NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

Sentry Post (Stojan) Nahoru...
Sentry Post (Stojan)
Také vás pokoušel v Half-Life, kde se však vyskytoval poměrně často. V Opposing Force tomu tak není, což někomu může vadit. Je to kulomet - automat s otáčivou hlavní na třech nohách. Jakmile zavadíte o červený paprsek, který bývá většinou blízko něho nebo ho napadnete střelbou či boucháním (páčidlem), rozevře se a začne po vás šít. Je nutno dodat, že není až tak úplně přesný, ale jelikož náboji vůbec nešetří, tak to ani tak nevadí. Nejlepší je mu pod nohy hodit granát a ještě lepší je ho "neprobudit" a použít jednu ránu z Dezert Eaglu na jeho zneškodnění.
Sentry Post (Stojan)
Rotačák Nahoru...
Rotačák
Dosti šikovná věcička vyskytující se snad ve všech Half-Life. Když stojíte za ním je to rozkoš poslouchat ten nádherný rachot a pozorovat objekty, kteří stojí před hlavní, jak se kácejí k zemi. Když však si stoupnete před hlaveň a nějaký zasraný člen Ninja-jednotek po vás začne pálit, je to fakt k posrání. Ten zvuk vás moc neláká a vidět sebe padat hlavou do bahna taky není dvakrát příjemné. No, ale k věci. V Opposing Force jsou asi dva. Zneškodníte je tak, že co nejrychleji odstraníte Assassina, který ho ovládá a pak můžete přijít k němu (za něj) a stisknout "USE" a pak to je už pohoda. Výhodou je, že máte nekonečně nábojů.
Rotačák
Vláček (Eletrical train) Nahoru...
Vláček (Eletrical train)
Vehikl na elektrických kolejnicích. V jedničce jste na něm projezdili celé jedno kolo a v Opposing Force ho také využijete. Projedete se sice jenom chvilku, ale několikrát si z něho zastřílíte spíš do výhybek než do živých terčů. Je do dřevěná deska s ovládacím pultem. Po stisknutí "USE" si šipkami dopředu a dozadu udáváte směr (dopředu nebo do zadu) a rychlost.
Vláček (Eletrical train
B-791FG (Minomet) Nahoru...
B-791FG (Minomet)
Něco z těžšího kalibru. Je to náhrada za tank. Ve hře je pouze jeden a zdolat ho není zas až tak obtížné. Taky ho ovládá Ninja, ale je schovaný za sklem, takže ho sniperkou nesejmete a musíte si minomet obejít a střílet ze strany. Naleznete ho na ochozu jedné z budov na velikém volném prostranství. V žádném případě se však nesmíte zdržovat moc dlouho na stejném místě, jinak je po vás. Je totiž velice přesný a i když mu utečete, tak naráz, který je vyvolán výbuchem granátu taky ubírá. A není to málo. Když se dostanete až k němu na ochoz a zabijete pochopitelně Assassina můžete ho ovládat. Dělá se to tak, že jedním tlačítkem si nastavujete horizontální a druhým vertikální osu. Prostředním střílíte. Využijete ho, jak jinak, než k "otevření" cesty dál.
B-791FG (Minomet)
Apache Nahoru...
Apache
Ve hře je pouze jeden. Setkáte se s ním někde ke konci hry. Je černé barvy, což by mohlo napovídat, že ho asi ovládají Ninja - jednotky. A skutečně. Jakmile vylezete z jedné rozbombardované budovy začne to do vás hustit kulomety, které hodně ubíraj a o raketách už ani není třeba mluvit. Není však nejlepší, když ho zabijete hned, jelikož si to rozdává s Voltigore (prdelatá máma), která taky není dvakrát příjemná. Takže je nechte si to vyříkat a počkejte někde v za rohem. Pak jenom vyběhněte a dvěma vejci ze Spore Launcheru nebo několika raketami ho vyřídíte.
Apache
Transportní vrtulník (Osprey) Nahoru...
Transportní vrtulník (Osprey)
Ne, nebojte se, že přilítne černý vrtulník a začne vysazovat Human Assassiny. Je to váš vrtulník. Setkáte se s ním celkem čtyřikrát. Poprvé hned na začátku, jelikož v něm sedíte a letíte do Black Mesy, po druhé je to ten samý vrtulník (tedy ten, kterým jste přilétly), ale po sestřelení. V průběhu hry ještě potkáte jeden, který dopadl podobně jako ten váš a taky jeden, do kterého naskočí Grunti a odlétnou pryč a vás tam nechaj.
Transportní vrtulník (Osprey)
Robot (Loader) Nahoru...
Robot (Loader)
Věřte nevěřte už jste ho měli možnost vidět v jedničce a to hned dvakrát. Když jste ho viděli z vláčku po druhé, odcházel do kyseliny. V Opposing Force ho potkáte , jak je zaseklý mezi krabicemi s výbušninami. Když je rozstřelíte, uvolníte mu tím cestu a on vám zato umístí velmi šikovně krabici do kyseliny. Četl jsem někde, že ho máte možnost řídit, ale je to blbost.
Robot (Loader)
Krystalové pušky Nahoru...
Krystalové pušky
Nevím jak to nazvat, ale myslím, že se ten název hodí. Najdete je až v aréně u finálního bose. Jsou dvě. Každá na jedný straně arény na ochozu. Místo zásobníku mají v sobě zabudovaný kus krystalu (nejspíš toho, jak jste jako Gordon Freeman tlačili do stroje a od toho se tohle všechno stalo). Systém uvnitř je mi neznámí, ale celkem jasný je to, že to vydává paprsek, který není dobrý pro oči finálního bose. Touto zbraní mu je musíte vystřelovat, aby si odhrnul "předkožku" a odkryl tak své citlivé místo :-))) a vy ho mohli zlikvidovat.
Krystalové pušky

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA