NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

Vědci (Scientist) Nahoru...
Vědci (Scientist)
Staří známí zaměstnanci z komplexu Black Mesa. Po celé hře se jich vyskytuje spousty a vaším úkolem, jako člen vyhlazovacího komanda, je posílat je na onen svět. Ne vždy se to však vyplatí, protože vám někdy otevřou dveře, doplní energii, poradí jak dál a stále vám vysvětlují, co se zde vlastně stalo. Na druhou stranu to jsou chudáci, jelikož ve vás a vašich parťácích vidí záchranu, takže k vám utíkají s otevřenou náručí a vy je bez milosti odstřelujete jednoho za druhým. Stejně jako v "jedničce" Half-Life patří k oživení ponurých chodeb a zničených laboratoří komplexu, ať už jsou mrtví nebo živí. Nic nepobaví více než když uvidíte vědce ležícího na pracovním stole a po zádech mu přejíždí elektrický drát nebo když se za vámi teleportuje na Xen jeden z vědců, jenomže neodhadl to a objevil se jaksi o něco výš než by měl.
Vědci (Scientist)
Security Guards Nahoru...
Security Guards
Také jeden ze známých, které jste potkávali v jedničce a využívali ho pro bojové akce a pro otvírání dveří. I zde si od nich můžete vyžádat pomoc a mezitím, co oni za vás zabíjejí, vy se můžete skrýt někde za rohem a počkat, až bude čisto. Kromě toho vám občas otevřou dveře nebo poradí, jak dál. J docela zajímaví, proč po vás nestřílejí jako v jedničce (asi ve vás vidí spasitele). Jsou vyzbrojeni devítkou, ale umí s ní divy.
Security Guards
Otis Nahoru...
Otis
Kromě klasických Barneyů zde přibil ještě jeden securiťák a tím je Otis. Je tlouštík, který se stále cpe koblížky (viz. Střelnice HL: Blue Shift), ale v boji to se svým .375 dezert eaglem umí. Párkrát vám otevře dveře, poradí nebo pobaví jako když se mu zasekne ruka v automatu na limonády, nebo když se pokusí přelézt plot, který probíjí elektřinou.
Otis
Human Grunts Nahoru...
Human Grunts
Vaši největší přátelé. Jste jeden z nich. Na rozdíl od jedničky si už jimi nemusíte špinit ruce, ale můžete je využívat. Jsou to vaši parťáci tělem i duší. I když většina z nich odletí pryč z komplexu kvůli bombardování, sousta to nestihne a vy se pak setkáváte se skupinkami roztroušenými po komplexu, kterým, jako poručík, můžete velet a využívat je zabíjení a vy si opět krčíte někde za rohem. Také tu a tam nalézáte vysílačky, kterými s nimi komunikujete, udáváte pozici, žádáte posily, … Oproti Half-Life se zde vyskytuje daleko více druhů.
Human Grunts
Medic Nahoru...
Medic
Oblíbený člen týmu, jelikož funguje jako automat s první pomocí. Stačí přistoupit blíž a on vám po stisknutí "USE" doplní energii na 100%. Také s můžete uzdravovat další vojáky (svářeče, který vám otevře autogenem dveře). Má však pouze devítku, takže vám jeho zabití moc nepomůže.
Medic
Svářeč (Torch) Nahoru...
Svářeč (Torch)
Další z nových typů. Kromě 9 mm pistole má na zadech plynovou bombu a v ruce drží autogen. Ve svářečských brýlích, zelené čepce a s retkem v puse patří k největším machrům hry (pochopitelně až po Adrianu Shepardovy). A když jde odvařovat dveře, tak si oheň zapálí o cigaretu. Když ho potkáte, tak ho budete potřebovat k odvaření dveří, takže ho hlídejte. Jednou ho naleznete raněného a budete muset přivolat medika, aby vám ho uzdravil. Dejte si však pozor, aby jste mu nerozstřelili plynovou bombu na zádech. Pak by došlo k výbuchu, svářeče by to zabilo a vám by to ubralo.
Svářeč (Torch)
G-Man Nahoru...
G-Man
Znáte se? Je to ten člověk, který to má všechno na svědomí. Je to nejspíš váš přítel, ale dělá vám hrozné naschvály. Například, když sprintujete tunelem k východu na letiště, kde na vás čeká vrtulník, který vás odveze pryč odsud, on vám zavře vrata tunelu těsně před tím, než stačíte proběhnout. Stejné jako v jedničce ho potkáváte skrz procházení komplexem a úplně na konci, když letíte (kdesi, čímsi) je on pochopitelně s vámi, ale na rozdíl od Freemana z vás neudělá hrdinu, ba naopak, nechá vás sedět a odkráčí si do teleportu.
G-Man
Human Assassin - Female Nahoru...
Human Assassin - Female
S těmito "kurvami" jsme se setkávali už ve Half-Life. Jsou to opravdu kurvy. (Fakt! Jsou to ženský - maj kozy.) Oblečeny v černých kombinézách, vyzbrojeny pistolemi s tlumičem a nočním viděním se před vámi schovávají, neslyšně pohybují a když jste u nich blízko, udělají několik salt ve vzduch a ocitnou se za vámi odkud vás hnedle sejmou. Také po vás hází granáty. Jejich nevýhodou a vaším štěstí je, že moc toho nevydrží. Jenom pár přesně mířených kulek a je vymalováno (na zdi). Hned po jejich spatření, začněte pálit, a když budete rychlí, vyhrajete.
Human Assassin - Female
Human Assassin - Male (Black Ops) Nahoru...
Human Assassin - Male (Black Ops)
S těmito borci jste se v původním Half-Life nesetkali. Jsou to také assassini, ale jsou to muži. Jsou oblečení (jak jinak než) v černých kombinézách s neprůstřelnou vestou a vyzbrojeni MP5 a granáty. Také mají noční vidění. Co jim moc nejde, jsou salta. Ale přesto je nepodceňujte. Jsou rychlí, tiší a vydrží toho oproti ženskejm daleko více. Proto palte do hlavy. Několikrát je potkáte jak stojí za těžkým kulometem nebo minometem. Na tyhle chvíle se nejvíc hodí sniperka. A opět miřte na hlavu.
Human Assassin - Male (Black Ops)
Gordon Freeman Nahoru...
Gordon Freeman
Možná si řeknete, že je to ode mě až moc, ale já sem musím umístit hrdinu z jedničky Gordona Freemana. Je to pochopitelně váš úhlavní nepřítel (v Half-Life jste bojovali za něj proti vojákům - tedy proti vám). Je však trošku škoda, že se s ním setkáte pouze jednou a to vám stačí utéct do teleportu a teleportuje se na Xen. Ještě se s ním setkáte jednou, ale je to pouze jeho fotografie za rozbitým sklem, visící nakřivo na zdi. Mluvit o nějaké taktice je zbytečné, jelikož s vámi nebude bojovat. A to je veliká škoda. Stačilo by alespoň chvilku, někde v úrovni z původního Half-Life, si s nim vyměnit několik kulek a pak by třeba utekl nebo by ho teleport odnesl pryč.Smůla, NO!
Gordon Freeman

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA