NEWS | ČLÁNKY | DOWNLOAD | GUESTBOOK | TUTORIALS ObnovitZavřít
 
hl - ZONE Half-Life Half-Life 2 Half-Life 3
 
Episode One Episode Two Opposing Force Blue Shift Counter-Strike 1.6
 INFO
Přidat do oblíbených
Nastavit jako Homepage

ICQ: 272-515-771 
Aktualizace:

 SYSTÉM
 TLAČÍTKA
hl-ZONE Button 1
 
hl-ZONE Button 2
 SPOLUPRACUJEME

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

Cockroaches Nahoru...
Cockroaches
Jedná se o nějaký druh mimozemského švába, který se sem dostal ze Xenu. Jelikož se vyskytuje v původním Half-Life, je pochopitelné, že ho tvůrci zařadili i sem a je stejně hojně zastoupen. Běhá si jen tak volně po zemi. Není nijak nebezpečný. Vlastně ho ani nemusíte zabít. Pravděpodobně se jedná pouze o jakýsi doplněk do opuštěných chodeb Black Mesa. Zabijete ho pochopitelně jakoukoliv zbraní, ale i pouhým rozšlápnutím.
Cockroaches
Electrical Leeches Nahoru...
Electrical Leeches
Další doplňky z původního Half-Life. Jsou to zmutovaní červy nebo pijavice, jak chcete, žijí pouze ve vodě. Většinou se vyskytují v hejnech a tvoří tak velice špatně prostupné cesty bez úbytku energie. Nejsou o moc větší než předchozí brouci (asi 25 cm dlouhé), ale jsou už nebezpečné. Zatím co Cockroaches (šváby) jsou mírumilovní, tyto pijavice se do vás zahryzují a elektrickými šoky vám ubírají většinou po jednom procentu štítu (pokud nějaký ještě máte). K procházení zatopených chodeb, kde se vyskytují, používejte výhradně páčidlo (kuší byste to jen těžko sejmuli) a máchejte s ním okolo sebe.
Electrical Leeches
Jumper (trampolína) Nahoru...
Jumper (trampolína)
Pamatujete si na ten růžový flek, co rostl v Half-Life na zemi a když jste na něj šláply, tak vás to vymrštilo do vzduchu? Tak tohle není nic jiného. Je to nějaká mimozemská rostlina, která jako Barnacle je přirostlá, ale narozdíl od ní (Barnacle) k zemi. A jak již z názvu vypovídá je to jaká si pomůcka, s jejíž pomocí se dostanete (vyskočíte) na místa, která jsou vysoko a normálním skokem tam nevyskočili (např.: na zeď, na skálu, na střechu atd.). Samozřejmě, že se ji nebudete snažit zabít. Stačí, když k ní přijdete a šlápnete na její střed. A ona vás vystřelí vysoko. Dejte si však bacha, abyste nevyletěli příliš vysoko a pádem si neubrali energii. V Opposing Force je však méně rozšířená než v Half-Life.
Jumper (trampolína)
Alien Plant Nahoru...
Alien Plant
Nejrozšířenější rostlina na planetě Xen. Je podobně jako Tentacle masožravá, ale podstatně menší. Většinou bývá tříhlavá. Je bez uší i bez očí. Místo tlamy má jen jakýsi špičatý zobák, kterým vás začne píchat. Není to nic příjemného. Takže se k ní radši moc nepřibližujte. Zabít ji nemusíte a přiznám se po pravdě, nevím jestli to doopravdy jde. Proto se mějte na pozoru a raději se jí vyhněte. Víc o ní psát nehodlám, protože jako všechno předchozí ji znáte ze Xenu z Half-Life. Bohužel I ta se v Opposing Force vyskytuje pouze několikrát.
Alien Plant
Vesta Nahoru...
Vesta
Jako mariňák nemůžete přece nosit na sobě H. P. V. Suit jako Gordon Freeman. Namísto něho tu máte neprůstřelnou vestu, kterou vyfasujete kde jinde než v úvodu a vydržíte v ní až do konce hry (nutno dodat, že bude pořádně propocená). I když vypadá jako obyčejná má až moc neobyčejné vlastnosti. Jejím asi největším plusem je, že vás částečně ochrání například před nebezpečnými Headcraby, Alien Slavy, Bull Squidy... Ale hlavně od kulek Ninja-jendotek. Bohužel vám podobně jako energie ubývá a musíte si ji doplnit ve speciálních modrých nádobách. Taky vznikl trochu nedoraz, protože nádoby jsou stejné jako do obleku z jedničky, kdežto v Blue Shiftu sbíráte znovu a znovu novou vestu nebo helmu, což je trochu realističtější.
Vesta
Automaty Nahoru...
Automaty
Neocenitelné automaty visící na zdi. Vlevo je automat s energií. Je bílé barvy a nápisem First aid (tedy První pomoc). Stačí k němu pouze přijít a stisknout "use" a pak si už jen vychutnat přibývající healty. Obvykle vám poskytne 50% energie. Napravo je automat barvy hnědé a je pochopitelně na brnění. Ovládá se stejným způsobem jako jeho bílý kolega. Rozhodně na něj nezapomínejte. Je stejně tak důležitý jako ten druhý. Hlavně proti vojákům je nenahraditelný. Brnění vám poskytne různě, podle obtížnosti. Většinou buď 75% nebo 50%. Na těží obtížnosti jen o horně méně (50/50 a 35/35 - jestli si to teda dobře pamatuju).
Automaty
P. C. V. Recharge units Nahoru...
P. C. V. Recharge units
Jedná se praktický o to samé, jako je automat na brnění, který visí na zdi. Toto má však zelenou barvu a je to plechová krabice položená na zemi. Setkáte se tím asi jenom jednou, ale určitě to využijte. Přidá vám několik těch jednotek do vesty (kolik záleží na obtížnosti) a to se vyplatí.
P. C. V. Recharge units
Energy lake (uzdravovací jezírko) Nahoru...
Energy lake (uzdravovací jezírko)
Tuto malou vodní plochu znáte taky z Half-Life. A docela vám pomohla, ne. Tady v Opposing Force se vyskytuje taky a celkem ve slušném počtu. A konečně se rozšířilo i do Black Mesy. Jenom připomenu, že je to malá, mělká a kulatá plocha s vodou o zvláštním složení, které lečí vaše rány. Poznáte ho tak, že nějak divně světélkuje. Pak už stačí se v něm jenom vykoupat a doplnit si na 100%. Je ho výhodou je bezesporu to, že má neomezeně jednotek, takže v něm můžete zůstat jak dlouho chcete a doplnit si kolik chcete.
Energy lake (uzdravovací jezírko)
Nukleární hlavice Nahoru...
Nukleární hlavice
Úplně na závěr jsem si nechal tak trochu zbytečnou jadernou hlavici, která má za úkol nadělat z Black Mesy prach a ruiny. Pochopitelně, že je pouze jedna. Najdete ji v jedné z garáží na korbě vejtřasky spolu se dvěma členy Nijna-teamu, kteří ji právě aktivují. Není nic jednoduššího, než oba dva Assassiny zabít a pak přijít k hlavici a deaktivovat ji tlačítkem "USE". Jestli jde odstřelit se mě neptejte. Střílel jsem do ní docela dlouho a nic a nic se nestalo i když jsem stál u ní a čekal jestli časem bouchne. Když ji deaktivujete a odejdete za barneym, vidíte skrze okno, jak se v ní muž v modrém obleku hrabe. Co s ní provádí se můžeme jen dohadovat.
Nukleární hlavice

[ Lidé | Monstra | Technika | Ostatní ]

NAHORU ...

 ČERSTVÉ NOVINKY
 POSLEDNÍ TUTORIÁLY
 ANKETA
Staré ankety
 REKLAMA