NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

Headcrab Nahoru...
Headcrab
Jeden z nejmenších monster dobře známí z původního Half-Life. Je to zvláštní druh kraba bez klepet s čelistí umístěnou na spodní části těla. První, o co se bude snažit jakmile vás uvidí, bude skočit na vás a v lepším případě (no, lépe je to vidět u vědců) a až se mu po dalších výskocích podaří chytit za vaši (nebo kohokoliv jiného) za hlavu, má vyhráno. Svými čelistmi se prokouše do mozku a napojí se na nervovou soustavu "hostitele". A co se s chudáka, který byl polapen Headcrabem vyvine? (viz. níže). I zde vás budou provázet skrze celou hru. Několikrát vás pořádně vylekají, když na vás vyskočí z po za krabice nebo vás překvapí ve tmě. Nejlepší taktika na blízko je nůž nebo hasák a na dálku se hodí 9 mm pistole.
Headcrab
Zombie Nahoru...
Zombie
Tak, to je ten hnus, co se vyklube z čehokoliv na co zaútočí Headcrab (myslím tím pouze lidské druhy; mimo ninja - jednotek). Opět je dobře znáte z Half-Life, i když ne tak docela. Borci z Gearboxu si dali práci a přidělali nové dva druhy. Takže oproti původnímu Half-Life, kdy byl pouze mutant vědce, zde jsou mutanti z Barneyů a Gruntů. Jinak jsou ve všem stejný. Pomalí, blbí a slepí. Nejlepší je na ně používat druhý mód (SECONDARY ATACK) hasáku (ale je nutné se trefit), jestli budou rychlejší, tak to dost bolí.
Zombie
Gonome Nahoru...
Gonome
Podle mě se jedná o další stvoření, které se vyklube z napadeného organizmu (pouze vědce) Headcrabem. Zřejmě nějakou genetickou chybou vznikne organismus, který je mohutnější než mutant normální, na hrudi má jakési půlky lemované kostěnými výběžky. Co je však velmi nebezpečné, jsou jeho koule (:-))), které po vás hází. Je to nejspíš nějaká chemikálie s leptavými vlastnostmi. Také je to pořádný úchyl. Když je od vás daleko, tak se z ničeho nic na vás rozběhne, natáhne hnáty dopředu a chce vás svými pěstmi políbit. Když nezareagujete, tak už do vás mlátí rukama jako mutant.. Nejlépe se hodí dezert eagle, použít se dá i brokáda a MP5. Hlavní je střílet a střílet a střílet.
Gonome
Barnacle Nahoru...
Barnacle
A opět jedna za starých známých nestvůr. Je to takový ten kus masa, co roste ze stropu a má to až k zemi spuštěný jazyk, který je velmi lepkavý. V klidu si to vyčkává, až půjde někdo kolem a zavadí o jazyk. Poté je nešťastný subjekt vytažen ke stropu a během chvilky rozporcován mohutnými kusadly, která lemují obvod tlamy a sněden. Taktika je jednoduchá. Jestliže uvidíte šedě zbarvenou šňůru , podívejte se nahoru, jestli tam na stropě nečíhá Barnacle. A když zahlédnete něco červeného, tak vypalte jednu až dvě rány z brokády nebo 4 z devítky. A pokud se stane, že si jazyku nevšimnete a už jste tažen nemilosrdně vzhůru, rychle namiřte nahoru a palte. Potom však spadnete zpět na zem a uberete si energii. Kolik procent to bude, záleží na výšce z jaké spadnete. Taky si vzpomeňte na to, co se stalo v jedničce, když jste Barnacle zabili. Začalo z ní padat všechno a všechny, které dnes sežrala. FUJTABL!
Barnacle
Houndeye Nahoru...
Houndeye
Další známý a poměrně rozšířený návštěvník ze Xenu. Jistě si vzpomenete, když jsem se rozmýšlel, jestli je to spíše pes nebo prase. Nevím, ale furt mám dojem, že je to pes. Žije ve smečkách a když máte (resp. musíte) projít jejich teritoriem, vyběhnou na vás, začnou skákat a v sobě vytvářet vysokofrekvenční zvukový impuls, které potom uvolňují. Jestliže stojíte v pásmu (bíle tlakové vlny okolo Houndeye ) tak vám to může ubrat i dost procent energie. Používejte jakoukoliv zbraň, já preferuji brokovnici. A taktika? Ukažte se a pak, až za vámi všichni přiběhnou je odstřelte. Udržujte přitom přeci jenom větší vzdálenost.
Houndeye
Alien Slave Nahoru...
Alien Slave
Další monstrum, co dobře známe. Je velmi rozšířené ať už v původním Half-Life nebo Opposing Force. Chodí po dvou, má dvě silnější ruce zakončené vidličkami a jednu hubenější, která mu roste z břicha. Většinou na ně nenarazíte přímo, ale ony se za vámi teleportují (ve slově ONY jsem napsal ypsilon, jelikož a nevím proč mi přijdou jako ženský - takový borky, kterejch je všude hodně, moc nemyslej a nejsou tak vymakaný, taky rády fa(u)ckujou a máte je docela rádi, protože se snadno zabíjej :^). Jakmile vás uvidí, začnou v sobě vytvářet elektrický výboj, který pak po vás "hází". Pozor, paprsek zelené barvy může letět daleko. Když jste příliš blízko začnou vás píchat (a pak, že to ženský nejsou) svými předními vidličkami Nejlepší je na ně brokáda, popř. dezert eagle. Jejich nevýhodou je, že se po čase vybijí a musí se nabít. Když tedy začnou utíkat nastane nejlepší doba po jejich likvidaci.
Alien Slave
Bull Squid Nahoru...
Bull Squid
Tohle nepříjemné monstrum také známe. Je to ten obojživelník, který převážně vyhledává místa zaplavená radioaktivním a toxickým odpadem, ale nepohrdne ani špinavou vodou. V Opposing Force se s nim setkáte jen párkrát, což je škoda, protože je svojí stavbou těla naprosto geniální. Má pouze dvě mohutné nohy a horizontálně položené tělo. Mohutný ocasem do vás začne mlátit v případě, že se plížíte ze zadu. Jestliže vás zpozoruje svýma velikýma očima, které má místěny těsně jeho zvláštní tlamy (známe) rozběhne se rychle k vám a nebere vás chapadly a odhodí do zadu. Na dálku po vás fluše koncentrovanou kyselinu, takže se připravte úkroky. A na jeho zabití používejte Dezert Eagle nebo z meších vzdáleností brokovnici.
Bull Squid
Alien Grunt Nahoru...
Alien Grunt
Mimozemský voják z jedničky. Mohutný postavou a zvláštní designem. Je velmi podobný Alien Slavu (třeba to je její starej), ale jak už zde padlo, je zavalitější, větší a silnější.Má trochu zvláštně stavěnou čelist, která vám však neublíží. Větší nebezpečí představuje vosí hnízdo, které žije v symbióze s ním na jeho pravé ruce. Uvnitř hnízda se neustále rodí nové vosy, které ho chrání. Vosy se dokáží odrážet od stěn nebo létat skrze zavřené dveře. Je to Hornet Gun - zbraň z prvního dílu. Na blízko vás začne mlátit hlava nehlava svýma rukama. Na ně se vyplatí využívat nejvíc Dezert Eagle (2 rány), jelikož brokáda je proti jeho pancéři neúčinná a MP5 by to trvalo příliš dlouho. Snažte se ho strefit na místa, která nejsou chráněná pancířem (hlava, břicho).
Alien Grunt
Pit Drone Nahoru...
Pit Drone
Konečně nové monstrum. A je to pěkný sráč. Vyskytuje se hojně a většinou i ve více početných skupinách. Co to je. Popsal bych to jako opici (mám při tom hodně přivřené oči). Chodí to po dvou, přední tlapy má protáhlé do špicí, který zakončené bodáky. To je největší zbraň. Jestliže se k vám dostane blízko opíchá vás :-) (teplouš jeden) a ohodí a fakt to bolí. Na dálku po vás vystřelí hrot, který mu po chvilce doroste. Před hrotem se dá uhnou (pokud si ho všimnete v čas). Používejte výhradně Dezert Eagle, popř. MP5.
Pit Drone
Alien Controller Nahoru...
Alien Controller
A znovu známé monstrum z Half-Life, kde vás pořádně sral v Interloperu. Taky byli ochrankou Nihilista - finálního bose. Zde se s nimi setkáte pouze jednou a jsou to ti samí co v jedničce. Potkáte je u velkého stroje, kde jeden vědec vytvořil teleport a Gordon Freeman do něj skáče (jistě si na tuto část vzpomenete) Vy se ani s Alien Controllery nemusíte zdržovat a rovnou můžete skočit do teleportu. Pro úplnost připomenu, že to sou takový ty hajzlíci, co lítaj a vytvářejí plazmu, kterou na vás vysílají v podobě zlatých koulí. Zabít se dají dvěma kulkami z Dezert Eaglu nebo sprškou kulek z MP5.
Alien Controller
Ichthiosaurus Nahoru...
Ichthiosaurus
Celým jménem Xenotherus Icthycanthus je jedinou potvorou, která žije ve vodě. Je to ryba velice podobná pravěk´mu žralokovi. Vyskytuje se tu o několik jedinců více než v jedničce. Jelikož s nimi bojujete pod vodou máte k dispozici jedinou střelnou zbraň a tou je devítka (kuš tu nemáte) a ta je na hovno. Když však chytře hodíte C4 (taštičku) a odpálíte jí v pravý okamžik napácháte tím celkem uspokojivé škody na jeho zdraví. A pak už stačí několik ran hasákem do hlavy a je vymalováno.
Ichthiosaurus
Shock Trooper Nahoru...
Shock Trooper
Podle některých informací to je nejinteligentnější monstrum ve hře. Vyskytuje se zhruba od začátku druhé třetiny hry a celkem často, ať už je sám nebo ve skupince po dvou či po třech. Má dvě nohy a čtyři ruce. Na jedné ruce má připevněnou zbraň - Shock Rifle. Po jeho prvním zabití ji seberte, ale když pak budete zabíjet další, jeho na vás bude útočit. Další, co na vás může Shock Trooper vytáhnout a hodit to po vás, jsou takové červenohnědé hroudy (je to podobné sračce, kterou po hází Mutant 2), které jsou dost účinné. Jak je získává je pro mě tajemstvím. Důležité je, že se většinou trefí. Shock Trooper toho poměrně dost vydrží. Nejlepší je na něj vytáhnout Spore Launcher (takovej ten obojživelník, co fluše žlutý vejce). Taky se dá použít Sniper Rifle, Dezert Eagle nebo M-249. Ostatní zbraně nejsou příliš účinné. Pochopitelně ho po nějaké době zabijete, ale zaplatíte zbytečně hodně zdravím.
Shock Trooper
Shock Roach Nahoru...
Shock Roach
Tuto věcičku seberete po zabití prvního Shock Troopera. Jenomže, když zabijete další, ona vždy přežije a začne po vás skákat a ubírat vám, takže ji odstřelte hned po zabití Shock Troopera. Naštěstí sama nemůže střílet elektrické šoky. Sama, bez nějakého objektu k nakousnutí, umírá.
Shock Roach
Tentacle Nahoru...
Tentacle
S touto obří rostlinou jste se setkali coby Gordon Freeman třikrát. V Opposing Force jí je věnováno podstatně méně prostoru. Ale je tu. Setkáte se s ní jednou, když poběžíte po ochozu na volném prostranství (je to pod skleněnou kopulí) a přitáhnete se pomocí Barnacle Gun do otvoru ve stěně. Když budete šikovní, tak vám ani neublíží. Jen abych připomněl. Jedná se o rostlinu na dlouhých stoncích. Ty jsou zakončeny květem - hlavou se zobákem, kterým klove do země. Když však uslyší (neuvidí nic, protože je slepá) něco živého klovne po tom a přitáhne si to ke kořenům, kde produkuje látky, pomáhající rozložit organické materiály a ty pak vstřebává. Zbraněmi, které máte ji nezabijete a to i kdyby čert na koze jel, jedině pomocí granátů si od ní můžete udržovat odstup.
Tentacle
Gargantua (Garg) Nahoru...
Gargantua (Garg)
Opět se setkáváte po čase s tímto pancéřovým obrem, Je tu jen jednou a trochu mi to vadí. Potkáte se s ním na přehradě, kde jste jako Gordon Freeman sejmuli první vrtulník. Garg je spoután řetězí a dva vojáci to do něj smaží z MPpětek. Vy ho zabijete trhavinou připevněnou na hrází, kterou odpálíte přiloženým detonátorem. Dejte si však pozor na jeho plamenomety v jeho horních končetinách a taky na ohnivé koule, které vznikají když si dupne.
Gargantua (Garg)
Voltigore Nahoru...
Voltigore
Toto prdelaté monstrum vidíte také prvně. A bude pěkně těžký. Vzhledově se dá těžko popsat., ale arsenál, který proti vám může vytáhnou (a věřte, že vytáhne) se popisuje snadno. Na blízko vás umlátí čtyřmi z jeho osmi končetin. Jeho hlavní zbraní je fialový paprsek, který po vás vysílá. Je to nějaký druh vysokoenergetického plazmatu, které vás hned uškvaří. Před paprskem se prakticky uhnout nedá, pokud nestojíce u rohu nebo někde venku. Ve hře je celkem slušně rozšířená a to hlavně v temných kanálech, kde musíte používat noční vidění. Ale setkáte se s ní i na otevřených prostranstvích. Co na ni 100% platí (jako na většinu nepřátel) je Displacer (BFG) jenomže se vyskytuje v takovém počtu, že na ni nebudou stačit jednotky do této zbraně. Takže budete nucení použít i jiné. Já osobně mám v záloze M 249. Na jednu stačí okolo 25 - 35 nábojů.
Voltigore
Voltigore - Baby Nahoru...
Voltigore - Baby
Jedná se o mládě Voltigore. Setkáte se asi se třemi jedinci v temných tunelech u jejich hnízd. Nejsou tak vyvinutí jako dospělí a tudíž ani tak nebezpeční. Nestřílí po vás plazmu, ale pouze do vás bouchají. Dost to ubírá, takže si radši od nich udržujte větší odstup. Což zase není tak úplně jednoduché, protože jsou nesmírně rychlí. Jak na ně? No, já používám MP5 a couvám. Nábojů stačí málo a u sebe jich máte spoustu. Jinak může použít prakticky cokoliv, jelikož je jejich pancíř ještě ve zrodu a tím pádem toho moc nevydrží.
Voltigore - Baby
Pit Worm Nahoru...
Pit Worm
Tato obrovská ohavná housenka se nápadně podobá Tentacle. Na rozdíl od ní se však nejen slyší, ale i vidí a mlátí, klove a vysílá na vás zelený paprsek (on to není asi tak úplně paprsek, ale spíš mi to přijde jako paprsek Alien Slava křížený s kyselinou; nebo to je paprsek?) Budete s ní mít problém, protože obsadila jeden obrovský bazén a brání vám k vysunutí mostku ke dveřím na druhé straně. Tak co s ní? Podobně jako v Half-Life v Blast Pitu u Tentacle jste museli zapínat oxid, fuel a power i zde musíte postupně pozapínat různé mechanismy a pak jedním tlačítkem ji zatopit radioaktivními splašky, které ji popálí a spálí. Podrobný návod, jak ji úspěšně zničit naleznete v návodu v PIT WORM'S NEST.
Pit Worm
GeneWorm Nahoru...
GeneWorm
Klobouk dolů před designery z Gearboxu. Finální bos je jednou z nejvydařenějších potvor vůbec. Setkáte se s ním ve veliké aréně, kam se dostanete na konci hry. Místo jedné stěny je nějaký růžový kruh. Co to je nevím. Přijde mě to jako hvězdná brána ze Star Gate, ale je to růžový. Co je však jasné, že on se v tom objeví. Prostě sem nějak přijde (jak? to se mě neptejte). I když se nepohybuje (zbytek těla má někde v tom růžovém kruhu) má spoustu dlouhých chapadel, kterými neustále okolo sebe máchá, takže si dejte bacha, ať nedostanete přes držku. A když na vás chapadly nedosáhne vypustí mrak zeleného plynu (podobný kyselině od Bull Squida, ale mnohem silnější) a před tím, pokud nejste blízko rohu, nejde prakticky uhnout. Když mu vystřelíte přiloženými puškami s krystalem uvnitř obě oči je chvilku slepý a máchá kolem sebe ještě víc. Rozboří část ochozů a vy to budete mít pěkně těžký. Po nějakém čase se mu odhrne kdesi dole (u člověka by to mohlo být na péru) část kůže a vypustí teleport, z kterého se objeví většinou Schock Trooper a opět vidí. Přesný návod jak ho zničit, naleznete v WORLDS COLLIDE.
GeneWorm

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA