řetězec "cannot_be_spectator"
  • odstraněny předpony názvů map, tam kde nejsou potřeba (tisk)
  • opraveny chyby, kdy granáty proletěly hráčem nebo zdí
  • opravena chyba kdy rakety/granáty mohli zranit hráče skrze tenké stropy

Jen podotýkám, že to není kompletní seznam. Ten pochopitelně naleznete na Steamu.
zdroj: Steam Nahoru...
 Střípky z modifikací Pátek 26. 10. 2007
Už je to hodně dlouho, co se zde objevila podobná novinka, jako tato. Na poli modifikací se toho děje skutečně mnoho, proto se opět vracím k tomu nejdůležitějšímu, co nás za posledních pár dnů potkalo.

Left 4 Dead
A hned na úvod modifikací nezačneme. O této hře jsem toho poslední dobou příliš neslyšel, až donedávna, kdy se na internetu objevila krátká novinka o tom, že je k dispozici 85 minutové video přímo ze hry. Video vypadá skvěle. Podíváte se na týmovou spolupráci, zažijete pořádnou přestřelku a spoustu dalších věcí. Stahujte buď ve vysoké kvalitě nebo se na něj můžete podívat na Google Video.

Resistance and Liberation Update
Autoři modifikace Resistance and Liberation uvolnili pár nových obrázků z připravované mapy Ste. Marie Du Mont. Také probíhá nábor nových členů. Nyní je poptávka zaměřená především na animátory, takže pokud máte zájem, více informací naleznete na oficiálních stránkách.

Clive Barker's Jericho
Nová hra, která se objevila na Steamu. Jde o hororovou FPS akci trochu ze středověku (alespoň to tak vypadá podle obrázků). Ale to nejpodstatnější je, že si nyní můžete zahrát Demo úplně zdarma. A obrázky vypadají celkem slušně, tak proč to nezkusit? Jen dodám, že plná verze hry stojí na Steamu $39.95.

NightFall
A ještě pár slov k této modifikaci. Ta měla vycházet prostřednictvím jednotlivých epizod (třeba jako Minerva). Jenže její autoři vyhlásili bohužel ukončení vývoje ještě před tím než stačila vyjít první epizoda. Je to škoda. Jistě šlo o zajímavý produkt. Nicméně je za tím vším zřejmě ztráta motivace, jelikož ještě nedávno se na stránkách objevil nový media update.
zdroj: Half-Life 2.net Nahoru...
 Episode Two na hl-ZONE Středa 17. 10. 2007
Týden se s týdnem sešel a já splňuji co jsem minulou středu slíbil. A tedy to, že v co nejbližší době zprovozním (nebo spiš opráším) sekci o právě vydané Episode Two. A světe div se, sekce je hotová. Tedy témě. Chybí galerie. Ale ostatní sekce, především Příběh a Návod. Také se mi podařilo zprovoznit sekce o Postavách, Zbraních a konečně jsem doplnil všechny Novinky za poslední rok a půl týkající se právě aktuální epizody.

Snad se nová sekce bude líbit a někomu bude nápomocná. Galerii se pokusím dodělat co nejdřív, ale ještě uvidím, možná ji nechám až na nový engine. Stejně jako sekce o další hrách z Orange Boxu (Portal a TF2). Nyní se tedy opět vracím k tvorbě nového designu. Půlka října v hajzlu a já skoro nemám nic hotovýho:) Vlastně lžu, hotovo je toho dost a tak úplně se k tvorbě webu nevracím. Čeká mě ještě jedna milá povinnost o které vás za včasu informuji... Nyní ji nechám zahalenou tajemstvím;)
zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Episode Two je venku! Středa 10. 10. 2007
Ano, jak napovídá sám nadpis novinky, Valve dodrželo slib a dnes o půlnoci pacifického času uvolnilo Episode Two a Portal. Pro nás to bohužel znamenalo čekat až do dnešní deváté hodiny ranní, ale čekání se vyplatilo. Vskutku. Právě jsem EP2 dohrál. Pojďme se tedy na ni trochu podívat.

Nejdřív chci říct, že zde nebudu uvádět nic, co by vás připravilo o zážitky z hraní, snad jen pár náznaků. Episode Two je skvělá hra! To musím uznat. Rok a půl práce se skutečně vyplatila. I když sešlo z některých původních plánů (které jsme například mohli vidět v upoutávce na konci EP1).

Každopádně má hra spát až na pár míst, kdy bráníte některá místa (za chvíli je to trochu nuda, chodit sem a tam a čekat kde se kdo objeví) nebo když musíte poslouchat (někdy i dojemné) rozhovory hlavních postav (u nich si zase trochu odpočinete a možná i pobavíte). Celá hra mi trvala zhruba šest hodin, epizod je 7 a střídají se opravdu rozmanité lokace (od jeskyní a podzemních dolů) přes opuštěné továrny, kde se to zombíky jen hemží až po lesy (pochopitelně). Nutno dodat, že City 17 uvidíte pouze z veliké dálky (tedy aspoň to co z něho zbylo) a je to ohromující leč nehezký pohled.

Ve hře nás čeká skutečně pouze jedna nová zbraň (ale vrátil se kotouč od pili z HL2), Strider Buster, která se pomocí Gravity Gunu přilepí na Stridera a pak se sestřelí jinou střelnou zbraní. Docela mě překvapilo, že to není žádná sranda se trefit. Nových postav je několik. Hlavní nová postava je dr. Magnussen, který vlastní raketové silo hluboko v lesích. Mezi starými známými potkáme i G-Man (ten všeho opět dokonale využije) a dost prostoru tentokrát dostali i Vortigonauti (ostatně jak bylo vidět na game-play videích). Z nepřátel tu je pochopitelně Combine Hunter (není lehké ho zabít) a také jedovatý brouk, jenž zřejmě patří k Ant-Lionům. Na něho bacha, dost ubírá.

A co říci k příběhu? Sám nevím jelikož nechci nic moc prozradit. Nicméně se probudíte ve vykolejeném vlaku odkud pokračujete společně s Alyx dál. Cesta Vás zavede do jeskyní, kde spolu s Vortigonautem musíte sehnat Ant-Lioní extrakt. Poté se vydáte hledat buginu. Nakonec se probojujete až do sila, kde na Vás čekají staří známí, silo je ovšem napadeno Combine a vy musíte zpět do akce... Tady to utnu, už tak sem řekl až dost. Každopádně to je jen velmi hrubá dějová linie a po cestě se toho stane mnohem, mnohem víc. Ale ještě si neopustím poznámku: konec Vás skutečně vyrazí dech (ano, čekal sem hodně, ale tohle fakt ne...).

Nakonec ještě poznamenám, že nyní pozastavuji tvorbu nového enginu stránek a soustředím se na EP2. Co nejdřív se pokusím dát dohromady sekci věnovanou právě ji (návod, postavy, zbraně a pochopitelné příběh). Snad příští týden bude vše hotovo... Nyní mě omluvte, čeká na mě Portal:)

zdroj: hl-ZONE Nahoru...
 Episode Two - pre-load, konečně Čtvrtek 04. 10. 2007
Tak a je to tady... Jak jsem včera psal o pre-loadu pro Portal a smutnil, že pro druhou epizodu zatím není, tak vše beru zpět. Valve před pár okamžiky spustilo pre-load i pro Episode Two. Takže všichni kdo mají zakoupený Orange Box přes Steam, nechť začnou stahovat. Hra zatím pochopitelně nepůjde spustit, ale stáhne si její velkou část a až bude oficiálně vydána, stáhnete zbytek...

A ještě malá poznámka na závěr. Právě jsem dohrál modifikaci Minerva: Metastasis a musím říci, že je to skutečně obdivuhodné dílo. Celá hra mi sice zabrala okolo tří hodin a to sem se na jednom místě z neznámého důvodu zasekl, ale jinak je to bomba. Hratelnost, vyváženost, hudba, atmosféra a hlavně design úrovní a map je dovedený do stavu dokonalosti... Stejně jako v originálním Half-Life 2. Tato modifikace a především její autor, Adam Foster, si určitě zaslouží uznání a také Vaší pozornost. Snad mi čas dovolí a poštěstí se mi o ní napsat krátkou recenzi.
zdroj: Steam Nahoru...
 Portal - pre-load zahájen Středa 03. 10. 2007
Včera se také konečně na Steamu objevila možnost pre-loadu hry Portal. Hra vyjde sice až za týden, ale již teď máte možnost si ji předčasně stáhnout (pokud jste si ji zakoupili přes Steam). Tím ušetříte spoustu času až vyjde. Bohužel se zatím stejná možnost nevyskytla u EP2. A ani o pre-loadu druhé epizody nebyla nikde žádná zmínka. Snad se do příštího úterý dočkáme a nebudeme muset vše stahovat najednou.

Nyní ale zpět k Portalu. Jakmile se objevil pre-load, hned tu jsou první informace o příběhu. Opět říkám, kdo si nechce nechat ujít překvapení, ať to nečte. Takže, hra by měla mít přes 20 epizod (možná až 24) a více než dvě třetiny se budou odehrávat v laboratořích. V poslední části půjde zřejmě o útěk z tohoto výzkumného zařízení. Vaším hlavním protivníkem, by měla být holografická žena, jejíž hlas je slyšet ve většině dostupných videí ze hry. Každopádně nejzajímavější věcí je to, že by se hra měla odehrávat v komplexu společnosti Aparature Science. Ano, kdo četl o příběhu připravované EP3, je to ta společnost, konkurent Black Mesa, která má tajnou nebezpečnou technologii. A té by se měl zmocnit právě Freeman v EP3. Takže je zde cítit jisté propojení se samotným Half-Life a docela se těším na to, jak to všechno dopadne. Třeba se to vyřeší ve třetí epizodě, ale také je dost možné, že v další Portalu:-)

Na závěr ještě pár informací se světa Steamu. Tak především se na něm objevilo staronové video Meet the Heavy. Staronové říkám proto, že tentokrát je namluveno v Heavyho mateřštině. A tou není žádná jiná řeč, než ruština. A ještě jedna informace. Na Steamu je k dostání další pokračování hry Company of Heroes s přívlastkem Opposing Fronts. Nutno dodat, že ingame video a obrázky vypadají opravdu slušně. A to je opravdu vše.
zdroj: Steam Nahoru...
 Minerva: Metastasis vydána Středa 03. 10. 2007
Další část epizodické a velmi úspěšné modifikace pro Half-Life 2, Minerva, byla vydána. Třetí epizoda nese jméno Metastasis a opět se můžete těšit na velmi propracovaný design úrovní. Bohužel je epizoda, stejně jako její dva předchůdci krátká (což je asi jediným mínusem celého módu). Přesto je její hratelnost dobrá a tak se zaručeně nudit nebudete a určitě se při soubojích pořádně zapotíte.

Nyní jsou k dostání všechny tři epizody v jediném balíku a všechny obsahují i HDR, takže i o pěkné efekty nebude nouze. Co dodat? Obrázky vypadají velmi pěkně. Tak snad jen pár odkazů. Jeden na oficiální stránky a druhý na stažení modifikace (všechny tři epizody se 150MB). Jo a ještě poznámka na závěr: pro úspěšné spuštění hry musíte mít Episode One.
zdroj: Minerva Nahoru...
 Episode Three - první info Pondělí 01. 10. 2007
Vydání Episode Two se nezadržitelně blíží a o hře samotné již vyšlo spoustu preview a tak není divu, že se pomalu ale jistě začínají objevovat první informace o dalším pokračování Freemana a Alyx.

Nejprve bych rád naznačil, že se zde uvedu několik informací, které sice nemám potvrzeny, ale některým by mohli zkazit překvapení z blížící se EP2, proto jim radím ať to radši nečtou.

Asi nejzásadnější změnou bude pravděpodobně změna prostředí. Z lesů a hájí mírného pásu bychom se měli přesunout do sněhem zaváté pustiny daleko za polární kruh na vědeckou základnu, ze které s námi prostřednictvím videa komunikuje Dr. Mossmanová. Tyto informace sice nejsou potvrzené, ale jeden z členu, který pracuje na EP3 se vyjádřil ve smysli, že největším problémem je přechod do nových klimatických podmínek. A dokonce i sám Doug Lombardi v jednom z rozhovorů řekl, že se do City 17 už nikdy nevrátíme.

A teď něco málo k příběhu. EP2 by měla končit (pokud se chcete nechat překvapit, dál nečtěte) sledováním videa s Dr. Mossmanovou, která je informuje, že nalezli ztracenou loď Borealis na jejíž palubě se nachází technologie vyvinutá konkurenty Black Mesa. Úkolem Alyx a Freemana bude získat tuto technologii dříve než jednotky Combine.

Na kolik jsou informace pravdivé nevím. Můžeme se pouze dohadovat. Každopádně další změna prostředí (město - les - sníh) by hře jen prospěl. A zápletka také vypadá velmi zajímavě (konkurenti Black Mesa - to tu ještě nebylo). Bohužel nyní můžeme pouze spekulovat. A že na ty spekulace bude dost času:-)
zdroj: CVG.com Nahoru...

[ NEWS | Archives | Články ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA